Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha 2013. január...

Mi lenne, ha 2013. január 1-től nem adna az állam semmilyen segélyt?

Figyelt kérdés
Mindent megszüntetnének: munkanélküli segély, GYES, álláskeresési járulék, szociális segély, lakhatási támogatás, családi pótlék stb.
2012. ápr. 21. 21:41
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Vállalkozó anyuka vagyok. :D

Te tudsz róla, hogy aki babát szül, az utána nem tud dolgozni ? Mert azt írtad, hogy két fizetésből alig tudtok kijönni. Na akkor most tegyük fel, hogy lesz egy babátok, amivel egy fizetés automatikusan ugrik, tehát egy fizetésből, és a gyesből kell megélni.

Egyébként a szoptatás, és az alkohol, cigaretta eleve kizárja egymást, de gondolom ebbe sem gondoltál még bele....


Hogy válaszoljak a kérdésedre, minimál bér után fizettem, és most kapaszkodj meg...nem volt annyi jövedelmem, de az után lehet csak fizetni ha alatta keresel akkor is. Húúú, mennyi új információ mi? :D

2012. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Volt olyan hónap, mikor 5 ezret vittem haza :D Ez úgy jött ki, hogy kerestem 50 ezret, majd abból befizettem a járulékokat, meg a rezsit, és maradt öt ezer forintom. Jó mi? Imádtam én is. :D Soha többet...
2012. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Én is most adtam vissza a vállakozásomat pár hónapja.Sokan nem hiszik el,hogy abból volt pénzem,hogy bele nyúltam az árupénzbe sokszor,amit persze vissza kellett tenni.Több volt a járulék fizetési kötelezettségem,és az egyéb kiadásom,mint a teljes tiszta hasznom.Én elhiszem,hogy hihetetlen. de így volt.
2012. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Van már egy gyerekünk, 3 éves.


Cigi-szoptatás: legyünk őszinték, ez nem minden anyukát akadályoz :-(

2012. ápr. 23. 17:02
 35/37 anonim ***** válasza:

Kisvállalkozásoknál szerintem mindenhol ez van. Kozmetikus voltam, és a nők általában a kozmetikuson kezdik a spórolást, variáltak, hogy most csak festést kérnek, nagykezelést majd egy hónap múlva. Rengeteg vendégem volt, aki egyszer bejött, az maradt is, csak az volt a baj, hogy nem tudtak rendszeresen járni. Iskolakezdés hát az egy katasztrófa volt, szeptemberben alig volt vendégem. Aki jött, az is akkor csak kisebb munkákat kért. Több bér kellene az embereknek, így, hogy nem tudnak költeni, haldokolni fog minden sajnos.


Nálam kizárja egymást a káros anyagok önkéntes fogyasztása, és a szoptatás. Nálunk kettő van már, a nagyobbik öt éves lesz, a kicsi pedig most lesz egy éves. Sokszor látom én is az utcán hogy cigiznek az anyukák, de én mindig azt hiszem olyankor, hogy tápszeres a baba. Nem tudom miért hiszem ezt, de mindig ez jut az eszembe.

2012. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Kérdező

Nyugodjál meg,nem minden anyuka vesz cigarettát,és alkoholt a segélyekből,és a gyerekek után járó pénzekből sem.Nagyon sokan példásan nevelik a gyerekeiket,bár szűkösen.Azért mert valaki segélyezett az még nem jelenti azt,hogy alkoholista,szája sarkában cigarettával szoptató gyerekgyár.Ilyen helyzetbe bárki kerülhet,akár te is,én is.Ha van gyereked akkor meg főleg veszélyeztetett vagy nyár elejétől,mert senki és semmi nem védi meg a jogaidat a munka világában.Kerülhetsz te is egyik napról a másikra az utcára,és volt munka nincs munka.Akkor majd kénytelen leszel sorba állni te is segélyért,ha csak nem akarsz éhen halni,vagy családi pótlékon kívül más bevétellel nem rendelkezni.Köpködsz itt a segélyezettekre,és felháborodsz,hogy minek szűl gyereket aki nem tudja eltartani,miközben te magad állítod,hogy nem mentek az egyről a kettőre.Akkor most megkérdezem:Neked minek kellett gyerek??

2012. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Na had válaszoljak elsőnek az eredeti kérdésedre.


:Itt polgár háború lenne. mert jó sokan vannak aki ebből a szoc.segélyböl él meg vagy közfoglalkoztatót 8 órába :47 e Ft. 6 órába 32 e Ft amit havonta jön össze de ezt heti bontásba utalják . Megint az állam jár jól

2012. okt. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!