Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mostani 40éveseknek lesz...

Mostani 40éveseknek lesz nyugdíjuk? Mennyi esélyük van rá?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Ha a jelenlegi helyzet (kormány) marad, akkor semmivel nem lesz jobb, mint 20 éve. Én abban reménykedem, hogy addigra valami változik. (39F)
2012. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Végül is a remény hal meg utoljára! De sajnos ez elég kevés nyugdíjjas időszakunk biztositására.
2012. jún. 6. 16:23
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Ezért volt jó a magánnyugdíj móka, amihez ragaszkodtam is, amíg volt rá mód. Most hogy kivonul a pénztáram az országból, megint filózhatok. Már lassan a bankba sem merem berakni, mert valakinek az is piszkálni fogja a csőrét. Pedig már félúton jártunk afelé, hogy a magánnyugdíj rendszer önjáró legyen. Egyet előre, kettőt hátra!
2012. jún. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

"Egyet előre, kettőt hátra!"

Mármint az országra értem, meg a "vezetőinkre."

2012. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Itt az országunknak nincsen FEJE!Ezt ők már többszörösen bebizonyították.Ebben az országban az lesz mint kínában?A fiú gyermek születése egy kincs!A lányoknak nem igazán örülnek. Mert a fiú gyermek fogja eltartani őket! De mit kéne tenni a mostani 40-eseknek?
2012. jún. 6. 16:38
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mostani 40-eseknek még lesz. Nem biztos, hogy annyi, mint nekünk huszonéveseknek, de lesz. 40 éves korodban még van 25 éved nyugdíjig, kezdj el félrerakni önkéntesbe, NyESz-be, TBSz-be, még van időd. Én már nem számítok nagyon sok nyugdíjra az államtól, emiatt kezdtem el 24 éves korom óta félrerakni.
2012. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A magán nyugdíjamat elbuktam!Ott a probléma hogy eljátszották a bizalmamat.Hogy tudok megbízni ezek után bár kiben is?Nyesz? Tbsz?
2012. jún. 6. 17:03
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Még van önkéntes nyugdíjpénztár, vannak tartós befektetési számlák, nyugdíj előtakarékossági számlák. Utóbbi kettőt ugyanúgy a bankok kezelik, mint a bankbetétedet, gyakorlatilag ezek is speciális betétek. De ha akarod, vehetsz lakást, amit kiadsz majd… van még elég sok megtakarítási forma.
2012. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

Vehetsz lakást, amit kiadsz majd? Na, az ilyen tanácsoktól mindig a fejemet fogom.

Mibe kerül egy lakás? Mennyiért tudod kiadni? Ha nem tudod kiadni, akkor mibe kerül? Kommunális adó, rezsi akkor is van. Tatarozni, karbantartani kell, pláne, ha a lakó lelakja. Mi van, ha nem találsz rá bérlőt? Mi van, ha találsz, és nem fizet? (A törvénnyel nem mész semmire ilyenkor.)

Még ha jól ki is tudod adni, akkor is havi kb 5 %-ot hoz, jó lenne már egyszer kiszámolni, mielőtt ezzel jöttök.

Nem hiszem, hogy lesz nyugdíj.

Ilyeneket nyilatkozik a Fidesz, hogy:

-Nem is olyan régóta van nyugdíj, régen is a fiatalok tartották el az öregeket. Be is vették az Alaptörvénybe, hogy a gyereknek kötelessége gondoskodni a szüleiről öregségükre.

-Tudomásul kéne venni, hogy a nyugdíjjárulékot nem öregkorunkra fizetjük, hanem a mostani öregeknek szolidaritásból. (Tehát, akkor nekem majd a következő generáció fogja befizetni, akik kb. feleannyian lesznek, mint mi most.)

Igen, aki tud, tegyen félre, de minimálbérből nehéz.

2012. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

22:12!

"Vehetsz lakást, amit kiadsz majd? Na, az ilyen tanácsoktól mindig a fejemet fogom.

Mibe kerül egy lakás? Mennyiért tudod kiadni?"

Nem azt mondtam, hogy bármilyen lakást érdemes megvenni. Amiket mondtál, azok valóban mind igazak, ezért kell nagyon körültekintőnek lenni.

A szüleim kiszámolták, vettek egyet nyomott áron (végtörleszteni akart a tulaj), felújították a lakást, és meghirdették több nyelven. Boráros téren, gyakorlatilag vadi új, bebútorozva. Pikk-pakk kivették a minőséget értékelő külföldiek, és nem 10ezer forintért - még számlával is megéri. És ez most 10 évig biztos jövedelmet fog hozni, mert a minőségi lakás ritka a piacon.

2012. jún. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!