Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak az öngondoskodást?

Figyelt kérdés
Nekünk mikor tanultunk történelmet a tanár meg is mondta, hogy amint dolgozunk, kezdjünk el félrerakni nyugdíjas korra, mert nyugdíj csak jelképes lesz 40-50 év múlva.
2012. márc. 19. 20:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Nem fogom megélni a nyugdíjkorhatárt."


jogos.

Mire mi odakerülünk legalább 75 év lesz.

2012. márc. 20. 07:47
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem fontos. Szerencsére a családomnak is, tőlük tanultam. Ezt máshogy nem nagyon lehet, hiszen az emberek nagyon bizalmatlanok a biztosítókkal szemben.


Meg persze mindenkinek van olyan ismerőse, akinek az ismerőse rosszul járt :-)))

2012. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mennyire fontos?

Miért, mit gondolsz, van még valaki, akinek fontos rólad gondoskodni? Ha te sem tartod fontosnak?

Vedd már észre, hogy az ember olyan, hogy gondoskodás (élelemszerzés, ruha, és még néhány) nélkül meghal. A konkrét emberről való gondoskodásban, ha az össze embert sorba rakjuk, mit gondolsz ki áll az első helyen? Az a konkrét ember. Mindenki más csak utána jön. Kivétel az öngondoskodásra képtelen ember (kisgyerek, tevékenységre képtelen személy). Ezért nyugodtan bízhatsz benne, ha nem gondoskodsz magadról, éhen fogsz halni. ha előbb meg nem fagysz. Ilyen az ember természete, ilyen a világ.

2012. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

ma 10:38


-.-


Ezt remélem csak te is viccnek gondoltad.

2012. márc. 20. 20:02
 15/15 hadi78 válasza:
Szerintem az öngondoskodás manapság mindenképpem fontos, ugyanis az államtól egyre kevesebb segítséget kapunk. mi az IZYS pénztárnál tartjuk a megtakarításunkat, és még kapunk hozzá 20 százalékos adótámogatást is, szóval szerintem abszolút megéri :)
2012. jún. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!