Meddig okolhatja még a magyar jobboldal a sikertelen kormányzásáért a kommunistákat?
Most Lázár János vélte megtalálni a rendszerváltás kudarcának igazi okát:
„a rendszerváltás sírját” a 80-as évek végi kommunisták ásták meg, és azok a kései szocialisták, akik a 90-es évek után több alkalommal lehetőséget kaptak arra, hogy az országot irányítsák.
Ilyen alapon a töröknek és a tatároknak is felróhatnák a kudarcokat.
sz1u:
Kb ugyanúgy élek mint 2 éve vagy azelőtt.Nem mondom volt amikor jobban is ment már.
De mint minden normális embernek nekem is csak 1,5%-ban van hatással a jövedelmemre , boldogulásomra, hangulatomra az ,hogy most áp ki van kormányon.
De mint látom nálad nem ez a helyzet.Biztos mert kevesebb a segííj és még dolgozgatni is kell neked érte.
Télleg borzasztó világot értél meg!
:D
#8. Jugoszlávia már a kommunizmus ideje alatt sem állt be a sorba, nem is volt Moszkva szívecsücske. (Titó volt a nyugat láncos kutyája, emlékszünk?)
Úgyhogy rossz a példa. Vagyis épp hogy jó.
16:59
"Kb ugyanúgy élek mint 2 éve vagy azelőtt."
Örülök neki.
"Nem mondom volt amikor jobban is ment már."
Most akkor döntsd már el...
"De mint minden normális embernek nekem is csak 1,5%-ban van hatással a jövedelmemre , boldogulásomra, hangulatomra az ,hogy most áp ki van kormányon."
Engem pedig 50%-ban hazavágott a mostani kormány (még szerencse, hogy két lábon álltam, ill. állok)
"De mint látom nálad nem ez a helyzet."
Lásd az előző válaszomat.
"Biztos mert kevesebb a segííj és még dolgozgatni is kell neked érte."
Remélem, ezért a mondatodért még a politikai ellenfeleim is lepontoznak Téged. Nem, nem "segííj"-en élek.
"Télleg borzasztó világot értél meg!"
Látom, üt az anyag...
"Teljesen normális állapotok voltak, nem tudom milyen züllésről beszél valaki."
Úgy gondolom, ezek után teljesen fölösleges veled bárminemű vita folytatása, alkalmatlan vagy rá.
Kérdező, vállalhatatlan véleményed van a kommunista megszállás hatásairól. Szólok majd Thürmer Gyuszi bának, hogy van egy potenciális aktivista a körünkben.
Aki meg képes az elmúlt évszázad hibáit 22 év alatt (vagyis még egy generációnál is kevesebb idő alatt!) helyrehozni, azt megtapsolom. A problémák nem 1944-ben kezdődtek, hanem 1920-ban. Ugyan gazdaságilag a Horthy-rendszer erősödött, a társadalmi irányt meg nem látjuk a széljobb erősödése miatt, azért azon a rendszeren is sok múlott. Itt nem ítéletet kívánok mondani felette, hiszen nem zsákutcába szaladt, hanem külső erő törte meg (ellentétben ugye a komcsikkal), de alapvetően inkább beszélek 70 év problémáiról, mint 45-ről. A kommunisták sajnos gyökeresen ellentétes irányba vitték el a "fejlődést", mint azt a józan ész megköveteli, és hatványozták a Horthy-kor problémáit ezzel, amellett, hogy előjöttek újak is, mint a gazdaság fokozatos összeomlása például (ami már a '73-as olajválság előtt is bőven futott, de az mutatta meg, mennyire sebezhetők vagyunk).
túrórudi, azért megjegyezném, hogy Jugoszlávia nyilván, mint láncos kutya adta ki Nagy Imrét öt perc alatt.
Közismert tétel, hogy a diktatúrák a leghatékonyabb kormányzási módszerek. "Mindössze" az a baj velük, hogy a kormányzás célja kizárólag a diktátor mentalitásától függ, módszerei is jórészt (ha nem is teljesen) az ő egyéniségétől. Magyarország 1945-1990 éve között volt néhány változat, amelyen ez jól megfigyelhető. Ezért "úgy általában" ezt a korszakot minősíteni, csak hibás lehet. A kép sokkal árnyaltabb akkor is, ha vannak a teljes időszakot átölelő vonások.
Ugyanez elmondható az utóbbi 22 évre is, összességében - különféle okok miatt - hol több, hol kevesebb mértékben, de messze elmaradtunk a lehetséges előrehaladástól. Ennek egy része olyan objektív ok, hogy nem volt már generáció, akinek közvetlen gyakorlata volt kapitalizmusból, a másik ok az a tévedés, hogy a jólétet elég csak nagyon akarni.
Voltak szubjektív okok, egyes politikusok hozzá nem értése miatt, más politikusok féktelen hatalomvágya miatt. Annyiban viszont közös a szubjektív ok, hogy tárgyalni szinte egyikük sem tudott (ebbe az is beletartozik, hogyan kell kezelni a rossz partnerből adódó helyzetet).
Sok más között az emberek többségének kapitalizmusról alkotott téves elképzelései, az ebből fakadó hibás politikai kényszer is szerepel a mára kialakult helyzet okaként.
escrogar, #16-os válaszodhoz annyit tennék hozzá, a világon mindig és mindenütt volt korábbi helyzet. Minél nagyobb időszakot fogunk át, annál bonyolultabb. Egy politikus nagyságát pontosan az méri, mennyire képes ezt kezelni.
Magyarországról említeném István királyt, vagy Deákot.
Angliából Viktória királynőt, vagy Vaslady-t.
Oroszországból Nagy Pétert, vagy Gorbacsovot.
USA-ból Roseveltet.
Sorolhatnám.
És keresem a mai magyar megfelelőjüket. Ha láttok egyet, feltétlenül szóljatok. Bár feltehetően nagyon hamar mindenki észrevenné.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!