Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova menjünk külföldre gyerekk...

Hova menjünk külföldre gyerekkel, dolgozni?

Figyelt kérdés
Hova menjünk ahol meg lehet élni tisztességesen? Magyarország egyre gázosabb. Nem tudom meddig tűrik az emberek még ezt a kizsákmányolást? Minden esetre én már nem bírom tovább itthon... :(

2012. máj. 29. 09:47
1 2
 1/15 eNerdzsy ***** válasza:
91%
Először menjen csak az egyik szülő, vagy pedig kell találni valakit aki ellátja a gyereket addig amíg biztos hátteret tudsz(tok) teremteni külföldön. Egyből kivinni amíg minden bizonytalan - felelőtlenség.
2012. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk ha oroszul nyelvtudás van, akkor ne Németországba. Ha angol van, akkor se pont Németország a legjobb hely. Ha meg német van, akkor ne az USA legyen a cél. Ha egyik sincs, akkor először legyen...
2012. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Már csak azért is tettem fel a kérdést mert nézegetem a párom szakmájának a kinti hirdetésit, Mo-n fizetnek 130-at a villanyszerelésre, Németbe meg 4-700 euró között. Nem mindegy. És ha jól látom nem is mindenhova kell nyelv? Ne foglalkozzatok az ellenségeskedővel, csak az energiaszintjét próbálja növelni...
2012. máj. 29. 10:48
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha alap angolod van, a párodnak pedig semmilyen nyelvismerete, akkor maradjatok itthon. Gyerekkel, rendes nyelvtudás nélkül kimenni az felelőtlenség lenne. 400-700 € Németországban? Az rohadt kevés fizetésnek számít. Nem lehet belőle megélni. Én Németországban lakom, jóindulattal mondom, hogy csak akkor gyertek, ha megvan a nyelvtudás és nem makogás szintjén. A férjednek lenne több esélye, mert villanyszerelő, de nyelv nélkül ő sem fog állást kapni. Neked pedig, mivel gyakorlatilag csak érettségid van, sokat nem fogsz tudni vele kezdeni idekinn. Mellékesen megjegyzem azt, hogy mikor ismerik fel végre az emberek azt, hogy a külföldi munkavállalás alapfeltétele a jó nyelvtudás? Minden más csak utána fontos.
2012. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Valóban, nyelvtudás nélkül szinte a lehetetlennel határos a munkavállalás külföldön. Gyerekkel ilyet megpróbálni felelőtlenség. Én is Németországban vagyok, multinál dolgozom, de itt az angol az alapkövetelmény, de még így is szükséges a német nyelvtudásom, mert nem mindenki beszél rendesen angolul. De csak magyar nyelvtudással nem lehet elhelyezkedni.
2012. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezért kérdeztem előbb, mielőtt elindultam :) Nem vagyok felelőtlen, csak elkeseredett, de a gyerekemnek a legjobbat és lehetőségekhez mérten a legtöbbet szeretném megadni. Akkor maradunk még egy kicsit, és ráfekszünk a nyelvre. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 29. 11:21
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Németországban legalább 900 € - t keres egy villanyszerelő nettóban, viszont tudnia kell németül.

A gyerek az ott külön előny, mert jár utána támogatás is.

Te, ha tudnál németül, akkor felvennének egy részmunkaidős fizikai munkára, ami 400 €. Szóval nem reménytelen, de németül kell tudni, nem tökéletesen, de azért érthetően.

2012. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is jobb, ha a nyelvet elsajátítjátok legalább társalgás szintjén. Azután könnyebben találtok jobb állást, és feltehetően nem vernek át. Sok sikert!
2012. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

írod ,hogy szeretnél minél többet megadni a gyermekednek.

Ezt ,hogy érted?

Mert ami a legtöbb amiket adhatsz neki ingyen van:szeretet, nevelést a jóra , az érdeklődés felkelése a tudni vágyásra és ami legfontosabb: a minta amit tőled lát a viselkedésminta.Ha azt látja ,hogy szorgalmas vagy kiegyensúlyozott és próbálsz fegyelmezetten ésszel élni a visszásságokat és a mindennapokat humorral kezelni.Ebben az esetben mindent megtettél ,ami tőled telik .

De ha egy elkeseredett, élhetetlen, elégedetlen emberként viselkedsz előtte és arra vágysz ,hogy a gyermeked berakjad egy német iskolába török(vagy a franc se tudja milyen nemzetiségű) gyerekek közzé,ahol nemfog érteni egy szót se és kva carul fogja magát érezni.Hát, szerény véleményem szerint pont rossz irányt veszel fel és konkrétan jól ki is tolsz vele

A csilivili anyagiasságot és a trendi flinciflanciságokat pedig a saját nemlétező értékén kell kezelni.

És pont.

2012. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy először a nyelvtanulással foglalkozzatok, anélkül nincs értelme. Meg az sem lenne rossz, ha mellette te is elsajátítanál valami szakmát, ami kint is keresett.

Én is külföldre készülök, gyerekkel, csak én egyedül nevelem. Mondjuk van egy diplomám, kint is keresett szakma, elfogadják az itteni diplomámat kint is, nyelvtudás megvan, szóval remélem nem lesz gond.

De én is úgy tervezem, hogy először kimegyek én, keresek munkát, lakást, kelleni fog valaki, aki délután megy a gyerekért iskolába (most még ovis, mire kimegyünk, kezdi az iskolát), mert korábban végeznek, mint ameddig a munkaidő tart, szóval erről is gondoskodnom kell, és ha már mindent elrendeztem, akkor anyukám kihozza utánam.

Gyerekkel nem indulnék neki kapásból, hiszen amikor kimegyek, először úgyis valami olcsó szállást kell kerítenem, amíg a lakhatásom és a munkám nincs elintézve. Ja, plusz neki is intéznem kell az iskolát, szóval lesz kint tennivaló bőven.

2012. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!