Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lehetne Magyarorsz...

Szerintetek lehetne Magyarországon is "Tea Party"?

Figyelt kérdés

Lenne esélye Magyarországon egy Tea Party, vagy inkább Republikánus pártnak? Egy olyan formációra gondoltam, amit Mitt Romney, Rick Perry és Ron Paul is simán felvállalna a saját hazájában.

Főleg gazdaságilag gondoltam, mivel nem hiszem, hogy az a vallásos csöpögés sikeres lenne egy olyan országban, ahol a mérések szerint az emberek 60%-a ateista.

Itt vannak a fő elvei a pártnak:


Illegal Aliens Are Here illegally.

Pro-Domestic Employment Is Indispensable.

Stronger Military Is Essential.

Special Interests Eliminated.

Gun Ownership Is Sacred.

Government Must Be Downsized.

National Budget Must Be Balanced.

Deficit Spending Will End.

Bail-out And Stimulus Plans Are Illegal.

Reduce Personal Income Taxes A Must.

Reduce Business Income Taxes Is Mandatory.

Political Offices Available To Average Citizens.

Intrusive Government Stopped.

English As Core Language Is Required.

Traditional Family Values Are Encouraged.



2012. máj. 21. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a DK-nak van 2%-a, az impotens LMP nem képes 5% fölé menni, a Jobbik kitart a célcsoportjának szánt zsidózó-cigányozó vonal mellett, előbb-utóbb nálunk is lesz egy Tea Party-szerű párt, pl. Németországban a kalózpárt legutóbbi két tartományi sikere is nagyon elgondolkoztató.
2012. máj. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.: Miért, szerinted a Kalózpárt miért Tea Party-szerű? :o


A 6., 11., 15. már folyamatban lévő, viszont népszerűtlen intézkedések. A kormány támogatásától sokan függenek, a gazdagokat csak a Fidesz kíméli az adóztatástól (ebben hasonlít a Teára), és a hálószobákba való kormányzati kukucskálást is elegen utálják (ezt jelenti a 5. virágnyelven, az "encouragement").


A 4., 5., 12., 13. pontokat belátható időn belül egyetlen magyar politikai erő sem fogja felvállalni, mert szeretik, hogy annyival több hatalmuk és kiváltságuk van a sima néphez képest.


1., 3., 14. igazán nem ezeknek kéne legfőbb prioritásnak lenni. (Feltételezem, hogy az angol helyett a magyar nyelv az érdekes - ez már eleve hivatalos nyelv, az idegen vagy neadjisten kisebbségi nyelvhasználat kapacitását leépíteni meg marhaság lenne.)


2., 7., 8., a dolgok jelenlegi álláspontja szerint megvalósíthatatlanok, jelszónak viszont mindenki ezeket ismételgeti. Ha a többi pontot kihagyja (a választási kampány ideje alatt kussol róla), a Magyar Tea Párt akár népszerűvé is válhat.

2012. máj. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos sok mindenben igazad van, de talán működőképes lenne, ha jobban "magyarosítanánk".



"1., 3., 14. igazán nem ezeknek kéne legfőbb prioritásnak lenni."


Például "Illegal Aliens Are Here illegally." helyett lehetne az a jelszó, hogy "A feketén dolgozókat és adócsalókat keményebben kell megbüntetni."

"Stronger Military Is Essential."- ezzel egyetértek.


"English/magyar As Core Language Is Required."

Ezt én sem tartom fontosnak,hiszen ezt a problémát megúsztuk.


Én veled ellentétben nem látom, hogy Magyarországon éppen a "Government Must Be Downsized" történik. Kétségtelenül a Fidesz áll hozzá a legközelebb, de ez csak annyit tesz, hogy ők növelik a legkisebb ütemben(legjobb esetben ugyanazon a szinten hagyják). Ellentétben a Jobbikkal, akik szerint a "Government Must Be Fucking Giant".


"Reduce Business Income Taxes Is Mandatory"- ez valóban most történik, de nem elég mértékben. Viszont nem értem, amit írsz. Miért lenne ez népszerűtlen intézkedés?


"Traditional Family Values Are Encouraged"- ez szerintem is egy baromság. Európaiak vagyunk, nem texasi farmerek, akik még mindig azt hiszik, hogy a világ 4000 éves.


"A 4., 5., 12., 13. pontokat belátható időn belül egyetlen magyar politikai erő sem fogja felvállalni,"- ebben sajnos igazad van. Ezek közül kivétel a "gun ownership", amit a Jobbik mondogat folyton, viszont ők a többi pont többségének lényegében a reciprokát vallják, szóval ők kiestek.

Megjegyezném, hogy éppen ezért volt különös, mikor a kurucinfó terjedelmes cikket hozott le a Tea Party létrejöttéről, azzal a felkiáltással, hogy "Megalakult az amerikai Jobbik!". Holott a Tea Party a gunright-on kívül mindenben az ellenkezőjét mondja, mint a Jobbik/kurucinfó.

Azt is hozzátenném, hogy a kurucinfó egyaránt szurkol a Tea Party-nak és az Occupy Wall Street-nek, pedig tudvalevő, hogy a kettő úgy utálja egymást, mint a szart.



Ami viszont problémás, az a 9. pont: "Bail-out And Stimulus Plans Are Illegal". Szerintem ez az, amit a magyar lakosság utál mint a szart, főleg a 40 év kádárizmus miatt. Eddig akárki próbálkozott ilyesmivel, mind olyan gyűlöletet kapott, ami még a magyar politikában is ritka.


Ezért mondom, hogy lehetne Tea Párt, csak néhány pontot kicsit "magyarosítani" kellene.

2012. máj. 22. 16:24
 4/6 anonim ***** válasza:
A fidesz is ugyanezeket ígérte.
2012. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Government Must be Downsized" - nálunk valóban elősorban eszmei szinten van jelen: de valóban volt egy közszféra-leépítés (akkor hozták a törvényt a "pofátlan" végkielégítésekről), elküldtek jónéhány embert a köztévéből-rádióból, és erre hivatkozva kezdték meg az oktatás átszervezését is. Közben mindenféle másban növekszik a kormányzat szerepe, dehát a kormányprogram ebben az országban ritkán ugyanaz, mint a választási program (vagy akár mint a kormánypropaganda).


"Reduce Business Income Tax" Lehet, hogy csak a saját elfogultságom miatt érzem népszerűtlennek - ha már felvetődött, ideológiailag én jóval közelebb állok az Occupyhoz, mint a Tea Partyhoz. De szerintem sokan mások is úgy gondolják (akár a demagógia határait is átlépve), hogy inkább az "üzleti szféra" adózzon, mintsem az alkalmazottak: a "vállalkozó" szó egy időben a "maffiózó" szinonimájának számított, és a többség attól tartana, ha az ő adóterheik csökkennek, akkor a tömegé ellensúlyként növekedni fog. A "multik" gyakori emlegetése (az adókedvezményeket, amelyekkel idefele próbáljuk csalogatni őket, a baloldaliak némelyike is felemlegeti, nem csak a jobb) is azt mutatja, hogy sokan gondolják úgy, hogy a nagy tőkekoncentrációkat kifizetődőbb adóztatni, mint a minimálbéres nyomorgókat.


Persze szerintem nem lehet azonos kategóriaként kezelni a kis- és középvállakozásokat egy multival; előbbieken, teljesítményarányosan nézve, messze nagyobb terhelés van ma, és annak csökkentése valóban sokat javítana az üzleti klímán, és azon keresztül a foglalkoztatáson.

2012. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetne, de komolyabb esélye soha nem lenne valószínűleg, mivel annyira elhúzott az első három párt, hogy ha azokat bárki megfogja én beszarok neki kivéve ha az MSZP-t foglya meg mert azt még azért egy 2018-ra meg lehet előzni, de párt sincs ami meg előzze jelenleg, egy ilyen párt max a 3. helyig jutna. Ráadásul valószínűleg azt se olyan gyorsan, mint a Jobbik.
2012. máj. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!