Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes-e készpénzt befektetni...

Érdemes-e készpénzt befektetni arra, hogy eurót vásároljak?

Figyelt kérdés
Megtakarított pénzem befektetése céljából. Vagy inkább dollárt? Mit gondoltok? Köszi a válaszokat.
2012. márc. 4. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
vagy inkább árút... a forex egy nagy szerencsjáték, sokkal biztonságosabb éppen problémás nagyvállalat részvényeit megnézni vagy ha lesz valami Irán-Izrael ügyben akkor nagyon durván meg fog ugrani az olajár
2012. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
nem érdemes. forint alapon jobb kamatokat kapsz.
2012. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

A forintnak tényleg jobbak a kamatai. De nem biztos, hogy hülyeség ez a váltogatás sem. Megfigyeltem az elmúlt 5 évben, hogy a forintnak van egy alapárfolyama az euróhoz képest, ami olyan 275-280 Ft. Aztán időnként van egy hatalmas kilengés, amikor 300 felé megy az árfolyam úgy 320-ig. Itt általában nem marad túl soká. Én nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy ezt azért csinálják időről-időre velünk, hogy a nagy pénzügyi befektetők keresni tudjanak. Bár téged nem vonnak be a a folyamatokba, de te is rácsatlakozhatsz. Mondjuk 280 alatt vagy körül veszel, és 310 körül vagy felett eladsz. Mivel 300 felett csak rövid ideig van az árfolyam, ilyenkor sietned kell. Így már tudsz nagyobb pénzt keresni mint a forintkamatokon. Csak ebben az a bökkenő, hogy az egész dolog teljesen átláthatatlan és kiszámíthatatlan, tehát, nem tudod előre, hogy a két kilengés közt mennyi idő telik el. Ha túl sok, és közben szükséged van a pénzre, akkor pofára eshetsz.


Én csak a dollárt és az eurót figyelem, más devizához nem tudok hozzászólni. Én dollárba nem tennék, mert az az euróhoz képest folyton csak gyengült vagy stagnált, de összességében permanens gyengülést mutat. Persze, ettől még nem biztos, hogy a jövőben is így lesz. Minden esetre az euró induláskor közel volt az árfolyam az 1:1-hez, ma meg 1 EUR szinte soha nincs 1,3 USD alatt.

2012. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát most szerintem buknál a dolgom, mert a forint erősödni fog, ha megkötik az IMF megállapodást, amire azért elég nagy a valószínűség.


De ha esetleg bejelentik, hogy mégsem lesz, akkor akár sokat gyengülhet is, ez esetben viszont nyerhetsz.

2012. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
elvileg manapság a legmegbízhatóbb valutának a norvég koronát mondják, amit az előző hozzászóló írt, hogy az árfolyam változását figyelembe véve váltogasd ide oda, akkor szerintem angol fontba érdemes gondolkozni, mivel azt adják a legdrágábban ezért ha csak viszonylag kicsit is változik az árfolyama, ami azért pár havonta szinte biztos akár évi 30-40 százalékkal is tudod szaporítani a pénzed
2012. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. márc. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akik itt "váltogatásra" buzdítanak, kicsit számoljanak mielőtt hozzászólnak!


Ha nem tudsz MNB közepen váltani, vagy nem Forexezel, nem érdemes az ilyesmivel foglalkozni. Egyszerűen nincs arányban a nyereség a kockázattal.


Javaslom a lekötött betétet, az állampapírt, vagy esetleg a befektetési alapokat.

2012. márc. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
erősödik a forint, tehát nem érdemes befektetni euróra
2012. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem buzdítottam váltogatásra, csak jeleztem, hogy van egy ilyen lehetőség, és utaltam arra, hogy ez hátrányos is lehet. nyilván a kérdező eldönti, mit választ.
2012. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Attól függ, kb. mennyi pénzed van befektetésre. Egyébként csatlakozom az elsőhöz, mindenképpen reáltárgyat kellene rajta venned.
2012. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!