Egyenjoguság a politikában?
Magyarországnak miért nincsen soha miniszterasszonya vagy köztársasági elnökasszonya? Ha már a tisztelt politikus urak tisztelik a nőket,akkor miért nem engedik őket is hatalmatt gyakorolni? Nem tud kevesebbet egy nő a férfinál politikailag! A külföĺdi országok nem érdekelnek,hogy ott mi van mielőtt páran az ottani szokásokkal jönnének.
Ha már egyenjoguság van,akkor miért csak férfiak ülnek abban a bizonyos hatalom székében?
Magyarországon is egyenjogúság van, csak itt egyszerűen nem érdekel olyan sok nőt a politika.
Egyébként az MDF párt elnöke egy nő volt, Dávid Ibolya, csak mivel nem ők lettek annó a kormánypárt ezért nem lett az országnak női miniszterelnöke.
"Bár nem örülök neki, hogy ez a módosító javaslat eltereli a figyelmet a Fidesz választójogi törvényjavaslatáról (vagy inkább csalásáról, mely a többpártrendszer megpuccsolása, lásd felszólalásomat az ügyben), ugyanakkor nőként és jobbikosként is úgy érzem, a témáról beszélni hasznos, elég csak arra gondolnunk, hogy a többi párt kiegyensúlyozottságával szemben a Jobbik szavazóbázisának kétharmada férfi (egy politológus nemrég egyenesen tesztoszteronpártnak titulált minket).
A vitának teret engedő Kuruc.info szavazásán is több mint nyolcvan százalékban férfiak vettek részt eddig, azaz a legolvasottabb jobboldali hírportál látogatói közt is alig vannak nők, pedig meg kéne szólítani őket is. Úgy gondolom, hogy a politika alapvetően nem nőbarát. Nemrég a Parlament női mosdójában volt egy érdekes élményem, amikor egy kormánypárti honanya zokogva panaszkodott egy frakciótársának, hogy nem bírja ezt a nyomást, a lelkiismeretével nehezen tudja összeegyeztetni azt, hogy mindent meg kell szavazniuk, hogy mindent lenyomnak a torkukon, és hétfőnként, amikor este a szavazásokról hazamegy, bizony rendszeresen sír, előfordul, hogy az idegességtől hány is. Ennyit arról a női kvóta melletti érvről, hogy a hölgyek kompromisszumkészebbek, s jobban kezelik a konfliktusokat.
Ez a történet világít rá legjobban, hogy miért vesz részt kevés nő a politikában. Egyszerűen vannak olyan foglalkozások, amelyek jobban fekszenek egyik vagy másik nemnek. Vagy pusztán véletlen lenne, hogy a magyar pedagógusok 82 százaléka nő? Nem az. Természetes, hogy a gyermekek iskolai neveléséhez nagyobb hivatástudattal rendelkeznek a hölgyek, ám ebből nem következik, hogy a férfiakat bármilyen diszkrimináció érné ezen a területen. Úgy érzem, hogy a magyar politikában hasonló a helyzet a nőkkel. Az tehát, hogy a társadalmi arányukhoz képest jóval kevesebb nő vesz részt a közéletben, nem jelent automatikusan kirekesztést.
A megoldást nem a kvóta bevezetésében látom, sőt az megalázó volna ránk, honanyákra nézve. Így még ha jövőbeli mandátumomról van is szó, azt mondom: a választási lista összeállításánál csak az alkalmasság számíthat. Ha több hölgyet szeretnénk a politikában, akkor fő feladatunk megmutatni a nőknek a politika szépségét: ez a hivatás nemcsak a másik legyőzéséről szól. Itt is lehet építeni, alkotni, adni, gondoskodni – a szebb jövőért."
Dúró Dóra - Jobbik
Persze ilyen agyhalott Burmai Zitára meg Gönczre van szűkség.De jó lenne az erős baloldal kár hogy már sose lesz, és szépen lassan eltűnik a süllyesztőben a jól megérdemel t helyére az szdsz és a mdf mellé.
A jobbikról meg halványlila gőzöd sincs szittyatarzan, amit tudsz róla azt is biztos a pártatlan atv-n vagy a klubrádióban hallottad.
A kérdésre pedig tök mindegy férfi vagy nő, itt se azért van több férfi mert elnyomják a nőket hanem mert nem érdekli a nőket a politika vagy a választókat az ő programjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!