Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szükség van-e előrehozott...

Szükség van-e előrehozott választásokra?

Figyelt kérdés

A választási eredmények tudatában kérem, hogy válaszoljatok a kérdésre.

Ha szükséges miért szükséges, ha nem, akkor miért nem?

Újra kérem, hogy ne pontozzatok le senkit! Itt a véleményekre vagyok kíváncsi nem az indulataitokra.


2009. jún. 8. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Nincs, fölösleges pénzkidobás, már csak 1 év, annyit mindenki tud várni.
2009. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Ez a kormány nem legitim, ezt mindannyian tudjuk. Eddig is megkérdőjelezhető volt, de most már egyértelmű a támogatottságuk.

Ha Magyarországon nem ilyen lenne a politikai kultúra, a kormánypártnak kellene kezdeményezni a Parlament feloszlatását.

De szerintem marad minden jövő tavaszig.

2009. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsővel annyiban nem értek egyet, hogy akit idén megválasztanánk, azt ugyanúgy 4 évre választanánk.
2009. jún. 8. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nincs szükség rá! Azért nem mert aki utána jönne (nagy valószínűséggel a Fidesz), az sem lenne jobb!A fejekben kellene elősször rendet tenni!
2009. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

A fejekben tényleg rendet kéne rakni: demokráciában egy parlamenti kisebbségbe került kormány lemond és kész.

Jön a választás, ez íratlan szabály.

A baloldali nemakarásnak nyögés lesz a vége.

2009. jún. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a kicsik előretörésének az esélyét látom jövőre, ezért nem támogatok egy előre hozott választást, nem akarok Fideszt vagy MSZP-t nagy többségben látni, és 30 akárhány % az ország szavazóképes polgárainak kevesebb, mint a fele, úgyhogy a Fidesz még ne tegye a saját fejére a babérkoszorút, mert korai lenne az öröm. Én szeretném, ha a 2 kicsi, akik most kint vannak még a parlamentből, de látszik, hogy erőteljesen erősödnek a mostani eredményeikből (Jobbik és LMP), megerősödve indulna jövőre.
2009. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem most jó a helyzetem, mert nem tudnak lepontozni:)

Szerintem nem lesz választás, a forintnak sem tenne jót, és a fidesznek sem biztos, hogy az érdeke.

Szerintem jövőre sem fog bekerülni az SZDSZ, remélem, hogy az MDF sem. A FIDESZ 2/3 környékén lesz, az mszp feljön 20%-ra, és a Jobbik vissza fog esni.


A Jobbik mostani jó szereplése annak köszönhető, hogy a célcsoportjukból szinte mindenkit megmozgattak és elvittek szavazni. Míg a két nagy pártról ez korántsem mondható el. Az MSZP még mindig erős, de a FIDESZ a legerősebb. Egyébként, lehet jót tenne egy 2/3-os kormány az országnak, ha végig tudják vinni a négy évet, mert olyan dolgokhoz hozzá lehetne nyúlni, amikhely eddig nem lehetett.


Amit pedig a Jobbik értékelésén láthattunk az szerintem siralmas. Kocsmahangulat volt. Látszik, hogy kikre épít a párt. Én is utálom a romákat, engem is irritál, hogy félnem kell tőlük az utcán, de nem a Jobbik radikalizmusa rá a megoldás.

2009. jún. 8. 23:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!