Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Senkit nem hagynak az út...

Senkit nem hagynak az út szélén? Akkor ez mi?

Figyelt kérdés

Éppen munkakeresésben vagyok. Minden gyárból azzal küldtek el, hogy szakmai végzettséget kérnek SZALAGMUNKÁHOZ. Állításuk szerint ha 8 általánosa van valakinek, akkor hülye már oda is. Ezt idén vezették be. Miről beszélt akkor a "tisztelt" Viktor Úr? De csak hogy ne érjenek támadások a 8 általánosom miatt:

-szakmával rendelkező pályakezdő ismerősömet nem veszik fel sehova mert nincs munkatapasztalata. akkor hogy szerezzen?

-főiskolai végzettséggel rendelkező ismerősömet szintén nem veszik fel sehova, mert túlképzett.

itt már csak éhen halni lehet?


2012. jún. 4. 12:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

már vannak kint rokonaim, és könnyebb munkát találni ott mint itt, hidd el nekem.

nem tudom miért néztek le ismeretlenül, de egyébként csak úgy hozzáteszem hogy perfekt angol vagyok, mert a nyelvtanulás a hobbim;)

2012. jún. 4. 14:10
 12/19 CMD ***** válasza:
74%

"Kérdezz körbe az ismerőseid , rokonaid között hogy hátha tudnak valamit és protekcióval beraknak.


Sajnos nem ilyen körökben mozgok:S"


Előbb még ezt írtad.

2012. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Páran amúgy még mindig nem érzik hogy mi van itt az országban. Homokba van dugva a fejetek. Angliában hamarabb kapok majd állást mint itt. Remélem szimplán csak fideszesek vagytok, és nem hülyék, bár egyre megy.

Nektek ajánlom:

http://www.youtube.com/watch?v=GPcW9RtcYmA


"sok barátom külföldre menekült el, mert ott különbül bánnak egy menekülttel."

2012. jún. 4. 14:21
 14/19 A kérdező kommentje:
azt itthonra értettem...
2012. jún. 4. 14:22
 15/19 anonim ***** válasza:
95%
az én véleményem is CMD hez van közelebb mint a tiédhez.akár így van akár úgy a kinti munkát is itthonról kell elkezdeni szervezni.nem úgy megy hogy megérkezel és akkor kezdesz el találomra kilincselni itt-ott.az elég drága mulatság lenne.
2012. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
minden rokonom és ismerősöm úgy ment ki. tény, hogy vinni kell 300ezer forintot hogy eléldegélj amíg nem találsz munkát, de nem megvalósíthatatlan.
2012. jún. 4. 14:50
 17/19 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező! Miért hiszed azt, hogy szaktudás nélkül, majd kapkodni fognak utánad? Nyugaton élek, és hidd el, idekinn is csak azok sikeresek és keresnek jól, akik értenek valamihez. Az pedig hogy Angliában kapsz minimálbért, az átszámolva lehet hogy jó, de idekinn az elég halvány összeg. Mert oké, hogy a kaja árak nagyjából azonosak vagy minimálisan drágábbak, de egyéb költségek mind jóval magasabbak.
2012. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
nem látom hogy hol írtam volna olyat, hogy kapkodni fognak utánam...
2012. jún. 4. 19:00
 19/19 anonim ***** válasza:

"nem látom hogy hol írtam volna olyat, hogy kapkodni fognak utánam..."


Igen, ezt nem írtad, viszont ha szerinted szaktudás nélkül, sima szalag vagy betanított munkásként jobban élhetsz Nyugaton, akkor nagyon tévedsz. A képzetlen embereket sehol sem szívesen látják. Külföldre menni annak éri meg aki a nyelvtudása mellé rendelkezik egy szakmával is, amelyben el tud helyezkedni. Mert hiába keresel te mondjuk 1000 €-nyi minimálbért, ha abból 450-550 € az albérlet, aztán még a rezsi is legalább egy 100-110 €, aztán be is kell vásárolni, és ha normálisan akarsz étkezni, arra is kell legalább 250-300 € havonta. És akkor még nem mentél szórakozni, stb. Persze ha 8-10 emberrel élsz egy fedél alatt, közös fürdőt/WC-t használva, a legtrébb kajákon élve, akkor megélsz a minimálbérből is, viszont az nem élet. Aki egy picit is igényesebb, annak több kell. 8 általánossal sehol nem fogod megváltani a világot, mindenhol a helyi viszonyokhoz képest alacsony keresetűnek fogsz számítani.

2012. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!