A cégek állampapírban kapnák meg a visszajáró adót?
"A cégek nem élnek napról napra. "
Nem bizony. Ezért is szűnnek meg, és ezért nem tudnak sokan bért fizetni...
A legtöbb magyar cég tőkehiányos, azaz egyszerűen örülnek, ha a folyó kiadásaikat fedezni tudják, beruházásra, bővülésre gondolni sem tudnak.
Ilyenkor aztán baromi jól jönne nekik, ha még a visszatérítendő adót sem forintban kapnák meg, hanem csak békekölcsönben... Egy ígérvény, hogy MAJD VALAMIKOR ezért pénzt fognak adni. (De persze azt sem ez a kormány, hanem MAJD VALAMELYIK.)
Közösségromboló vagyok? Lehet.
Lehet, hogy az igazság közösségrombolásnak számít...
Közösség romboló vagy, mert amit mondasz, az nem igaz.
Milyen cégek mennek tönkre? Pató pál urak cégei, és mari néni kisboltja aki 500 forintért árul egy liter tejet, amit a tescoból hozott...
Ha annyira fontos nekik, adózzák le pontosan, és akkor nem kell kapkodni utána, hogy jajj az még visszajárna.
Hát unortodoxnak unortodox... És sajnos lesz még sok ilyen. A helyzet az, hogy Magyarország a jelenlegi felépítésével és teljesítményével nem tud megélni. Ez már látszott a szocialista kormányok alatt is. A FIDESZ azért nyert elsöprő többséggel, mert érezték az emberek, hogy az ország a régi módon megoldhatatlan helyzetbe került, és igen, bizonyos értelemben forradalmat vártak tőlük. Orbán volt olyan ügyes, és a magyarok voltak olyan naivak, hogy ez 2010-ben sokak számára valóságos lehetőségnek tűnt.
Aztán jött Orbán fülkeforradalma, aminek az volt a lényege, hogy a jövedelemtulajdonosoktól, unortodox, azaz jogtipró módon elvegyék a jövedelmeket, hogy úgymond ne az emberek fizessenek. Ezek voltak az ágazati különadók és a magánnyugdíj-pénztári megtakarítások elvétele. Az ez ellen, valamint az önkényuralom kiépítése ellen tiltakozó civilizált világ ellen pedig szabadságharcot hirdettek, azaz Orbánék naivan azt hitték, hogy lenyomhatják a torkukon a békát.
Mára kiderült, hogy a forradalom és a szabadságharc is megbukott, és nem csak hogy semmi eredményt nem értek el az ország megélhetése érdekében, de rengeteget rontottak a helyzeten. Mert ki lehet szipolyozni pl. a bankokat a különadóval, csak akkor nem lesz hitelezés, nem lesz beruházás és nem lesz növekedés, azaz megélhetés. És láthatjuk azt is, hogy az árfolyam és a kamatok is a legyőzendő ellenség, azaz a nyugati partnereink és hitelezőink játékszere. Nekikmehetünk, de amit a nekimenéssel nyerünk, annak a 10-szeresét veszítjük, úgy hogy nincs tovább, nincs más út mint az emberek fokozott nyomorgatása, a vállalkozások tönkretétele, ami a növekedés és egyáltalán a megélhetés esélyét végleg tönkreteszi. És ez már sajnos se nem forradalom, se nem szabadságharc.
Na ezért akarnak állampapírban fizetni, aztán ha az se lesz jó, majd piypangmagban vagy valami iyesmiben fizetnek. És nem csak a cégeknek, de neked is.
"Közösség romboló vagy, mert amit mondasz, az nem igaz."
Melyik része is nem igaz? Ne tartsd vissza magad, csak konkrétan, rajta.
"Milyen cégek mennek tönkre? Pató pál urak cégei, és mari néni kisboltja aki 500 forintért árul egy liter tejet, amit a tescoból hozott..."
Meg az a csomó kényszervállalkozó, akinek nincs más esélye, mert munkát nem kap, és ha meg akar élni, kénytelen valami vállalkozásba kezdeni - de nem ért hozzá, így aztán hamar tönkremegy.
"Ha annyira fontos nekik, adózzák le pontosan, és akkor nem kell kapkodni utána, hogy jajj az még visszajárna."
Ugye neked még SOHA SEMMI KÖZÖD nem volt bármilyen cég vezetéséhez???
Nekem a békekölcsön jutott eszembe erről a remek demokratikus, piacgazdaságba illő ötletről :
A békekölcsön az 1950-es években Magyarországon bevezetett sajátos megtakarítási forma. Lényege, hogy az állam elvárta minden dolgozó állampolgártól, hogy évente kb. az egyhavi fizetésének megfelelő összegért békekölcsönt jegyezzen, ezáltal segítse az államot a „békéért folyó küzdelemben”. A békekölcsönért nem kamat járt, hanem sorsoláson húzták ki a nyerteseket, akik kisebb vagy nagyobb nyereményben részesültek, esetleg a kötvény névértékét kapták csak vissza.
Előre a lenini úton a diktatúra felé.
Orbán anno azt nyilatkozta,hogy az államháztartás hiányát hitel helyett államkötvények kibocsátásával oldja meg. (Akkor miért kell a kínai hitel?)
Csakhogy az államkötvények iránt nagyon megcsappant a kereslet,és csak jelentős felárral lehet eladni. Ezért találta ki Rogán,hogy "fogyjon".
Ha az állampapír a legbiztonságosabb befektetési forma,és az állam szavatolja a visszafizetést,akkor ezzel nincs semmi gond.
X cég állampapírban megkapja az adóvisszatérítést,másnap pedig az OTP-ben,Postán stb eladják az állampapírt,és kapnak érte forintot. Az állam szavatossága ugyanis ezt jelentené.
De nem hiszem,hogy a pénzükhöz jutnának,mert akkor nem lenne értelme Rogán javaslatának.
Valóban a Békekölcsönhöz hasonló az egész. Egyre több dolog köszön vissza a Rákosi korszakból.
"Ha annyira fontos nekik, adózzák le pontosan, és akkor nem kell kapkodni utána, hogy jajj az még visszajárna."
Valóban érdekes vélemény, de talán utána kéne nézni, hogy van az adózás. Ugyanis a tavalyelőtti eredmény alapján kell befizetni az adót (év elején a tavalyi adóbevallás sincs még kész.) Ez meg ritkán annyi, mint az aktuális. Szóval sokszor visszajár.
Az ötlet már valami, mivel nekünk most egy csomó pénz visszajárna, és eleve azt mondták a NAV-nál, hogy nem adják vissza, vonjuk le a következőből. Jó vicc! És ha nekem van tartozásom, azt miért nem lehet levonni a következőből?
Csak tényleg az a baj, hogy akkor a dolgozókat is ezzel fizessem ki? És ő kap rajta kenyeret a boltban?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!