Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állampártnak hogy sikerűlt...

Az állampártnak hogy sikerűlt ennyire megosztania a társadalmat?

Figyelt kérdés

Az egyik ember "öli" a másikat, ahelyett, hogy összefognának.

Más államokban előfordult már, hogy nem olyan embert választottak meg államfőnek, akit a nép szeretett volna. Ezért a választást követően 1.500.000 ember vonult az utcára, a lemondását követelve!

Milyen eszközöket használt fel erre?

Anyám elmondásából ismerem: az ő falujukban mindenki számíthatott baj esetén a másikra. Összejártak az emberek, mindenki segített a másiknak. Aztán az 50-es, 60-as években történt valami, az emberek kezdtek elzárkózni egymástól, eljutottunk oda, hogy az emberek inkább egymás kárának örülnek.

Ha betörés vagy betörési kisérlet van, az emberek behúzódnak a saját vackukra. Semmi összefogás, semmi közösségi érzés nincs az emberekben.


2009. jún. 27. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Ez azért csak a nagyvárosokban van így.A kisebb helkyeken még ma is segítik egymást a szomszédok.Én egy 30.000 lakosú városban,családi házban lakok.Itt a szomszhédok odafigyelnek egymásra,kölcsönösen segítik a másikat.Ha valaki elutazik,figyelnek a házára stb.Itt még és az összetartás.Igaz,hogy a politikával nem érnek rá törődni.
2009. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az lenne a legfontosabb, hogy túl tegyük magunkat az 50-es, 60-as évek sérelmein! Ez napjainkban már nem elfogadható. Sajnos sokak még a mai napig is így gondolkoznak. Az ilyen gondolkodásmód miatt nem lehet egységes nép (nemzet) a magyar, vagy, aki magyarnak tartja magát!
2009. jún. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18:31 - Te lehet, hogy szerencsés helyen élsz, de én azt tapasztalom, hogy kis településeken is jelen van ez a mentalitás, amit a kérdező ír, konkrétan nagyszüleim faluja az egyik Szabolcs megyében. És nagyvárosban se mindenhol van ilyen széthúzás, én Budapesten élek, itt elég érdekes a helyzet, mert a baráti köröm (ami egyben plébániánk) nagyon összetart politikai beállítottságtól függetlenül, nem számít, ki melyiket támogatja, ez nálunk nem szempont, és talán ez az egyik, ami miatt együtt tudunk működni a jó célokért, hogy nem az számít, melyik szín vezet éppen, hanem, hogy amit teszünk közösen, az a jó célt szolgálja. Talán ide kéne eljutni az embereknek, hogy máshol is legyen ilyen összefogás. De ahol mindenki önzőn a saját érdekeit nézi, és azt, hogy a másikat milyen legújabb vagyontárggyal tudja felülmúlni, vagy hogyan tudja még jobban porba tiporni, ott sajnos marad a széthúzás.
2009. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ceri ***** válasza:
76%

Te talán nem tudod, de azokban az években mindenhol voltak besúgók. A kis falukban is. Ezzel kezdődött a bizalmatlanság.

Volt egy réteg, aki boldogulni akart és ezért elárulta a saját népét a CCCP-nek. Ez az Ősbűn.


Igaza van az előttem szólónak, jó lenne már elfeledni az egészet. Már rég el is felejtettük volna, ha az MSZP valóban baloldali párt módjára viselkedne. De ez nem így van. 94-el kezdődően ismét elárulják a hazájukat, csak most már nem az oroszoknak, hanem a globális nagytőkének.


Nem csoda, hogy miután ezt egyre többen felismerik, a már egyszer megbocsátók vagy felejtők sokkal jobban haragszanak rájuk, mint valaha is.

2009. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Horn gyula amikor a 3,6 as kenyérrel kampányolt!

Vagy amikor azokat a kisnyugdíjasokat etette Feri, olyan hangnemben mint ha ő is közályük tartozna.

Egyszerűen a kommunista múlt echo-jára építettek , és valjuk be jól csinálták. Azok az emberek akiknek semmi jót nem hozott a "rendszer válltás" voltak a vevők mert nekik akkor jobb volt.Természetesen a multrendszerben nem is volt válsztási lehetőség és tljesen homogénné tették az emberek gondolkodását is.Persze a vesztük is ez lett mert ezeket a "hatás vadászatokat" hogy nem dolgozunk a parlametbe a magyarokért hanem kiszollgálunk bizonyos érdek csoportokat és az ők szemethunyásuk és befolyásuk oltalmával az echó-t meg kölcsönökből gerjesztük mesterségesen gerjesztük. Ez bevégeztetett.

(fenyő)

2009. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

"Aztán az 50-es, 60-as években történt valami, az emberek kezdtek elzárkózni egymástól, eljutottunk oda, hogy az emberek inkább egymás kárának örülnek."


Ami történt, azt úgy hívják, modernizáció. A hagyományos falusi közösség felbomlott, a lakosság kultúrája individualistává vált. Ennek semmi köze a politikához. Inkább az iparosodás kísérőjelensége.


"Az egyik ember "öli" a másikat, ahelyett, hogy összefognának."


Modern társadalmakban az emberek úgy kooperálnak, hogy fizetnek egymás szolgáltatásaiért. Piaci viszonyok közepette és jogszabályok alapján szerveződik meg az együttműködés. Nem "összefogás" kell, hanem hogy mindenki betartsa a törvényeket. "Összefogás" az archaikus paraszti társadalomban van családi vagy falusi szinten. Modern társadalmakban együttműködés és jog van.


A jelenségek, amiket leírsz, minden más államban lejátszódtak. Az emberek csak elmaradott afrikai és ázsiai országokban igazán kedvesek és vendégszeretők. Általában minél fejlettebb egy ország, annál inkább elzárkózóak, hidegek és számítók a lakói. Magyarországon a helyzetet súlyosbítja, hogy az illem nem elég fejlett. Elterjedt a bunkóság. Norvégiában vagy Angliában az emberek nem kevésbé önzők és érzéketlenek egymás iránt, de van, hogy udvariasabbak.

2009. jún. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!