Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A piacok tönkretétele a cél?

A piacok tönkretétele a cél?

Figyelt kérdés
Mostanában rászálltak a piacok ellenőrzésére, mondván ki akarják szűrni a viszont eladókat. Szerintem megint átestek a ló túlsó oldalára. Van aki termel és nincs ideje eladással is foglalkozni és eladja a termékét olcsóbban nagybanin, erre ezt most meg akarják szüntetni, mondván, az áruljon a piacon aki megtermeli. Szerintetek?
2012. jún. 29. 21:07
 1/9 nem dávid ***** válasza:
Sajnos évről évre tönkre tették a piacot!
2012. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valaki nagy okos kitalálta, hogy majd ezzel segítik a Magyar termelőket, de ez nem működik így. Ehhez idő kellene, hogy a kistermelők ráálljanak a piacra termelésre. Ha viszont most kiszorítják a viszont eladókat, nem lesz árú és nem mennek a vásárlók a piacra, így megint a multik járnak jól mert ott veszik meg a zöldséget, gyümölcsöt. Ott viszont nem számít ki termelte meg, ráírják, hogy uniós termék és azt elfogadják permetezési napló nélkül is. Hogy is van ez?
2012. jún. 29. 21:40
 3/9 Organizátor ***** válasza:
90%

Úgy van, hogy eddig a piacon megvettél valami 100 Ft-ért, abból a termelőé volt 15, 85 meg az élősködőké.

15 - és övé a föld, dolgozik, gürcöl, kockáztat, ki van téve az időjárásnak stb...

Na ezért.

2012. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,de aki termel, főleg nagyobb mennyiségben, az nem ér rá a piacon állni. Ezért szükség van arra is aki eladja a termékét. Mikor dolgozik a földön ha délig piacon van, utána előkészíti az árut a piacra megint? Van fogalma erről egy iroda kukacnak?
2012. jún. 29. 23:55
 5/9 anonim ***** válasza:

"Valaki nagy okos kitalálta, hogy majd ezzel segítik a Magyar termelőket, de ez nem működik így."


A magyar termelők kicsit segíthetnének magukon. Már unalmas, hogy mindig sírnak, hogy rossz nekik. Kinek nem? Az átlag magyart mikor akarják végre megmenteni? Mi mikor leszünk végre egyenértékűek a deviza hitelesekkel, határon túli magyarokkal, gazdákkal, nagycsaládosokkal, akiket minden második héten meg kell menteni a saját hülyeségüktől? Vicces, hogy mindenki az átlagos magyaron akar élősködni. Ha mindenki tenne saját magáért akkor lehet, hogy előrébb tartanánk.

2012. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom így van-e, de én úgy látom, hogy ha a termelőket támogatják, az a fogyasztók érdekében történik, mert tegyük fel, hogy minden országban megszűnne mindenféle mezőgazdasági támogatás. Szerintem akkor nem lenne olcsó nyugati zöldség gyümölcs. Nekem úgy tűnik, hogy ez a Magyar termelőknek csak kedvezne. Valamennyivel magasabbak lennének itt is az árak az biztos és el is tudnák adni a terméküket. Ez a kis jövedelmű fogyasztókat érintené nagyon kellemetlenül.

Szerintem nem lenne rossz. Nem támogatnák és nem is szólnának bele semmibe. Majd kialakulna egy egészséges piac.

2012. jún. 30. 08:52
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként itt nincs szó anyagi támogatásról.

Arról van szó, hogy vannak olyanok akik megvásárolják a nagybanin az árut és viszik a piacokra. Most ezeket akarják megszüntetni és csak azok árulhatnak akik meg is termelik az árut. Kérdésem lényege, hogy kinek jó ez? Talán annak akinek kicsivel több termett a kertjében mint amennyit el tud fogyasztani és kiviszi a piacra, de ez sem olyan egyszerű mert adószám, nyugta, őstermelői minden kell hozzá. Ha elzavarják a viszont eladókat, egyszerűen nem lesz áru és nem megy senki a piacra, így be is csukhatják. Ez nem lesz jó a vevőknek, nem lesz jó az önkormányzatnak, mert rengeteg helypénztől elesik és nem lesz jó azoknak akik annyit termelnek, hogy nem tudják elkilózni. Lesz egy csomó jövedelem nélkül maradó ember is mert sokan ebből éltek.

2012. jún. 30. 10:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerinted hol érdekli a kormányt, hogy ki hal éhen? Dögöljön meg a termelő, aki egész nap a földön dolgozik és ezzel egyidejűleg nem képes a piacon is árulni; és dögöljön meg a viszonteladó is, aki nem a saját terményét árulja a piacon. Csak az számít, hogy a kormánypárt haverjai, rokonai jól éljenek. :(
2012. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én ebben most nem a rossz szándékot látom, hanem a nem kellő körültekintést és a hozzá nem értést. Valamelyik nagy okos képviselő kitalálta ezt, de nem kérdezte meg az érintetteket róla, mi a véleményük és nem tekintette át a következményeit.
2012. jún. 30. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!