Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a KSH...

Mit szóltok hozzá, hogy a KSH megpróbálta szépíteni a negyedéves GDP adatokat?

Figyelt kérdés
Majd miután több szakértő is felhívta rá a figyelmet, kiigazították a valós adatokra. Komolyan már itt tartunk?
2012. jún. 8. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen? Valami cikket tudsz erről adni?


Amúgy nem példa nélküli való, Gyurcsányék pl. nem engedték kiadatni időben a jelentéseket, mert a "pannon puma" nagyot ugrott - aztán be is mondta a "hazudtunk reggel, délben este" szöveget...

2012. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Egy link tényleg jól jönne. Amúgy nem lepne meg a dolog, nincs és nem is lesz soha olyan párt amelyik ne akarna ügyeskedni, ferdíteni dolgokon ha lenne rá lehetősége.


"aztán be is mondta a "hazudtunk reggel, délben este" szöveget..."


Bemondta de nem nekünk hanem a kedves kollégáknak zárt gyűlésen, aztán egy ismeretlen eljuttatta a hangfelvételt mindenhova.

2012. jún. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

'Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam.'


(Sir Winston Churchill)

2012. jún. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem hallottam semmi ilyesmiről.

Az, hogy az előzetesen közölt nyers adatok eltérnek a később közölt kiigazított adatokkal azzal semmi gond nincs. Az máshol is így történik a világban. De abban sincs semmi különös, hogy egyes adatok eltérnek. Más adatok jönnek ki a KSH-tól, más az EUstat-tól, más az oecd-től, más Londonból. Nézd meg csak itt nálunk is ahány nagy bank, annyiféle elemző központ, annyiféle eredmény. Hajszálra egyező eredmény nincs.


Egyébként pedig egy cseppet sem lepne meg, hogy ha mégis kiderülne, hogy valaki kézivezérléssel kijavította és módosította a statisztikát. Nem mi lennénk az elsők ezzel az euban. (Sőt, ha jól emlékszem nem is olyan rég, nálunk is volt már 4%os hiány amiről később kiderült, hogy majdnem odaver a 10%hoz.)

2012. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég ismerős a dolog...anno Görögország hamisított adatokkal vezethette be az eurót...aztán most meg is látszik, milyen felkészültek voltak rá.
2012. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!