Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A románok nekünk köszönhetik...

A románok nekünk köszönhetik államiságukat?

Figyelt kérdés
hisz havasalföldet és moldovát kunok, tatárok, besenyők lakták sokáig, és mindkét román(oláh) államot magyar királyok szervezték meg, olvastam olyat hogy Mo.-on több román iskola volt mint romániában 1900 ig, és hogy a rom.n nyelv egyes területeken más volt és a Magyarorsz.gon nyomtatott román nyelvű könyveknek köszönhető hogy létre jött egy egységes rom.n nyelv
2012. jún. 11. 13:31
 1/6 anonim válasza:
100%
Moldva és Havasalföld sokáig magyar fennhatóság volt a törökellenes harcok idején. Ez a 14-16 század. Erdély a 10.sz-tól Magyarországhoz tartozott. Egészen Trianonig. Moldva és Havasalföld 1860-ban egyesült,és ezt nemzetközi fórumon tárgyalta meg az európai 7 nagyhatalom a krími-háború utáni békekötésen,Párizsban. Magyarországnak nem volt köze ehez. A 7 nagyhatalom nem igazán egyezett bele az egységbe,de a románok kimanipulálták egyesülésüket,Cuzat elnökké választották mind2 államban. Mint szomszédos államnak,Magyarországnak sok köze volt a románokhoz,és Magyarorszég fejlettebb volt,hamarabb volt nyomdája és egyeteme,mint romániának,ez lehet a kérdésedre a válasz. Milyen jó vagyok,nem?:))Ebből fogok 3 hét múlva érettségizni.
2012. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Nem csak nekünk. A földjeiket a környező országoktól rabolták össze. Erdélyt tőlünk, észak-kelet részét Moldovától, kelet, dél-keleti részét pedig a bulgároktól.
2012. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

"Nem csak nekünk. A földjeiket a környező országoktól rabolták össze. Erdélyt tőlünk, észak-kelet részét Moldovától, kelet, dél-keleti részét pedig a bulgároktól."


Miért mi magyarok nem raboltuk össze a hazánkat? Bemerészeltünk jönni ide, más földjére és elraboltuk az ő (avarok, szlávok, morvák) földjeiket. Mindig az erősebb kutya b@szik!

2012. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

Sok önjelölt történész...


"Moldva és Havasalföld sokáig magyar fennhatóság volt a törökellenes harcok idején."

- Mondjuk úgy, hogy Zsigmond király ütközőzónaként használta őket, előnytelen szerepükért a török ellenes harcban cserébe magyar birtokokat kaptak. Szó nem volt fennhatóságról. Kötöttek egy alkut, amit egyébként majd a szerb fejedelem rúg fel, és ezért nem lesz ez a módszer működőképes. Emlékszel ugye, hogy a végvárrendszer volt a megoldás, nem pedig ez.


"Ez a 14-16 század."

- 1300ban hol volt még a török?! A század elején alakult meg a törzsszövetség úgy egyáltalán, és 1402ben még Ankarában a mongoloktól is kikapott a török. Havasalföld valóban magyar hűbéres volt, de ezt 1324ben felrúgta a bojár és átpártolt a bolgárokhoz. A török 1442 körül kezdett veszélyt jelenteni.


"Erdély a 10.sz-tól Magyarországhoz tartozott. Egészen Trianonig."

- 1570ben János Zsigmond elfogadta, hogy nem kíván király lenni, elfogadja a fejedelmi rangot, ezzel a Magyar Királyság keleti része levált, ami a Habsburg nyugatival ellentétben a török támogatását élvezte. Nincs miről beszélni.


"Moldva és Havasalföld 1860-ban egyesült"

- 59ben közösen választottak közös fejedelmet, amit a nagyhatalmak 62ben ismertek el.


",és ezt nemzetközi fórumon tárgyalta meg az európai 7 nagyhatalom a krími-háború utáni békekötésen,Párizsban."

- Dehogy is... Kellett egy ütközőállam nekik a török és az orosz között, de ahhoz semmi de semmi közük nem volt, hogy Havasalföld egyesült Moldovával.


"Magyarországnak nem volt köze ehez. A 7 nagyhatalom nem igazán egyezett bele az egységbe,de a románok kimanipulálták egyesülésüket,Cuzat elnökké választották mind2 államban."


- Hát Magyarország itt leginkább ipari forradalmasított, az egészhez annyi köze volt, mint a karibi térségnek. A nagyhatalmaknak mindegy volt, leginkább az számított nekik, hogy ne lehessen közös orosz török határszakasz. Most pont számított nekik egy hangyafaxnyi fejletlen terület nem?!



"Mint szomszédos államnak,Magyarországnak sok köze volt a románokhoz,és Magyarorszég fejlettebb volt,hamarabb volt nyomdája és egyeteme,mint romániának,ez lehet a kérdésedre a válasz."


- Magyarország nyugati világhoz tartozott, minden ami a Dunától keletre volt az mocsaras, mindenféle infrastruktúrától mentes kereskedelemre veszélyes terület volt, nem is fejlődött úgy. Moldova például úgy ahogy van olyan településekből áll, amit a 1700as évek közepén kezdtek megalapítani orosz katonák. A térségben egyedül a tengerpari településeknek van mélyebb története.



"Milyen jó vagyok,nem?:))Ebből fogok 3 hét múlva érettségizni."

- Én két év múlva érettségizem, hát van még mit gyakorolni... Az egész szöveg egy nagy massza ellentmondásokkal oda nem illő dolgokkal féligazságokkal, tartalmi tévedésekkel.

2012. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem állítanám, hogy nekünk köszönhetik az államiságukat!

A románok a 14-15. századra magukba olvasztották a kunokat, rendre el tudtak szakadni a Magyar Királyságtól, és jópár évig diplomáciával, szövetségkötésekkel, de még háborúkkal is, próbáltak ellenállni az oszmán hódításnak. Az államiság nem egy olyan dolog, mint ahogy mi sokszor elképzeljük, hogy csak nyugatról lehet átvenni. A románoknak az államiság kialakulásában nyilván a keleti minták, és Bizánc is példa lehetett.

2012. jún. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És a románok a bizánci minta szerint szervezték meg a közigazgatásukat,tudod ortodox vallás meg ezek. Olyan nagyra vagy a Magyarországgal,persze mert nem te vagy az,aki ma románul szóbelizett(érettségi)mintha az anyanyelve lenne,s nem kell Írásbelizz belőle,s már óvodában nem verték meg a pofád azért mert azt mondtad igen,s nem azt,hogy da. Becsület s ezek,azt leszarja mindenki lassan 100 év távlatából. Az itt és a most. De ha már ennyire belementünk én a bukaresti román,s a budapesti tápos közül a bukarestit választom,szóval nem kell lenézni a románokat,közöttük is vannak jók és rosszak egyaránt.
2012. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!