Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szégyenlitek e fideszesek?

Szittyatarzan kérdése:

Nem szégyenlitek e fideszesek?

Figyelt kérdés
Viktor Orban dictator: Így írnak róla a nyugati lapok szinte mindenhol:(:D
2012. márc. 16. 15:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%

Pedro, nem akarok veled vitatkozni (pláne politikában) de ez a marhaság, amit összeírtál, siralmas.


Na, nézzük akkor:


-Azért van egy kormányzópárt, mert ez demokrácia. Mindenhol egy párt van (vagy koalíció, mint most.) Seholsem szokás az ellenzéknek hatalmat adni. Erről szól a demokrácia: az emberek szavaznak, és aki a szavazatok legnagyobb százalékát kapja, az van kormányon. Ez a FIDESZ. Az meg miért a FIDESZ baja, hogy az MSZP annyira lejáratta magát, hogy alig kapott szavazatot, a többi párt meg nem jó húrokat pengetett?


- Van ellenzék, és még jó, hogy nem vétóképes - mi lenne itt, ha az ellenzék mindent meg tudna vétózni... A rendszerváltás óta nem készült volna el egyetlen törvény sem (kivéve a képviselők fizetésének emelése). Nincs a világon egyetlen egy olyan demokrácia sem, ahol az ellenzék vétóképes volna. Sehol. A rómaiknál sem volt.


- Eddig is párthű káderek voltak minden létező pozícióban. A FIDESZ pont azért (is) váltogatja le az embereket, mert szinte mindegyik MSZP vagy SZDSZ-hű pártkatona. Az eddig nem zavart? Igen, előtte meg FIDESZ-es volt mindenki. Az előtt meg nagyrészt kommunista...


- A hírekről nem tudok mit mondani, de elnézve ezt a silány híradókat, nem igazán értem, hogy politikát nyomnának a fejembe, vagy azt, hogy húú, de jól élek... Halál, gyilkosság, erőszak, ezenkívül más nem nagyon folyik egyik híradóból sem. Illetve, egyetlen egy ember sem szabályozza a netes híreket, tehát teljesen szabadon megkaphatod mind a bal, mind a jobb, mind a bármilyen egyéb hírforrásokat. Nekem így nem tűnik központi elnyomásnak, mert folyamatosan érkeznek MAGYAR(!) újságokban a külföldi, Orbánt szapuló cikkek. Kétlem, hogy az erős központi kontroll, amit írsz, ezt engedné.


- A folyamatos harc megvan, ezt aláírom. Csakhogy ez magyar politikai jellemző, nálunk nem volt még olyan párt, aki nem hirdetett volna folyamatos harcot valami ellen. Gyurcsányék a mai napig a FIDESZ ellen harcolnak. Akkor is a FIDESZ ellen harcoltak, amikor már hat éve kormányon voltak. Ez a politikai elit (sajnos) ilyen...


- A "reakciós" vezetők eltávolítása alatt azt érted, akik szétrabolták magukat, és most börtönben csücsülnek? Remélem, őket nem sajnálod. Ige, megvolt a próbálkozás mások lecsukására is, de ez is csak törvényes keretek között. El tudod te képzelni, hogy Gyurcsányt hagynák szabadon, ha le tudnák csukni? Tehát itt is megbukik a "központi elnyomás" mivel a FIDESZ által legjobban utált politikai vezető szabadlábon, már két éve. Holott szerinted bárkit le tudnak csukatni. Őt miért nem? Pedig próbálkoztak...


- A fél ország kritizálja őket, mégse kiáltottak ki mindenkit hazaárulónak. Ez inkább a Jobbikosokra jellemző, akik szerint mindenki hazaáruló, aki nem őket támogatja...


Sőt, hogy tovább menjek: abból, hogy ezeket a kritikákat megfogalmaztad, és még itt vagy, sőt, én olvasom őket, és még itt vagyok, ez erősen levesz az értékéből. Megnézném, hogy a Kádár-rendszerben mikor fogalmaznál meg ilyen éles kritikákat a rendszer ellen...

2012. márc. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Shai-Hulud ***** válasza:

#Sir Butcher


Igen sokszor olvasom hozzászólásaidat, nagyra tartalak, de most mégis ellent kell mondanom neked, több pontban is.


"Seholsem szokás az ellenzéknek hatalmat adni. Erről szól a demokrácia: az emberek szavaznak,..."

Nem, nem is kell hatalmat adni az ellenzéknek, de legalább illik figyelembe venni. A jelenlegi kormányzás nagyon sok mindent intéz úgy, hogy az ellenzéknek ne is legyen lehetősége érdemben beleszólni, vagy akár véleményezni. (Konkrét példa: a napirend előtti felszólalásokból prompt szavazással alkotott törvények. Az ilyeneknek szerintem egy demokráciában NINCS létjogosultsága.)


"Nincs a világon egyetlen egy olyan demokrácia sem, ahol az ellenzék vétóképes volna. Sehol. A rómaiknál sem volt."

Dehogynem! Sőt. még kisebbségi kormányzás is létezik!

De ne is szó szerinti vétójogot érts rajta. A jelenlegi kormány (a választási rendszerünk anomáliáinak köszönhető)) 2/3-os parlamenti többsége birtokában még csak konzultálni sem köteles az ellenzékkel (ahogy mondták volt a Parlament működik ellenzék nélkül is). Én ezt NAGYON NEGATÍV dolognak tartom.


"A FIDESZ pont azért (is) váltogatja le az embereket, mert szinte mindegyik MSZP vagy SZDSZ-hű pártkatona."

Tudod vannak olyan pozíciók, amelyeknek a mindenkori kormánytól való függetlensége egyfajta féket, korlátozást jelent a kormány számára (Alkotmánybíróság, Költségvetési Tanács, stb.). Nem az a baj, hogy a régi minisztereket leváltják, és saját államtitkárokat ültetnek pozíciókba, ez természetes. De az, amilyen szintig most fejcserék voltak, eddig példa nélküli volt. De persze a 2/3 sok mindenre alkalmas. Még erre is.


"Az eddig nem zavart?"

Mire gondolsz? Hogy például az Alkotmánybíróságnak nem korlátozták a jogkörét? Nem, nem zavart...

Hogy nem ültettek bele két hithű Fideszes jogászt? Nem, nem zavart...

Hogy nem voltak kitalált, kormány által kinevezett különböző hatóságok? Nem, nem zavart...


"Illetve, egyetlen egy ember sem szabályozza a netes híreket, tehát teljesen szabadon megkaphatod mind a bal, mind a jobb, mind a bármilyen egyéb hírforrásokat. "

Igazad van, akkor nem is kell foglalkozni az MTVA-val, hiszen van olyan hírcsatorna, ami független maradt...

Régebben is volt ilyen, emlékszem milyen sokat hallgattuk... Úgy hívták, hogy Szabad Európa Rádió. Nemis értem, miért ezt hallgattuk, hiszen akkor is volt 2 tv műsor is, és mindegyikbe folyamatosan érkeztek a külföldi hírek is...


"Kétlem, hogy az erős központi kontroll, amit írsz, ezt engedné."

Erős központi kontrollról írtam volna??? Az MTVA hírszolgáltatásáról írtam... (De ugye tudod, mit jelent a "puha diktatúra"?)


"A folyamatos harc megvan, ezt aláírom"

Félreértettél. Én arra céloztam, hogy Népünk Nagy Fülkeforradalmi Vezére folyamatosan szabadságharcot akar vívni, és ezért gondoskodik róla, hogy mindig legyen ellenségkép az ország őt éltető része előtt...

De mi van azokkal, akik nem harcolni akarnak, hanem inkább országot építeni???


"Gyurcsányék a mai napig a FIDESZ ellen harcolnak."

Hát igen, párszor már leírtam, hogy a DK sem a kedvencem. Csótány úr pontosan annyira hataloméhes, mint a Nagy Vezér. Együtt kéne száműzni őket egy lakatlan szigetre.


"A "reakciós" vezetők eltávolítása alatt azt érted, akik szétrabolták magukat, és most börtönben csücsülnek? "

Nem, nem őket. Azért ne nézz hülyének, ha megkérhetlek. :-D


"Remélem, őket nem sajnálod."

Nem, aki bűnt követett el, azt felelősségre kell vonni. Ez természetes - lenne, ha felelősségre vonták volna pár régebbi eset elkövetőit is... De utána lehet nézni, 2002 után is rengeteg olyan eset volt, amelynek valamiért nem kerültek elő az elkövetői.

De én itt nem is a bűnözőkről beszéltem, hanem azoknak a közhivataloknak a vezetőiről, tisztségviselőiről, akiket egyszerűen kirúgtak az állásukból, INDOKLÁS NÉLKÜL.


"a FIDESZ által legjobban utált politikai vezető szabadlábon, már két éve. Holott szerinted bárkit le tudnak csukatni"

Hát igen, a bíróságok azért még betartják a jogot. Csak azért nem lehet lecsukatni "bárkit" mert ő más politikai beállítottságú. Ahhoz konkrét bűncselekményt kell előhozni, vagy legalábbis kreálni.

Ja, és persze nem kell(ene) eltussolni egymás ügyeit a tisztelt politikus uraknak...


"A fél ország kritizálja őket, mégse kiáltottak ki mindenkit hazaárulónak. Ez inkább a Jobbikosokra jellemző, akik szerint mindenki hazaáruló, aki nem őket támogatja... "

Aláírom, ebben teljesen igazad van - legalábbis "hivatalosan". (De ha itt beleolvasol a politika rovatba, igen gyakran találkozol hazaárulózással NEM CSAK jobbikos részről.)


"abból, hogy ezeket a kritikákat megfogalmaztad, és még itt vagy, sőt, én olvasom őket, és még itt vagyok, ez erősen levesz az értékéből."

Miért is? A diktatúra NEM ATTÓL diktatúra, hogy nem szabad beszélni róla. Sőt, általában a puha diktatúrák jellemzője, hogy el is ismerik a diktatorikus irányítást (lám, mi idáig még nem jutottunk el - mármint az elismerésig), a szólásszabadság teljes megvonása csak a keményebb (É-Koreai tipusú) diktatúrákra jellemző.


"Megnézném, hogy a Kádár-rendszerben mikor fogalmaznál meg ilyen éles kritikákat a rendszer ellen..."

Összetéveszted. A Kádár-rendszerben már lehetett kritikákat megfogalmazni. Néha (körülményektől függően) még viszonylag éleset is. Nemhiába voltunk mi a "legvidámabb barakk".

Szerintem amire te gondolsz, az a Rákosi-rendszer volt.


Pedro

2012. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

vannak itt menthetetlen emberek...

illik figyelembe venni az ellenzéket...vannak kezdeményezések 5 párti konzultációra, egyszer egyszer. De 2/3-os többséggel a másik 1 harmadon osztozó 3 párt figyelmét ha te ott lennél Pedro, te figyelembe vennéd? Vagy hát igen annyira elmondják, meghallgatod aztán azt csinálod amit te akarsz mert erre kaptál felhatalmazást az emberek többségétől.

De természetesen ez diktatúra, Orbán meg király. ballib hasbaakasztó mocsok szöveg aminek semmi köze nincs a valósághoz, de legalább demagóg mert ezt Mari néni is felfogja.

2/3-van hogy ezt negatívnak tartod egy dolog, tessék elmenni szavazni legközelebb mert lehet mert nincs diktatúra, aztán ha veled együtt még sokan gondolkodnak úgy hogy más pártnak adnak bizalmat (mondjuk az már más kérdés mi alapján...) akkor nem lesz 2/3. Ezért az anomáliáért ahogy te írtad, nem a fidesz a hibás bárhogyan is csűrjük csavarjuk. Ugyanis se az ez előtti Alkotmányt se a választási törvényt nem ők kreálták.


Továbbá, nálunk is volt kisebbségi kormányzás, persze jó kérdés mire mennek vele..egyet előre kettőt hátra.


Az MTVA mindenkori kormány csatornája. Most akkor min is megy a vita...?



Totális és puha diktatúra. Úgy tudom mind a kettő a diktatúra halmazba tartozik.


A diktatúra pedig;olyan politikai rendszer, ahol az állami főhatalom (a kormányzati hatalom) forrása nem a népakarat.


A jelenlegi kormányzat pedig, népakarat. Az megint más kérdés hogy te vagy mások mit akarnak.

2012. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Pro Patria ***** válasza:
0%

Pedro, ezen azért még egy kicsit csiszolnod kell, azt tudod, ugye?:D


"egyetlen kormányzó párt van"

- Kettő, a Fidesz és a KDNP. Emellett az ellenzék: MSZP, Jobbik, LMP, DK(?).


"ellenzék nincs (még csak nem is vétóképes)"

- Van. Hogy abszolút döntőszava van a kormánypártnak, az a választók akarta.


"központi (párt)irányítás (kézi vezérléssel)"

- Pontosabban?


"párthű káderek minden fontos pozícióban"

- Nofene. Netán már listát is összeállítottál erről, hogy ilyen magabiztosan kijelented?:D Nosza, oszd meg velünk!


"MTVA központi hírszolgáltatás"

- Ne haragudj, de nekem nem úgy tűnik, hogy az ATV mondjuk annyira szívéhez szorítaná a kormánypártot. Népszabadság, Népszava, Heti válasz, Klub rádió?


"folyamatos harc a gonosz ellenség ellen (az ellenség nem alszik!)"

- Ez sajnos már évszázadok óta így van. Móhács óta nem tudunk kiszakadni a nagyhatalmak érdekköréből, mindig csak egyik-másikhoz csapódunk. Jelenleg a nyugat pénzbiradalma hűbérállama vagyunk.


"a "reakciós" vezetők eltávolítása, leváltása"

- Mármint a milliókat sikkasztott, lopott, Hunvald, Hagyó, és effélék?


"aki kritizálni meri, az legalábbis magyarellenes hazaáruló"

- Hát ez kifejezetten kádári.


"Meg persze most az Orbán-rendszerre. Lehet ugyan tagadni, de aki végig tudja gondolni, az világosan látja."

- Persze. Aki mást mond, az hülye, hazudik, téved. Egy az egyben emlékezet ez a hozzállás engem egy rendszerre:)

2012. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Pro Patria ***** válasza:
*Mohács
2012. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Shai-Hulud ***** válasza:

"De 2/3-os többséggel a másik 1 harmadon osztozó 3 párt figyelmét ha te ott lennél Pedro, te figyelembe vennéd?"

Valószínűleg én sem venném figyelembe. Nem azt mondtam, hogy én vagyok a népi hős...

Csak azt mondtam, hogy ez nem jó. És nem azért, mert nekem nem jó. Hanem azért, mert az ellenzéknek egy demokratikus kormányzásban komoly szerepe van - mégpedig az, hogy a kormány javaslatait, intézkedéseit kritizálja, és felhívja a figyelmet a negatívumokra, esetenként megakadályozza a kormányon lévőket bizonyos dolgok elkövetésében...


EZ A MINDENKORI ELLENZÉK SZEREPE.


"aztán azt csinálod amit te akarsz mert erre kaptál felhatalmazást az emberek többségétől."

Sok olyan dolgot csinálnak, amire NEM kaptak felhatalmazást, mert a választásokig SZÓ SEM VOLT RÓLA!

De OK, fogadjuk el, hogy kaptak egy "biankó" felhatalmazást. Ha holnap például bevezetik a vénykezelési díjat, arra is azt mondod, hogy felhatalmazást kaptak?


"De természetesen ez diktatúra,"

Ha pontos akarok lenni, akkor NEM diktatúra, hanem AUTOKRÁCIA.

[link]

(Csak hogy tudd, mit is jelent.)


"Orbán meg király."

Nem, nem az. De tipikus autokrata. Az egész pártja az ő személyes uralma alatt van, lehetséges vetélytársait már sok évvel ezelőtt sikeresen kiirtotta maga körül. A Fidesz most gyakorlatilag Orbánt jelenti.


"ballib hasbaakasztó mocsok szöveg aminek semmi köze nincs a valósághoz, de legalább demagóg mert ezt Mari néni is felfogja. "

Ez viszont egy mocskolódó, gyalázkodó szöveg, amellyel a liberalizmust támadod, pedig azt sem tudod mi az...


"2/3-van hogy ezt negatívnak tartod egy dolog,"

Látod, nem figyeltél.

Nem a 2/3-ot tartom negatívnak, hanem azt, hogy az ellenzéket lesz@rják. Azt sem tudod, mit mondtam, csak vagdalkozol.


"tessék elmenni szavazni legközelebb mert lehet mert nincs diktatúra,"

Elmentem. Szavaztam. Ugye meglep, hogy nem az MSZP-re? És az is, hogy nem is az LMP-re?

Csak egy kérdés... Kádár alatt is voltak választások, akkor is mentünk szavazni, akkor szerinted az sem volt diktatúra?


"akkor nem lesz 2/3. Ezért az anomáliáért ahogy te írtad, nem a fidesz a hibás bárhogyan is csűrjük csavarjuk. "

Látod, ISMÉT nem figyeltél. Ezt sem mondtam. :-D

Ma egészen félrebeszélsz, nincs lázad?


"Totális és puha diktatúra. Úgy tudom mind a kettő a diktatúra halmazba tartozik. "

Jól tudod.


"A jelenlegi kormányzat pedig, népakarat."

Hát te biztosan tudod. :-)


De akkor számoljunk csak. A választáskor 51%-os eredményt értek el. Ennek utána lehet nézni.


Ebből lett a választási rendszer anomáliái miatt 2/3-os parlamenti többség - azaz nem a támogatottságuk 2/3-os, csak a parlamenti helyeik aránya. Ténylegesen persze 2/3-os többséggel kormányoznak, de ugye érzed, hogy 51% szavazati aránynál ez kicsit sántít...

De rendben, fogadjuk el. Népakarat.


2010 óta minden felmérés szerint CSÖKKENT a támogatottságuk. Azaz jelenleg 50% alatti...


De megválasztottuk(-ták) őket 4 évre. Nevezhetjük ezt akár népakaratnak is.


De akkor Csótány úr megválasztása is népakarat volt, nem? Nem értem, akkor miért tiltakoztatok annyira, miért kellett a Kossuth téren táborozni? Talán nem tetszett a népakarat? Vagy közben csökkent volna a támogatottsága?

NETÁN 50% ALÁ???


Tovább nem is folytatom, mert mindjárt én leszek a rendszerellenes, meg kommunistabarát, meg mittudomén... Pedig csak egyszerűen nem értem, hogy miért sajátítod ki a "népakarat" szót, mikor fogalmad sincs, hogy mit akar a nép.


Többen megállapították, hogy 2010-ben nem a Fidesz MELLETT szavazott az országnak az a része, amely elment szavazni, hanem az MSZP ELLEN. És sajnos ez nagyon igaz.

Mint ahogy az is igaz, hogy a Fidesztől elfordulók nagy része a Jobbik felé hajlik - nézd csak meg, hogy emelkedik a támogatottságuk.


Sajnos azzal, ami most az országban folyik (és nem csak most, hanem már jópár éve!) csak azt érték el a kedves politikai pártok (nem csak a Fidesz, hanem a többi is!) hogy az átlagos magyar polgárnak tele van a hócipője az összes politikai párttal, és szívesen venné, ha valaki - akár radikális módszerekkel - elzavarná ezeket, és rendet csinálna - kerül amibe kerül.


És NEM, NEM mondtam, hogy ez a Fidesz hibája.

Ez MINDEGYIK párt hibája.


Pedro

2012. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Shai-Hulud ***** válasza:

"Pedro, ezen azért még egy kicsit csiszolnod kell, azt tudod, ugye?:D"


Eszem ágában sincs... A véleményemet elmondtam, ha megérted, akkor minek ragozzam tovább?

Ha meg nem érted, akkor szintén minek? :-D


Magam részéről ezt az eszmecserét lezártam, nem kívánok többet hozzászólni a témához.


Pedro

2012. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pro Patria ***** válasza:

"Eszem ágában sincs... A véleményemet elmondtam, ha megérted, akkor minek ragozzam tovább?

Ha meg nem érted, akkor szintén minek? :-D

Magam részéről ezt az eszmecserét lezártam, nem kívánok többet hozzászólni a témához."


- Az igen! Jól megmondtad a tutit, ha pedig valaki rávilágít, hogy hülyeséget beszélsz, akkor arról meg magasról teszel...:)

2012. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Shai-Hulud ***** válasza:

Ezek szerint nem értetted meg...

Nekem aztán tökmindegy. :-D


Pedro

2012. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pro Patria ***** válasza:
De, és le is írtam, miért hülyeség. Hogy te a fáradtságot sem veszed, hogy elolvasd, a te dolgod.
2012. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!