Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Min alapszik a Magyar Kormány...

Min alapszik a Magyar Kormány álláspontja, miért nem ért egyet?

Figyelt kérdés
Az Európai Bizottság javaslatot tett arra, hogy túlzott költségvetési hiány veszélye miatt, Magyarországtól 2013-ban függesszék fel az úgynevezett kohéziós támogatást (kohéziós alapot).
2012. márc. 15. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt még Orbán sem tudja! Talán,mert nem úgy ugrálnak,ahogyan ő fütyül.
2012. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
valahol ki van ez fejtve amúgy bővebben? mert iagzából ebből kellene házidogát csinálnom :S :D
2012. márc. 15. 21:46
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

A hiány 3% alatt van már 2 éve, most azért büntettek minket, mert ők látják az üveggömbben hogy nem fogjuk tudni tartani. Ez olyan mintha a rendőr megállít és ad egy csekket mert holnap gyorsan fogsz hajtani.


A Spanyoloknak ha jól emlékszem 6% körüli a hiányuk, nekik 1 árva szót nem szóltak.

2012. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, kettős mérce, a spanyoloknak szabad, nekünk nem. Ez betudható OV nagy pofájának. Írhatsz erről nyugodtan dolgozatot, bár nem tudom a tanárodnak mi erről a személyes véleménye. De mindenképpen igazságtalan.

Egyébként azt szokták mondani még az okosok, hogy igaz, hogy tartották a hiánycélt, de a magánnyugdíjpénztárak államosításából. Most nem lesz ennyi extra bevétel, ezért nem tartható a terv. Ezt mondják. De az valóban igaz, hogy ezt ki tudja előre? Ha eddig betartottuk a hiánycélt, akkor nem kéne negatívan megítélni az országot. Talán ha nem lenne olyan rossz a Kormány kommunikációja.

2012. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bumbi02 ***** válasza:

A hiány 3% alatt van már 2 éve, most azért büntettek minket, mert ők látják az üveggömbben hogy nem fogjuk tudni tartani. Ez olyan mintha a rendőr megállít és ad egy csekket mert holnap gyorsan fogsz hajtani.



Hehe.. Üveggömbben.. Az egyszeri államosításból származó államháztartás hiány csökkentést nem veszik figyelembe.. Ez olyan mintha valakinek hiteleznél, és ő ahelyett hogy felmutatná hogy ilyen állása van, felmutatná hogy most nyert a lottón 70 ezer forintot.. Adnál neki kölcsön? nem. Hiszen a lottó egyszer bejöhet, kétszer bejöhet, de az nem jelent tartós fizetőképességet. Nem hiába nem vették figyelembe a piacok se túlzottan a mnyp pénzeknek köszönhető csökkentést.. Lehet itt gúnyolódni, de attól még a piaci mechanizmusok , és az EU előírása miszerint 3% alá szorítani TARTÓSAN még megmaradnak.



Persze elég sokban közrejátszott az is hogy Orbán azt hiszi hogy külföldön is kétharmada van...

2012. márc. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bumbi02 ***** válasza:

valahol ki van ez fejtve amúgy bővebben? mert iagzából ebből kellene házidogát csinálnom :S :D


Magyarország 2004-ben belépett az EU-ba, akkor az államháztartás hiányunk 5,4% volt ha jól tudom. Az államháztartás hiányunkat viszont tartósan - ez lényeges, hogy tartósan - 3% alá kell hogy szorítsuk, mivel 2004-ben ez nem valósult még meg, haladékot kaptunk 2008ig.. Ha megnézed az államháztartás deficitjének az alakulását, láthatod hogy nem sikerült, sőt még tovább romlott, volt olyan év hogy több mint 6% volt a deficit, 2006-ban kaptunk + 1 év haladékot, és 2009ig kellett teljesítenünk a kitűzött célt. Aztán beütött a gazdasági válság Európába is, így 2011 lett az új cél. 2011-re nem sikerült ezt teljesíteni, így az EU Bizottság arra tett javaslatot hogy a kohéziós alapnak egy részét fagyasszák be ( 28%át ha jól tudom?), amit valószínüleg el is fognak fogadni.


Ez egyrészt amiatt történt mert a 2004-ben csatlakozott államok közül, mi vagyunk az egyetlen aki képtelen volt teljesíteni a 3%os hiánycélt, másrészről - ez is legalább ennyire lényeges - a kormányunk retorikája az, ami ilyen drasztikus lépésre kényszerítette az EU-t. Példastatuálás gyanánt megmutatták hogy nem csak támogatást lehet kapni az EU-ban, de azokat meg is lehet vonni. Ez az első ilyen eset az EU-ban, legyünk rá "büszkék".. Spanyolországtól nem vették el, de Spanyolország nem is hiszi azt hogy ő itt a kisfőnök, és a spanyol EP képviselők se komcsizzák le a Bizottság Elnökét...

2012. márc. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Aztán beütött a gazdasági válság Európába is, így 2011 lett az új cél. 2011-re nem sikerült ezt teljesíteni"


Én pedig úgy tudom hogy már 2011-ben is sikerült teljesíteni.

Egyébként a Spanyoloknak, Olaszoknak miért nem fagyasztják be? Nekik bőven felette van az elvártnak.

2012. márc. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bumbi02 ***** válasza:

Én pedig úgy tudom hogy már 2011-ben is sikerült teljesíteni.

Egyébként a Spanyoloknak, Olaszoknak miért nem fagyasztják be? Nekik bőven felette van az elvártnak.


Jajj Digo.. Olvasd legalább el azt amit írtam. Mindenki tudja, hogy egyrészről azért nem kaptunk további időpontot, mert Orbán itt az EU-val packázik...



Azt meg le írhatom neked 100x is hogy TARTÓSAN kell csökkenteni 3% alá,és egy lottó ötös, akkor se fogod érteni.

Ha nem értesz a témához, legalább ne trollkodj egy olyan kérdéssel amit már szerintem vagy 10x megválaszoltunk.

2012. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
óóó köszi a válaszokat
2012. márc. 16. 10:56
 10/13 Pro Patria ***** válasza:
Digo, a 22:07-es válaszod ütős volt, épp ezt akartam írni én is!:D
2012. márc. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!