Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rendeződik vissza a...

Miért rendeződik vissza a társadalom a szocializmus előtti időre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy akkor is a lakosság 5-10%-ának kezében volt az ország szinte összes pénze, földje, gyára. Minimális középréteg volt, és 80-90% parasztság. Én úgy látom, hogy modernebb formában ugyan, de efelé rendeződik vissza a társadalmi és vagyoni helyzet. A pénz még több pénzt fial, így aki gazdag még gazdagabb, aki szegény még szegényebb lesz. Te hogy látod? Ki a felelős, vagy ennek így kell lennie?
2012. febr. 29. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
ez így van mindenhol aholpiacgazdaság van. (nem teljesen helyes a meghatározásod, hiszen az elit réteg mögött egy erős középosztály van,ahogy az volt a háborúelőtt is)
2012. febr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szinte nem is volt Magyarországon középosztály, nemhogy erős lett volna. Utána lehet nézni, másrészt a dédszüleimtől is hallottam sokat arról a rendszerről. Nem volt fenékig tejföl, sőt.
2012. febr. 29. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Valóban visszarendeződés tapasztalható.

Magyarországon a háború előtt sem volt "középosztály", legalábbis szintén elenyésző volt, ahogyan ma is az.

A visszarendeződés oka az, hogy a szocializmus egy mesterséges, százmillio halálos áldozattal járó társadalmi kísérlet volt. A valaha volt legnagyobb "emberkísérlet".

A sikertelen kísérlet, a "kitérő" után ma lassan onnan folytatódik minden, ahol a kommunizmus kísérlete eltépte a "történelem fonalát".

2012. febr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
mivel a nagyszüleim (orvos,ügyvéd)voltak én is tudok az akkori időkről. Igen jelentős volt ajómódu városi polgárság mértéke, és a szintén jómódu iparosoké.Amiről te beszél (80-90%) paraszt az az 1800-as évekre volt igaz
2012. febr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Most valóban nincs középosztály, van a felső tízezer, a többiek szegények. Ez így van. A régi időkről nem tudok.
2012. febr. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!