Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik szerint "romlanak...

Pro Patria kérdése:

Azok, akik szerint "romlanak a gazdasági mutatók", mit szólnak a KSH ezen alábbi összeállításához?

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 16. 18:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
És aki ordibál az vajon értelmes-e?
2012. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Bumbi02-nek:


"Én speciel most fél 1kor 20 pontot elő tudnék hozni hogy mi minden hülyesége van /volt a kormánynak."


- Csakhogy te az anyatejjel szívtad magadba a szoci imádatot.


"És mind ezért cserébe, egy lassuló gdp növekedést kapunk? Ennyi sz*vatás után az ember azt várná hogy legalább a gazdaság száguldjon. 2/3-a van a Fidesznek, egy az egybe gatyába rázhatta volna a gazdaságot, ehelyett szétbarmolja..."


- Egyfelől ne felejtsd el, hogy a világválságnak még nincs vége. Másfelől a GDP átlagos növekedése az EU-ban 0,6. Magyarországon 1,4. Ez azért sokatmondó.

Öt éve nem volt ilyen jó a GDP teljesítménye.


Reed-nek:


"...a gazdaság teljesítménye 2011-ben 1,7 százalékkal bővült - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken honlapján.

-> Remek, ezzel az eredménnyel utolsók vagyunk a régióban. Szlovákia pl. 2011-ben is 3,3 százalékkal bővült."

- Csakhogy Szlovákia máshonnan indult, mint mi...

2002-ben az akkor leköszönő kormány úgy adta át ezt az országot, mint a régió sereghajtója. (Ezt még az ellenzék is elismeri, csak azok ezt Medgyesinek tulajdonítják...)

Aztán jött Gyurcsány hazudtunk reggel-éjjel-este, meg a libatolvaj, az internacionálét éneklő Lendvay Botox Lady, az ’56-ban kitüntetett pufajkás Horn Gyula, egyszóval az MSZ(M)P évtizede, vele meg a horribilis bkv-s végkielégítések, sukorói telekcsere, 3x áron épült autópálya (sz.r minőséget, drága áron), 40 millióért épült 40 centis(!) beton"kilátó" (centinként egymillió forint??), a Szent Korona és a parlament elzálogosítása, stb.

Hosszú lesz az út, mire onnan fojtathatja az ország, ahol az abbamaradt.

2012. márc. 17. 22:15
 33/38 anonim ***** válasza:

"DIGO-nak.AKI GYŰLÖLI A KORMÁNYT CSAK ÉRTELMESEBB MINT AKI BENYAL MINDEN MASZLAGOT ,CSAK MERT A VITÉZ ÚR MONDTA!"


Ahha tehát az értelem fokmérője az hogy ki mennyire gyűlöli a kormányt. Azt hiszem ezzel mindent el is mondtál, köszi! :)

2012. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 bumbi02 ***** válasza:
59%

Egyfelől ne felejtsd el, hogy a világválságnak még nincs vége. Másfelől a GDP átlagos növekedése az EU-ban 0,6. Magyarországon 1,4. Ez azért sokatmondó.

Öt éve nem volt ilyen jó a GDP teljesítménye.


Ne moss össze két adatot. Ez az 1,4%os GDP növekedés ez nem az éves GDP növekedésünk.. Ez a 2011-es év negyedik negyedévének a növekedése a 2010es év negyedik negyedévéhez viszonyítva.


És mint mondtam ez egy lassuló tendenciájú növekedés.. Megmutatom mennyire lehet vele manipulálni:

1. hír (ha azt akarom bizonyítani hogy pozitiv)


A negyedik negyedévi GDP 1,4%-al nőtt a tavalyihoz képest!


2. hír (ha azt akarom bizonyítani hogy negatív)


A 2010es 2,5%os növekedés 1 év alatt 1,4%-ra morzsolódott...


Nos? Ezért nem ér sokat a statisztika önmagában, mert azt bizonyíthatsz belőle szinte amit akarsz.. Ha az ember olvas egy statisztikát érdemes utána olvasni egy kicsit, például.. mezőgazdaság jobban teljesített.. Időjárás függő lehet, most nem voltak idén akkora árvizek mint előtte évben, így persze hogy az előző évi azonos időszakhoz képest fejlődést mutat. A statisztika csak egy számkupac... nincs benne hogy mi miért változott, sőt mint látom elég sokakat megtéveszt még az is hogy éppen miről is szól ez a statisztika.. Kiírja a statisztika hogy Magyarországon az átlag jövedelem netto 138 ezer forint.. Ez azt mutatná hogy viszonylagosan mindenki jól él.. Na de nézzünk a dolgok mögé.. Az átlagnak mekkora a szóródása, mekkora a relatív szóródása? Hányan vannak eladósodva? (hiába kapsz kézhez 138at, ha közben 60 a törlesztő részleted)



Szóval azzal hogy ideböktök mindenféle kommentár nélkül egy statisztikát még nem bizonyítottatok semmit, én bizonyítottam nektek hogy ez egy lassuló tendencia, ettől még nem fogunk jobban élni. A kormány továbbra is ugyanúgy rosszul csinálja amit csinál.



Megnyugtatlak nem vagyok "szoci". Nem vagyok egy pártnak se a híve. Csak egyszerűen az ilyen ámokfutásszerű "fejjel a falnak" politikát folytató kormányról egy 15 éves, politikához nem értő egyén is legalább 10 pontot tudna írni hogy miért rossz. Az ellenzékünk pedig ezért rossz. Mert nem teszi fel a kínos kérdéseket a Fidesznek.


Például egyrészről a Fidesz azért is popularista, és sose "szakértői", mivel évente változik a felfogásuk egy dologról. 4 éve még indokolatlan volt a tandíj, most meg teljesen elfogadható. 4 éve védték a nyugdíjat, most elveszik. 4 éve az Alkotmánybíróság a demokrácia őre volt, most meg a törvénykezés gátlója. 4 éve a népszavazás egy fontos demokratikus elem volt, most meg kinek kell.


Ellenben ha az ember szakmai véleményt fogalmaz meg, az a szakmai vélemény 10 év múlva is ugyanaz lesz. Bokros Lajos.Múltkor volt szerencsém egy könyvét elolvasni. 5-6 évvel a Bokros csomag után is ugyanúgy gondolja. Múltkor volt szerencsém elmenni egy előadására, több mint 10 évvel a Bokros csomag után is ugyanúgy gondolja. Ez nem azt jelenti hogy nem halad a korral, hanem azt hogy amiket ő akkor kigondolt azok nem popularista, népet meggyőző dolgok voltak, hanem szakmailag megalapozottak. A Fidesz viszont éppen széljárásnak megfelelően tartja jónak vagy rossznak a tandíjat.

2012. márc. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 doboszoli ***** válasza:

Ha elvonatkoztatok a közgazdasági kifejezésektől, kategóriáktól, és józan paraszti ésszel belegondolok:

Ha ugyanazt a minőségű, de megújuló választékú terméket gyártom ugyanannyiért mint három éve, és a kereslet megfeleződött,(nem vásárlót vesztettem, csak fele mennyiségeket tudnak venni), javulásra gondoljak, vagy romlásra?

Miután ez történik, nekem a KSH sem kell, hogy eldöntsem.

2012. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"Megnyugtatlak nem vagyok "szoci". Nem vagyok egy pártnak se a híve. Csak egyszerűen az ilyen ámokfutásszerű"


Nem vagy szoci, csak felmondond az összes kötelező szoci szlogent, kezdve az "ámokfutás"-sal.

2012. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 bumbi02 ***** válasza:

Nem vagy szoci, csak felmondond az összes kötelező szoci szlogent, kezdve az "ámokfutás"-sal.


hehe.. amiket előszedtem statisztikákat arra bezzeg nem tudtál ilyen frappáns választ adni;) Mondjuk tényekre nehéz lenne bebizonyítanod hogy nem igaz.


Ez meg csak szimpla személyeskedés.. Másba nem tudtok belekötni, és kitaláljátok hogy "szoci szlogenek"... Sose foglak titeket megérteni hogy nektek miért jó hogy elkezdtek személyeskedni, csak magatokat járatjátok le vele, és adjátok a támadási felületet nekünk:)


De csak kérdezem: Miben változtatna az általam leírt tényeken az hogyha szoci lennék?

2012. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A GDP gyakran növekszik, ez egy kultikus szám, egyszerűen növekednie kell. Viszont, ami ijesztő itt is, hogy a hosszabb távú befektetést igénylő területeken nem növekedett semmi még szerintük sem. Például a mezőgazdaság nagyon jól teljesített, de ebben az állattenyésztés nem. Az iparnál is meg kellene nézni, hogy vajon a szalagmunkaszerű összeszerelés miatt volt növekedés, vagy valami önálló termék előállítása miatt.


Ebből még lehetne is valami, ha nem lenne ennyire magas az infláció, mert az 5,5% nem igaz, bőven 10% felett van. Magas infláció, alacsony GDP növekedés együtt nagyon rossz jel. Főleg, hogy már nincs is mit eladni, a hiteleket viszont fizetni kell.

2012. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!