Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Schmitt ügy.200 oldalt hogyan...

Schmitt ügy.200 oldalt hogyan lehet önálló, új, egyedi gondolatokkal megtölteni? Avagy mindenki másol és ollóz? Ha van lábjegyzet, akkor lehet másolni (=idézni)?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 20:19
 1/8 A kérdező kommentje:

a kérdés arra irányul, hogy szerintem a szabályoknak megfelelő értekezés is 80%-ban másoktól való idézésből áll


persze lábjegyzetekkel, idézőjelekkel, irodalomjegyzékkel


a következtetések levonása, átvezető szövegek egyéniek, nem másoltak


ennyi volna?


meg pár egyéni kis ötlet


ez már bőven helyes - - láttam már pár PhD dolgozatot...

2012. ápr. 1. 20:24
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Na akkor elmagyarázom. Nem kell 200 oldalból 200-nak eredeti gondolatnak lennie, de 200-ból 200 sem lehet a másé. Ez úgy néz ki ideális esetben, hogy egy ilyen dolgozattal te azt demonstrálod, hogy egy tudós vagy. És attól tudós valaki, hogy ismeri a tárgykörében korábban született műveket, és azokat szintetizálja. A szintetizálás azt jelenti, hogy legalábbis új módon csoportosítja, új következtetéseket von le a meglévő és általa ismert ismeretanyagból, illetve ha a tárgy jellege olyan, hozzáteszi még a saját kutatási eredményeit (kísérleteket, szociológiai felméréseket), és ezekből von le következtetéseket természetesen úgy, hogy közben tisztában van a korábbi következtetésekkel, és azokat továbbfejleszti, vagy ha kell cáfolja, vitába száll velük.


Schmitt a süketelésével pont az átlagember tájékozatlanságára épít, és mivel elég jó a meggyőző képessége, sajnos van esély rá, hogy sokakkal elhiteti, hogy az ő dolgozata rendben van. Nincs rendben, már csak azért se, mert az könnyen belátható, hogy ha 215 oldalból 210 szó szerint mástól származik, az nem lehet az én művem. Ha kitettem az idézőjelet, ha nem. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy hol vannak az előbb említett újszerű következtetések.

2012. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként, ha idézel valakit, azt pontosan kell idézni, mert ha félrefordítod, megmásítod, az is csalás ám.


Egy testnevelés egyetemtől doktori meg annyit is ér, mint Schmitt dolgozata, egy nagy nullát, vagyis nem is csodálkozom, hogy nekik már az jeles, ha tudsz lefordítani 200 oldalt, még ha mellette tele is vagy formai hibákkal.


Nem hinném, hogy rossz szándékkal csalni akart, de szakmailag vétett és bizony az egész egyeteme is. Gyanítom Schmitt mellett azon az egyetemen akik doktorit szerzett most nem alszanak túl jól. Az összes bölcsész diplomáját szívesen átnézetném, kár hogy csak pár műszakisról tudom, hogy ki kinek és kiről írta, cikkeket is ideértve, de itt dögöljek meg, ha bárkinek is ártani akarnék ezzel.

2012. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Neki még 2 oldalra való önálló gondolata sincs nem hogy 200 ra :D Nem értem hogy hihették 92 ben hogy az az ő munkája.Vagy már akkor is elővette a s.ggnyaló stílusát és 2-3 sz.ros s.gget kinyalt a sikeres dolgozatért ??
2012. ápr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva volt. Tudod, Schmitt a 70-es évek óta folyamatosan nagy ember volt, minden rendszer és kormány kegyeltje. 92-ben már javában az ő seggét nyalták, hiszen nem kisebb tisztséget töltött be, mint a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke. Tőle függött az egész magyar sporttársadalom és kapcsolt részei, köztük a Testnevelés Egyetem "rangos" professzorai is, akik különféle olimpiai sarzsikat kaptak a náluk "vizsgázó" Schmittől.
2012. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként tényleg érdemes lenne még jó pár politikus a testnevelési és más himihumi egyetemen szerzett doktorátusát megpiszkálni. Hamar rájönnénk, hogy Schmitt nem volt egyedül, sőt nem csak fideszesek produkáltak furcsa dolgokat.
2012. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

„olimpiai sarzsikat kaptak”


Az mit jelent?

2012. ápr. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy nagyrészt kamu megbízásokat kaptak tanulmányok írására, kutatások végzésére, illetve az Olimpiai Bizottság apparátusában vagy a hozzá tartozó tartozó szervezetekben való közreműködésre.
2012. ápr. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!