Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha emelik a bűncselekményekért...

Nem dávid kérdése:

Ha emelik a bűncselekményekért járó büntetést az valóban nem visszaszorító erő?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 00:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

08:00


"Mit ér a szigorú büntetés (pl. kőbánya), ha a bűnöző tudja, hogy nagyon kicsi az esélye hogy elkapják?"


Ez a "nagyon kicsi" esély rablásoknál kb. 60%, emberölésnél kb. 90%. Az átlag rabló nem egyszer rabol. Számold ki, mennyit van kint és mennyit van bent valaki, aki rablásból próbál élni.

2012. márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezzel sikerülne "kitenyészteni" nagyon gyorsan rendkívül edzett, nagy állóképességű, a társadalmi rendet gyilkos indulattal gyűlölő bűnözők ezreit.



Víztől és kenyértől piszkos edzett lenne!



Kíváncsi vagyok, szívesen eltöltenél-e akár csak egy hétvégét ezekben a szanatóriumokban.



Én persze hogy nem,mert nekem nem dicsőség,hogy ilyen helyre kerüljek,plusz én csak egy "paraszt" vagyok,ezáltal úgy is élek,hogy elkerüljem az ilyen helyet!Ezzel szemben a romáknál dicsőség és ha bemegy,mindenki testvér,még ha sosem látta azelőtt,így rögtön családias a légkör és meg kezdődhet a kiképzés!Aztán meg ha szabadulás után valamiért visszakerül,már csak nosztalgiázni megy!Pontosan ezt kellene megszüntetni,hogy ne vágyjanak vissza,mert ismerek olyat,aki olyan bűntényeket csinál,ami a kitelelés időtartamára pont jó hely neki!Mikor megkérdeztem tőle,hogy miért jó neki a börtön,csak azt mondta,hogy hát ott télen melegben van,enni adnak és a meleg időnek ha vége,bemegy a kocsmába,lever valakinek egy pofont,amiért visszaesőként kap megint pár hónapot!Pont annyit,hogy a hideg időket melegen töltse!Jobban tudja a paragrafusokat,mint egy ügyvéd,hogy miért mennyit kap!Szóval ha nem ilyenek lennének a börtönök,mint most,gondolod vágyna oda?

2012. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Visszaszorító erőkről addig nem beszélhetünk,amíg ilyen nevetséges büntetések születnek mint manapság.Vegyük a gyermekét brutálisan agyonverő apát,Hunvaldot,aki szétlopta a 7ker.Önkormányzat vagyonát,és még sorolhatnám...
2012. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem, mivel a legtöbb bűnt elkövető emberhez, el sem jutnak ezek az új információk.
2012. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1.Az emberi jogokat a börtönben megvonnám.


2.Maximum 15 évet adnék ,de ezt valószínűleg nem bírná ki az elítélt.


3.Akár 10 napra is bevinném.


4.Napi 12óra kényszermunka.


5.A börtönök önellátók lennének.


Amikor kienged azt gondolja :Ide vissza soha nem hoznak inkább felakasztom magam.

2012. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"2.Maximum 15 évet adnék ,de ezt valószínűleg nem bírná ki az elítélt.


Én inkább 10-ben maximalizálnám a börtönbüntetést, azon felül már csak golyó általi kötél, vagy méreginjekció.

2012. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!