Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikortól kezdett leromlani...

Mikortól kezdett leromlani Magyarország gazdasága nagyon?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pl nálunk volt először Metró meg ilyesmi.

És ez tök jónak tartom. De most mégse mi vagyunk elől a Európai színvonalban.

Mikortól lett egyre rosszabb a helyzet?

Mert folyton azzal jönnek, hogy: 150 év török... Amerika felfedezése... szocializmus Világháború...

És csak ezt a 4et emlegeti mindenki. De mikor volt az amikor már vissza fordíthatatlanul lejebb kerültünk a vezető Európai országoktól?

Vagy ezt nem lehet meghatározni időben?


2012. máj. 24. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"renCCerváltás" óta szerintem.


ne értsed félre, nem tartom rossznak, ha a diktatúráról demokráciára vált az ember. A gond, hogy itt nem történt váltás. lehet szavazni, de ugyanazok ülnek a sofőri székben, és kihasználva a jogot, ugyan nem terrorizálnak, vagyis elsősorban nem az a fő cél, hanem a lopás.


ha a sok politikus nem herdálta volna a pénzt, és szakértő vezetés lenne, szakértő önkormányzatok, stb, akkor nem hanyatlottunk volna eddig.

2012. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

A gyarmatosítástól kezve (amiben mi ugye nem vettünk részt) szép lassan kezdtünk lemaradni, aztán trianon volt egy nagy érvágás, majd az egész szocializmus. A szocializmus idején volt ugyan valami jólét látszata, de ez csak a többi szoci országhoz képest volt "jólét", a lemaradás nyugattól csak egyre nőtt.

Meredek volt a romlás 82-től 97-ig, aztán 2004-től mostanáig.

2012. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
A fejlődésben és felzárkózásban az első világháború, majd Trianon volt egy nagy törés. Már kezdtünk volna kimászni belőle, amikor jött a második világháború, majd orosz megszállás. Onnantól kezdve, csak nőtt a lemaradás. Most meg a dilettáns vezetés okoz nagy károkat. Unortodox gazdaságpolitikát követett az MSZP és a Fidesz is. (Gazdasági növekedés idején, jóléti hitelek, majd recesszió idején megszorítás.)
2012. máj. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Mint az előző is mondta: Trianon nagy érvágás volt. Addig az ipar sokkal kisebb mértékben jelentette Budapestet, mint manapság, és az iparosodott vidék nagy részét vitték el a szomszédos országok. A nyersanyag termelést meg jóformán teljesen vitte. De ezt még úgy ahogy tudta magyarország kompenzálni pl szakképzéssel.

Az igazi hanyatlást a szocializmus hozta meg. Egyrészt a szocialista "igazságos" gazdasággal, de leginkább a morál totális szétzúsával. A szocializmusnak hála a magyarok mindent elvesztettek: önbecsülést, becsületet, identitást, áldozatkézséget, hitet bármiben is; egyszóval mindent, ami az embert EMBERré teszi. Amit a németek 900 év alatt nem tudtak elérni, azt az oroszok 40 év alatt megtették. Az egész nemzetet sikerült rabszolgává tenniük, nem csak testileg, hanem lelkileg is, és ez az, ami ma is tovább él az emberekben: rabszolgák akarnak maradni!

Az utolsó nagy zuhanás pedig az öszödi beszéd volt!

2012. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
És sajnos a korrupció is brutálisan rontja a gazdaságot. Nekünk szinte hihetetlen, hogy létezik olyan ország, ahol nem párthoz való kötődés alapján nyerik a pályázatokat a vállalatok, hanem költséghatékonyság alapján, pedig bizony létezik és meg is látszik a gazdaságukon, hogy ha valamilyen fejlesztésre kiadnak pénzt, akkor az tényleg oda megy ahova kell, és nem sok zseben folyik keresztül, mire végül valami nulla ft közeli érték marad csak belőle, amiből már semmit nem lehet csinálni. Arról nem beszélve, hogy nem is adóznak utána.
2012. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Több ilyen gazdaásgi visszaesés is volt a történelem során.

Az első jelentősebb talán a tatárjárás idején volt, aztán Mátyás halála, a török terjeszkedése, a Rákóczi szabadságharc leverése, majd az I. világháborút lezáró trianoni béke, ezt követően a szocializmus vége felé kezdett el ismét lefelé tartani a gazdaság. Az utóbbi időben 2006 és 2009-2010 voltak a legfontosabb dátumok amikor egy-egy ilyen gazdasági "törés" feltűnt. A jelenlegi elég problémásnak látszik és nem kizárt, hogy további csökkenést eredményez a közeljövőben.


"De mikor volt az amikor már vissza fordíthatatlanul lejebb kerültünk a vezető Európai országoktól?"

Visszafordíthatatlanul soha. A rendszerváltást is egy nagy reménysugárként kezelte mindenki, mert voltaképp az is volt - a keleti-blokk országai közül Magyarországnak hatalmas lehetősége lett volna felzárkózni a vezető országokhoz. Meg lehet nézni Csehországot, Szlovákiát akik gyakorlatilag ugyanolyan problémákkal küzdöttek mint mi, de jobban meg tudták oldani és most előrébb tartanak. Szóval azt mondom, hogy Magyarország még most is lehetne Európa egyik vezető állama, de ahhoz nagy reformokra lenne szükség - ezt pedig egyik politikai erő sem meri meglépni, mert bizonyos reformok a politikusok hatalmának csökkentésével járnának.

2012. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Baracsi Attila.: Mégis "mindenki" az úgy nevezett szocializmust sírja vissza! Nem tudom,de nekem ez a mostani kapitalizmus nem azt jelenti,amit remélni szerettünk volna tőle. Itt amióta úgy mondva kapitalizmus van,egyre rosszabbul élünk.Most vagy az van,hogy tényleg a kapitalizmus csak a kizsákmányolásról, s a létbizonytalanság állandósításáról szól,vagy pedig arról van itt szó,hogy az egykori párt-káderek utódai most érvényesítik mindazt,amit ők(-is) anno az iskolában tanultak róla,persze,a saját javukra fordítva az események alakulását.
2012. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

A "rendszerváltás"-nak csúfolt hatalomátjátszás előtt nem sokkal és a "rendszerváltás" utáni privatizációs időszakban.

Rengeteg állami céget privatizáltak fillérekért a régi rendszer embereinek, amiket aztán jó üzlet volt felszámolni/eladni. A régi vezetők kiárusítottak mindent amit tudtak, hogy meglegyen a tőkéjük a hatalmuk átmentéséhez a "demokráciába".

2012. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
2/8 olvasd el a 8/8 -at, mert az az igaz. Valószinű, hogy amiről Te írsz ill. véleményt alkotsz, az valamelyik kifestőből származik,mert akkor még Te meg sem voltál.
2012. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Rendszerváltás nem volt. Csak módszerváltás.
2012. máj. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!