Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet-e demokratikusnak...

Lehet-e demokratikusnak tekinteni egy választási rendszert, ahol a fideszes szavazók szavazata többet ér, mint az ellenzékieké?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 23. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.Nem valami demokratikus.


Olyan mintha lenne 2 szavazófülke és jönne 1 tank és mindenkit átmenni egyikből a másikhoz.

2012. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ÉS egy ehhez tartozó cikk.


[link]

2012. jún. 23. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szégyen, ami ebben az országban folyik. Még ők akarják megmagyarázni, hogy minden demokratikus maradt. Szépen lassan leépítik a demokráciát.
2012. jún. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A blogból le lehet tölteni a mandátum kalkulátort. Én eljátszottam vele egy kicsit. :) Szóval egyértelműen kétélű fegyver a Fidesznek. Szerintem a megalkotásakor, álmukban nem gondolták, hogy ennyit fog esni a népszerűségük. Jelen esetben, ha a Fidesz a következő 2 év alatt, csak 3%-ot esik tovább, ami azért valljuk be lehet még sokkal több is. Valamint a többi párt 1%-ot sem nő, akkor már narancsos bukta lesz, mert aki akár 1%-kal többet ér el mint a Fidesz, már pozitívan van kompenzálva. Szóval, ha az arányok drasztikusan nem fognak változni, MSZP győzelem lesz. Valóban ezt akarták a Fidesz mérnökök kikalkulálni??? :D
2012. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!