Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orsz. Gy-i képviselők megtalál...

Orsz. Gy-i képviselők megtalálták a kiskaput?

Figyelt kérdés
Tehát azt szavazták meg, hogy bármilyen munkát elláthat az országgyűlési képviselői munka mellett, csak nem kaphat érte pénzt. Persze, nem kér érte pénzt majd a Fidesz-Kdnps arcél majd, higgyük is el?

2012. ápr. 16. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem ezt az egész törvényt. Most elképzelem, hogy az Államokban egy szenátor nem végezhet egyéb munkát, csak szenátorkodhat. Kabaré. Miért jó ez nekünk? Egy kis falu polgármestere miért ne lehetne parlamenti képviselő, például?
2012. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16:37! Egy falu polgármestere hogy tudja ellátni 100%ban a hivatalát, ha idejének 30%-t az országgyűlésben tölti, 30%-át meg az orvosi rendelőjében?
2012. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy falu szerintem nem olyan, mint egy mozgásképtelen koraszülött mongolidióta, hogy napi 24 órában foglalkozni kell vele. Pláne, ha mondjuk áfával jön ki a 600 fős lakosság.
2012. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha mondjuk a falut összevonják másik 4 faluval, akkor már kiteszi egy hivatásos polgármester idejének 100%-t.
2012. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nah várjatok. nem ismerem a törvényt részletesen, de.. akkor értenék vele egyet, ha ez kizárólag a közszférára vonatkozik, mivel ott az adófizetők pénzén csüngenek.


De ha van egy céged, vagy dolgozol valahol máshol, a versenyszférában, akkor mi köze hozzá bárkinek is, hogy mennyit keresel pluszban egy cégben vagy mennyit fizet neked egy magánszemély?


ha orvos, akkor miért ne praktizálhatna magánorvosként?

2012. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt herélték ki a törvényt. Ha képviselő vagy, akkor ne dolgozz máshol. Aki egyszerre o.gy-i képviselő, több cégben vezető, felügyelőbizottsági tag, az nem tudja mindet ellátni rendesen - viszont csomó pénzt felmarkolhat érte.


Értsd: egy képviselő ne kapjon a több százezer forintos képviselői juttatásai mellé másik cégtől szolgálati kocsit, a 3.tól fél milliós fizetést, stb. Nézz utána, az indexen volt pár cikk arról, hogy melyik képviselő honnan mennyit szakít le.

2012. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

miért ne kaphatna akármilyen juttatást akár a semmiért ha az nem közszféra? a versenyszférához semmi köze az államnak, azon kívül, hogy adózik.


Ha pl én képviselő vagyok, de közben mondjuk a Mediamarkt-ban valami felső vezető vagyok, ahova kéthetente járok be, és ezért onnan milliós összegeket kapok, annak ellenére, hogy alig csinálok ott valamit, ehhez mi köze bárkinek?

2012. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!