Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki egy olyan országban lakik...

Aki egy olyan országban lakik (vagy telepszik le) aminek nem az állampolgára, akkor milyen joga nincs?

Figyelt kérdés

pl én elmegyek valahova magyar állampolgársággal. Odaköltözök.

Ameddig nekem nincs meg az adott ország állampolgársága, addig csak a politikai szavazásokon nem voksolhatok vagy más dolgot sem lehet?


Mit nem szabad annak, aki nem olyan állampolgársággal rendelkezik, amilyen országban él?


2012. máj. 11. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Ahol lehet fegyvert tartani (PL: Svájc , Kanada , USA) ott nem tarthatsz lőfegyvert.
2012. máj. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szavazati jog
2012. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És csak ezek? én úgy tudtam hogy akinek nincs ÁP.-ja az a politikai életbe sem vehet részt pl nem léphet be pártba....vagy azt lehet ÁP nélkül is?
2012. máj. 11. 17:54
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Azt lehet, csak nem indulhatsz parlamenti választáson. De polgármester még lehetsz.
2012. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
a helyi választásokon szavazhatsz, pl. szerintem az országoson nem, de nem vagyok benne biztos. lehet, hogy függ országtól is, én Angliában vagyok, ugyanolyan jogom van mindenre, mint bárkinek.
2012. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ha konkrétumot kéne mondani akkor én konkrétan pl Svájcra gondolok
2012. máj. 11. 18:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Állami alkalmazott (vagyis köztisztviselő vagy közalkalmazott) csak állampolgár lehet. Nem szavazhat és nem választható.
2012. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző, konkrétan Svájcban? mert én Angliában dolgozom állami szektorban, konkrétan a helyi önkormányzatnál, magyar állampolgárként.
2012. máj. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!