Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Nyugat helyett nem kellene...

A Nyugat helyett nem kellene inkább Kelet felé fordulni?

Figyelt kérdés
Izrael ugyanolyan fejlett, mégis jóval több közös vonásunk van, mint az angolokkal, ott még mindig tudnak sokan magyarul is.
2012. ápr. 7. 22:58
1 2
 1/16 Shai-Hulud ***** válasza:

Bevallom, nekem a nyugati típusú demokráciák jobban tetszenek, mint a keleti típusúak. Még akkor is, ha történetesen Izrael is nyugati típusúnak számít.


:-D Pedro

2012. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Dehogynem.
2012. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Azért Izrael nem éppen a "kelet" megtestesítője. Különben meg nem kell fordulni sehova, maradni kell szépen a fenekünkön és megfelelő kapcsolatokat ápolni mindenkivel, akivel lehet, legyen nyugaton, keleten, északon, délen vagy a Holdon.
2012. ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Csödörből vederbe? Pokolból pokolba?

Izraelnek és nyugatnak köszönhetjük hogy ma itt tartunk, miért akarnál azokkal barátkozni, akik ma is butítják és írtják a magyarokat?

2012. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 mustafa33 ***** válasza:
Türelemesen várd ki. Majd Mekka felé fog mindenki fordulni imádkozva. A Franciáknál, Britteknél már nem sok hiányzik.
2012. ápr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hehe, én már voltam francia-algériai sráccal. nem imádkozik ő semerre
2012. ápr. 7. 23:53
 7/16 nem dávid ***** válasza:
Inkább saját piacot kéne felépíteni hogy paprikát ne kinából vegyük...
2012. ápr. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Nézd meg, milyen a demokrácia állapota és milyen az életszínvonal keleten, és milyen nyugaton, aztán döntsd el, melyik szimpatikusabb. De a keleti példa ne Izrael legyen!

Izrael a nyugathoz tartozik, bár keleten van :)

2012. ápr. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Izrael a nyugati tipusú zsidók betelepülése egy közel-keleti régióba. Vagyis nem igazán jó példa.

Keletnek inkább az oroszokat és a körülötte lévő országokat nevezhetjük vagy esetleg távol-keleti államokat. Szaud-arábiát meg nem nagyon érdekeljük...

A vagy-vagy helyett meg szerintem az és a megfelelő álláspont! Minél több lábon állunk annál jobb!

Ugyanakkor szerintem a magyarok nagy része elfelejti hogy mi ki ország vagyunk...

Ami diplomáciai erőnk van az azért van mert az EU tagjai vagyunk!

Kína is azért akart nálunk befektetni a Malév kapcsán mert benne vagyunk az EU-ban...


Jelenleg az EU-val összevesztünk, Kínát lekezeltük, oroszokkal nem foglalkozunk, a szaudiakat meg nem érdekeljük!

A külpolitikánk egy hatalmas veszekedés és kudarc! Szerintem elöször az EU-val kéne rendbe jönni hogy onnan tovább léphessünk de lehet hogy ez csak 2014 után lesz...

2012. ápr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Magyarország földrajzi helyzetéből, gazdasági adottságaiból egyértelműen következik, hogy az EU tagságunknak nincs semmi más józanul vállalható alternatívája.


Kár álmodozni az ún. Keletről, túl pici és jelentéktelen pont vagyunk ahhoz, hogy akár Oroszországot, Kínát vagy az arab világot komolyabban érdekelni tudnánk. Az EU-ból kell kihoznunk a lehető legtöbbet. Ez a realitás, ehhez kell alkalmazkodnunk.

2012. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!