Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma mit tesz értem az állami...

Ma mit tesz értem az állami apparátus, amit igen drága pénzen tartok fenn?

Figyelt kérdés
Jut eszembe
2009. júl. 3. 09:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Lenti kérdésről.
2009. júl. 3. 09:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fenntartja a rendőrséget, hadsereget, közigazgatást, oktatási rendszert, egészségügyi rendszert, intézi az ország nemzetközi diplomáciai ügyeit, beszedi az adókat, kiosztja a támogatásokat, irányítja a közművek és infrastruktúra fejlesztését.
2009. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

és odaadja olyan embereknek, akik soha a büdös életben nem csináltak érte semmit. A jelenlegi államadósság tudtommal 220 ezer milliárd forint. Ez azt jelenti, hogy egy ember fejére 22 milliónyi adósság van, anélkül, hogy hitelt vett volna fel. Ilyen sz.r és szomorú helyzetben is tovább osztogatják a segélyeket, hátrányos helyzet, stb, amikor minél több embernek kéne termelő munkát végeznie...


egyébként ezeken felül tényleg fenntartja a fent említett szerveket, saját családját, nyaralóját Balin,...

2009. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"tovább osztogatják a segélyeket, hátrányos helyzet, stb"


Segélyezésre évi 60 mrd. körül költ az állam. Ez a költségvetési kiadások 0,5%-a.


Miközben a sok hülye a segélyekben látja minden baj okát, és úgy véli, hogy a cigányok a főbűnösök, mert szédületes összegeket (havi 20-30 ezer Ft-okat) vágnak zsebre segély formájában, aközben minden nagyobb állami beruházásnál 10-100 mrd körül nyúlják le az adófizetőket a kormányzatközeli vállalkozói hálózatok.


De rágódjatok csak a gumicsonton, amit nektek dobnak a politikusok, masírozzatok gárdában, verjetek cigányt, ordibáljátok, hogy a segélyek így, meg segélyek úgy, az való nektek. Ezt várja tőletek az elit, mert amíg a szegények egymást marják, addig ők nyugodtan élhetnek belőletek.

2009. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az államapparátus megszervezi, hogy te boldog légy. Erről nem kérdeznek meg téged, mert tudják, mit akarsz.

A szervezésért cserébe lenyúlnak, és tudják, hogy téged ez nem zavar annyira, hogy ne szavazz megint rájuk, hiába mondod az ellenkezőjét.

Ha őket nem is szereted, náluk jobban utálod a jobboldalt.

2009. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jah! Hát ez az!

Énseérte-őseértem.

Így fair lenne.

Nekem nem hiányzik.

Építheti a metrót akár, kórházat a nagyvárosiaknak, én úgyse használom. Nem sajnálom, csak mondom: én ugyan ott vagyok.Visszaforgat vagy sem. Megoldom magamnak, ha kell valami.(iskola, orvos, utazás, védelem, magyar áru)Én elvagyok.De ennyiért???

2009. júl. 6. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az államapparátus megszervezi, hogy te boldog légy."


Félreértés. Az állam feladata a modern életforma előfeltételeinek előteremtése. Az, hogy hogyan leszel boldog, rajtad múlik. Ha az államtól várod, hogy boldoggá tegyen, akkor tévedsz. Ha az államot szidod amiatt, hogy azt hiszed, hogy az állam a boldogság receptjét keresi, akkor is tévedsz.

2009. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!