Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindig előretör a szélsőjobb...

Mindig előretör a szélsőjobb gazdasági válság idején?

Figyelt kérdés
Az elkeseredett embereket biztosan egyszerűbb becsaklizni vagy nem tudom
2009. jún. 11. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Talán azért, mert IGAZA VAN!!! (egy baz-megyei)
2009. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
Gazdasági válságok idején előretörnek a radikális irányzatok. Ez közhely: ez történt 1930 után, de ez történt a XX. század eleji agrárválságok idején is.
2009. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12%

Általában a szélsőségek törnek elő válság idején, függetlenül oldaltól.

Jelen helyzetben azonban épp az ellenkezője történik a szemünk láttára. Egy szélsőséges, kirekesztő, rasszista és magyargyűlölő párt alig 2%-ot szerzett, és tűnik el szépen a történelem szemétdombján. Úgy látszik a kivétel tényleg erősíti a szabályt.

A magyar ember valóban elkeseredett, de nem teljesen hülye.

Nyílnak a szemek.

2009. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
általában igen, a szélsőséges tendenciák szoros összefüggésben vannak a gazdasági válságok idejével. Konjunktúra esetén nyugalom van, válság idején többnyire rebellió. Nézz meg egy gazdasági statisztikát mondjuk 1800-ig visszamenőleg (én megnéztem, ezt kellett tanulnunk egyetemen fél évig): a nagyobb válságok ideje 1847, 1863, 1912, 1928, 1938....a sor végtelen (néhány évet most tévedtem lehet, de érdekes akkor is ha összehasonlitod h ugyanezekben az években voltak egyben forradalmak, háborúk is nem egyszer)
2009. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A válasz nem.


1922-ben Olaszországban hatalomra jutott a fasizmus, pedig válság sem volt,sőt Olaszország a győztesek oldalán fejezte be a háborút.

2009. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
kedves előttem válaszoló! amit leirtál az igaz! csak nem a kérdésre adtál választ! "mindig előretör a szélsőjobb gazdasági válság idején?"..ez volt a kérdés...amit te irtál, h 1922-ben a fasizmus uralomra jutott Olaszországban pedig nem volt válság, az nem azt jelenti h gazdasági válság idején nem mindig töre előre a szélsőség, hanem azt, h a szélsőség nem csak gazdasági válság idején törhet előre! lényeges különbség a két megfogalmazás!
2009. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!