Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az már törvénysértésnek...

Az már törvénysértésnek minősül, ha valaki például busz- vagy vasúti pályaudvaron Náci karlendítés mellett "Heil Hitler! "-rel üdvözlik egymást?

Figyelt kérdés

Apám felfigyelt az egyik buszpályaudvaron erre a "jelenségre", ami szerintem nemhogy abnormális dolog, hanem törvénybe ütközõ.

Szerintetek is az?



2012. márc. 15. 18:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"mert másokban "félelmet /megbotránkozást/ kelt."


Ha mindenki mindenhez rendőrt hívna, ami félelmet kelt benne, akkor zsúfolt programja lenne a fakabátoknak.

2012. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Napkiraly ***** válasza:
kiben kelt ez félelmet?
2012. márc. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%
Bennem, például. Mert félelmetes az emberi idiótaság, no.
2012. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Akkor az egész napod rettegéssel telhet el.
2012. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
A karlendítés tiltott önkényuralmi jelkép a törvény szerint. Úgyhogy ilyen esetben érdemes lenne feljelentést tenni, minden esély megvan rá, hogy elítéljék azt a két idiótát.
2012. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! :)
2012. márc. 26. 18:09
 17/26 Napkiraly ***** válasza:
karlendítésért elítélni? :) Óvatosan mozgassátok a karotokat, mert még börtönbe kerültök :) Ja, és tessék olvasni Btk-t hogy tudjátok mi az önkényuralmi jelkép
2012. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Napkirály! Én is biztos vagyok benne, hogy ez nem önkényuralmi jelkép :)

Önkényuralmi jelkép pl a Horogkereszt, vörös csillag stb...

Nem tudom, hova tartozik ez a karlendítés, de ha jól emlékszem, vki azt mondta, ez "Közösség elleni izgatás"-nak minõsül, vagy hasonló.

Közbe a neten utána jártam, mivel büntetik azt, aki ilyet csinál...

Külömbözõ országokban a bíróság "jobbik esetben" súlyos, több tíz-, több százezer eurós (1-2millió Ft.) bírsággal, rosszabbik esetben 1-tõl 3 év terjedõ felfüggesztett, veszélyes helyzetben életfogytig tartó szabadságvesztésre ítéli az illetõt.

2012. márc. 28. 19:39
 19/26 anonim ***** válasza:

Utánanéztem én is; előbb még azt írtam, hogy tiltott jelkép. Bocsánat, tévedtem. Több országban tényleg az, de nálunk nem (a törvény szerint).

A közösség elleni izgatásról én is hallottam. Nálunk elvileg az adott ügytől függ, a bírónak széles mérlegelési joga van az ilyen esetekben.

Szóval ha egymást üdvözölték, és senkit se akarta vele megfélemlíteni, akkor szerintem a törvény szerint (sajnos) nem büntethetők. Erkölcsileg természetesen messzemenően elítélendő a dolog.

2012. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Napkiraly ***** válasza:
Utolsónál a pont, nem büntetendő. Rá kellene jönni, hogy nem lehet az ilyesmit a büntetőjog körében megoldani, ez a társadalom dolga
2012. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!