Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora egy magyarországi...

Mekkora egy magyarországi hajléktalan havi "jövedelme" átlagban?

Figyelt kérdés
Merthogy a cigi és a pia nincs ingyen, néha igazi kaját is kell enni és nincs mindig ingyenkonyha, meg elég gyakran látom koldulni őket, szóval valamilyen "kerestük" biztos nekik is van. Szerintetek egy hónapban koldulással, feketemunkával stb. mennyi pénzt szednek össze?

2012. jún. 11. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
10 000 Ft
2012. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A róna utca sarkán szokott kéregetni egy viszonylag jól öltözött ember. Néha a piros lámpánál váltunk pár szót. Ő mondta:

- Autószerelő vagyok, de higgye el uram, itt az utcasarkon többet megkeresek egy nap, mint a műhelyben.


Pedig csak reggel (kb. 9-ig) szokott ott lenni.

2012. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

NA ne gondold, hogy ezek az emberek teljesen százasok ott belül...


http://www.youtube.com/watch?v=VIbXysaYDiY

2012. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Errefelé (Szeged) nemrég olvastam egy olyat, hogy akár 80-90 ezret is összeszed. Nem kéreget, üvegekből, alu dobozokból szedi össze. Nem is hajléktalan, ennyiből már egy cimborájával albérletben laknak. Ez ugye 140 bruttónak felel meg. De ők nem adóznak (persze nem cserélnék...).


feketemunkával is biztosan bőven 10 ezer fölött van a jövedelem.

2012. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat össze lehet szedni, egy kisvárosban is akár. Itt van szálló, ahova egy két hajléktalan befér (mondjuk így már nem is hajléktalan) és kapnak valamennyi kaját is a kórházból, de a pénzt, amit kapnak azt elveszik tőlük , aztán naponta kapnak valamennyit belőle (28000 ft kb havonta) meg gondolom le is vonnak az ellátásért, de a sok dobozból minden nap megvan a boruk, sokszor nem is egy, és ha egy kannást 500nak számolunk, akkor havi 15.000 megy el nekik csak erre, de szerintem bőven 30.000 fölött "keresnek" itt is, nemhogy még Pesten, ahol vannak túristák is. Néhány ismerősöm Pesten jobban keres így, mintha dolgozna.
2012. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban hajléktalan, akkor még úgymond jó dolga is van, mert albérletet meg rezsit nem kell fizetni. Gondolj bele az egy kis gagyi lakásban is ha Pestet nézzük és mondjuk ketten laknak benne akkor havi 25ezer forint minimum. Azt nekik nem kell kifizteni. Ha ezen felül naponta összekoldulnak 1000Ft-ot akkor már megvan a kajára, italra való. Persze én sem cserélnék velük.

Volt már mikor agyaltam ezen és ha valaki józan életű, nem iszik nem cigizik, csak hajléktaln akkor naponta félre tud tenni mondjuk 1000Ft-ot is akár. Ha Pesten jó helyen koldul akkor még többet.

2012. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!