Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én hova fordulhatok kárpótlásé...

Én hova fordulhatok kárpótlásért a háborúban meghalt dédapámért, hadifogságban 3 évig szenvedett nagyapámért, Malenkij robotra hurcolt rokonaimért? Ha zsidóknak jár kártérítés, nekem miért nem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én zsidó vagyok, hol jár a kártérítés? Hova kell menni a pénzért?
2012. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
csak zsidóknak (=embereknek) jár
2012. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 doboszoli ***** válasza:

A háborúban a dédapád esett el!

Neked tudod mi jár? Ha akarod megmondom...

2012. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Neked semmi, a kárpótlást nem az ilyen esetekre találták ki.

Egy öreg bácsi pl. évek óta pereskedik az amerikai állammal, mert egy menekültvonatot, amelyiken ő is utazott és rokonai, egy amerikai repülőgép végiggéppuskázta. Még a pilóta is megvan, olyan közel repült, hogy az arcára is emlékszik, de semmi.

Csak a zsidóknak jár.

2012. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Az én ükapám szépapjának a szépanyjának a nagytatáját leütötte egy neandervölgyi, én is kérjek kártérítést?
2012. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 yossarian44 ***** válasza:
90%

Ostoba, rosszindulatú hazugság, hogy csak a zsidóknak járna a kártérítés.


A nagyapám nem volt zsidó, mégis meghurcolták a Horthy-korszakban is, kényszermeneteléssel zavarták Németország felé gyalog a nyilasok - akik nem bírták az erőltetett menetet, azt agyonlőtték - aztán amikor jött a "felszabadulás" néhány szovjet katona vonatra rakta őt, és még pár túlélőt a kényszermenetből, és még kaptak 2 év vakációt Szibériában, csak mert az olyan vicces.


A rendszerváltástól a haláláig kapta a kárpótlást, pedig egy percig nem volt zsidó életében.


Én nem kaptam egy forintot sem, de hát nem én voltam erőltetett meneten, sem a gulágon, aki ilyenért tartja a markát, az ritka nagy féreg - már elnézést.


A zsidóknál sem úgy van, hogy halott nagyszülők után kapsz kártérítést - amikor Gyurcsán ilyet lehetőséget emlegetett, fel is hörrentek néhányan, hogy azért izléstelen halottak után fejpénzt fizetni.

2012. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

HADIGONDOZÁSI JOGOSULTSÁG


Hadigondozottak


1. § E törvényben megállapított feltételek alapján hadigondozásra jogosult az a Magyarországon élő magyar állampolgár, aki


a) katonai szolgálat;


b) kötelező katonai előképzés;


c) légitámadás és hadművelet;


d) visszamaradt robbanóanyag felrobbanása


(a továbbiakban együtt: szolgálat) során vagy következtében (a továbbiakban: következtében) testi épségének vagy egészségének károsodása folytán hadieredetű fogyatkozást szenvedett (a továbbiakban: hadirokkant), továbbá akit hadigyámoltként, hadiözvegyként, hadiárvaként, illetőleg hadigondozott családtagként kell gondozásba venni. (A továbbiakban együtt: hadigondozott).

A juttatások részletes leírása itt olvasható:

[link]

2012. ápr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1.Fordulj Horthyhoz! Azokat ennek a hősnek a jóvoltából vitték hadifogságba vagy málinki robotra . A Szovjetunióval keveredett háborúba, amit elvesztett és nem, hogy nem kapta vissza a területeket még vesztett is.

A kár, amit a hős magyar katonák az oroszoknak okoztak azt részben a málinki robottal lett letudva.

2.Fordulhatsz a Szovjetunióhoz is, de az már nincs . Akkor így jártát.

A zsidók, akiket nem a magyarok, hanem a németek bántottak azokat a németek kárpótolták. "Már megint ők jártak jól".

Az én pénzemből ne is kárpótoljanak!

2012. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

04-07 14:28

Nem értem miért járna kárpótlás ennek az embernek ?

A magyarok hadat üzentek az USA-nak, Örüljön a bácsi, ha neki nem kell fizetnie.

Kérdés ez a bácsi, aki akkor fiatalember volt , miért menekült.

2012. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szigorúan csak és kizárólag a kérdésre vonatkozik a válaszom ugyanis (mint szinte mindig) a válaszokat el sem olvasom:


A kérdező a rendszerváltásig nem volt ilyen nagyszájú mert addig szépen kussolt, lapított bár szégyellni biztos nem szégyellte magát mert a felmenői részt vettek a Szovjetunió elleni rablóháborúban és ott mindenféle szörnyűséget követtek el és csak a rendszerváltás után mert előbújni és a mellét döngetve kikérni magának...!

Na hát az a válaszom KESAPÁM, hogy ha már fordulni akarsz valahová akkor forduljál az egykori magyar uralkodó osztályok mai utódaihoz mert ők vitték bele az országot a háborúba de a legjobb az ha egyenesen felfordulsz! És erre meg is van az esély hiszen mint látom a kérdés közel 10 éves...

A magyar adófizetők pénzéből egy fillért sem kapsz és ha rajtam múlna 25öt kapnál botütésből a felmenőidet meg kéne hantolni és...na innen ahogy mondani szokták nem tűrné a nyomdafesték a szöveget.


A szemét, gyilkos gazember még van pofája a markát tartani...


Azoknak jár a megbecsülés TE SZEMÉT akik Hitler ellen harcoltak nem kímélve az életüket te...és itt megint jönne a "nyomdafestékes szöveg".


Te szemét nyilas gazember!

2021. jún. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!