Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjakat miért nem lehet...

A nyugdíjakat miért nem lehet pár évre befagyasztani, ha tényleg akkora nagy válság van?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 23:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%
Bizony némelyik nyugdíjra ráférne a "befagyasztás".Érthetetlen,hogy a nyugdíjasokkal többet foglalkozunk mint azokkal, akik önhibájukon kívül állás nélkül,pénz nélkül,gyerekekkel magukra maradtak.Én személy szerint le@arom őket,mert a környezetemben 90-től 140 ezer forintig látok nyugdíjakat felvenni havonta.És mégis nyavajognak,siránkoznak.Mit szóljon az,akinek még a családjáról is gondoskodni kell(ene)meg rezsit is fizetni kell(ene)?? Tévedés ne legyen nem a kisnyugdíjasokról beszélek,haenm azokról akik még az özvegyi nyudíjakat is kapkodják fel,plussz van saját jogú ellátásuk is.Nem egy nem kettő 70-80-100 nm-es lakásban lakik egyszáll magában,és fizeti a csillagászati rezsit,miközben egy szobában lakik a háromból.
2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
10%
Az én szüleim havi 400 ezer nyugdíjból élnek, mindkettő vezető beosztásban dolgozott, felneveltek tisztességgel 3 gyereket. Hagy kapjanak már tisztességes nyugdíjat idős korukra, és éljenek csak nyugodtan a 200 négyzetméteres lakásukban. Megdolgoztak érte, ne sajnáljuk már tőlük. A mai fiatalok jobban tennék ha a saját jövőjükön dolgoznának inkább, mint másokat cseszegetnek.
2012. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
76%

11:24

"Megdolgoztak érte, ne sajnáljuk már tőlük. A mai fiatalok jobban tennék ha a saját jövőjükön dolgoznának inkább, mint másokat cseszegetnek."


Nem azt kell elvenni, amiért megdolgoztak, hanem azt, amiért nem. A mai nyugdíjasok jelentős része olyan öszegű nyugdíjat vesz fel, amiért soha a büdös életben nem dolgozott meg.


A fiatalok pedig joggal vannak felháborodva, mert ők már több ledolgozott év után is jelentősen kevesebb vagy éppen semennyi nyugdíjat nem fognak kapni.

2012. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
71%

11.24-nek

"Megdolgoztak érte,ne sajnáljuk már tőlük"

"Az én szüleimnek 400 ezer forint a nyugdíjuk"

-Na,akkor kezdjél el számolni,és persze gondolkodni sem ártana.Évente 4,8 millió forintot markolnak fel az adófizetők pénzéből,és ha csak 15 évet számolunk eme felhőtlen nyugdíjas évekre,az kereken 72 millió forint.Szerinted ezért anyu meg apu valóban megdolgozott?Szerinted ennyi járulékot fizettek a letöltött éveikben?Na ne vicceljél már.

2012. febr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Azok lázadoznak leginkább akik irigyek arra aki nem alacsony nyugdíjból tengődik. Abban is biztos vagyok hogy főleg azok az emberek verik itt leginkább a tamtamot az miatt hogy az adófizetők pénzéből fizetik a nyugdíjasokat akik munka nélkül vannak, adót nem fizetnek, és őket is a dolgozók adóiból tartják el, miközben életerős fiatal emberek. Bírom mikor valaki nem dolgozik de az adófizetők pénzével vagdalkozik. Egyébként meg a kettőjük nyugdíja ennyi, egy emberre kell a képet csak kivetíteni, az pedig mindjárt kevesebb. És azt ne mondd már nekem, hogy két millió adót nem fizettek be egy évben fejenként még aktív dolgozóként, mert akkor nagyon okosnak hiszed magad. 20 éven keresztül fizettek ilyen összegben adót, még többet is, mi a garancia arra hogy még 20 évük van e arra hogy ezt vissza is kapják? Inkább te gondolkozz egy kicsit. Egyébként meg a nyugdíjat egy külön erre szánt alapból fizetik, nem a te adódból, ha egyáltalán fizetsz. Az én adóm például havi 100 ezer felett van, én meg joggal mondhatnám hogy mi a fenének fizetik ebből a nem dolgozók segélyeit, akik csak a napot lopják, ha meg lenne munka akkor az büdös. Te fizetsz ennyi adót havonta? Tény, hogy én nem a járulékban gondolkozom, de szerinted azt a rengeteg adót mire fordították, amik befolytak a részükről? Plusz még add hozzá a járulékok összegét is. Ezt akkor sem kapnák vissza ha 50 évig élnének.
2012. febr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
83%
Én azt gondolom 150 ezer elég egy nyugdíjasnak, hiszen egy havi gázszámla ott van mondjuk 60-70 ezer körül, vagy még több is lehet, nálunk most ebben a hidegben 100 felett volt, bár mi heten vagyunk ugye, és ez csak a gáz. Sok egyéb is ott van még mellette, amit ki kell fizetni, plusz enniük is kell. Amikor még az elején választ írtam, ott helyeseltem azt hogy fagyasszák be a nyugdíjakat, viszont 150 ezernél találnám elfogadhatónak az összeget. Persze az már nem befagyasztás volna, hanem elvétel. Ne haragudj, de ha a szüleid ketten 300 ezerből élnék nyugdíjas éveiket, nem hinném hogy nem jönnének ki belőle ketten. Persze ha eddig 400 - at kaptak, akkor ennyin is kell befagyasztani. Vannak ennél sokkal irreálisabb nyugdíjak, amiket inkább felül kellene vizsgálni, nem e a Kádár rendszer dicső örökségéből maradt.
2012. febr. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

ma 1.03-nak

"És azt ne mond már nekem,hogy kétmillió adót nem fizettek

egy évben,még aktív dolgozóként.."

-egészen biztos,hogy nem fizettek ennyit.

De árul már el,hogy hogy jönnek ide a munkanélküliek,meg a segélyek? Mert a téma nem erről szól.

Hogy fizetek-e adót?? persze,hogy fizetek,és nem keveset.Így én is mondhatom,hogy az irreálisan magas nyugdíjakat,ne a mi pénzünkből fizessék ki.És tudod mit?Ha a kettő közt választani kellene,inkább a munkanélkül maradt,kilátástalan helyzetben lévő családoknak adnám "segélyként".Visszatérve,az én nagyszüleim is egy életen át dolgoztak,szintén három gyermeket nevelve.Ennek ellenére a kettejük nyugdíja pont elég volt arra,hogy megéljenek,és a rezsijüket kifizessék.

2012. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Pár évvel ezelött ahol laktam,a szomszédomban élt egy akkor már 81 éves bácsi.A nyugdíja 183 ezer forint volt.Jóban voltam vele,így sokat beszélgettünk.Ezért tudom,hogy például ő miért kapott már akkor 183 ezer forintot,annak ellenére,hogy egy vállalatnál volt portás,és mindenes.Mert 56'-ban politizált,és majdnem kivégezték..Tehát ezért kapott már évekkel ezelött akkora nyugdíjat,hogy három nyugdíj kijött volna belőle.Ma a bácsika még mindíg él,94 éves.A nyugdíja csak emelkedett az évek alatt,bár felélni nem igazán tudja mivel magatehetetlenül fekszik az otthonában.Én ezeket a dolgokat nem értem meg.Csak azért mert valaki beleütötte az orrát a politikába,és majdnem kinyúvasztották,miért kell az államnak,illetve az adófizetőknek többmillió forintot csak egy idős embernek kifizetni?És még nem beszélek a többiről.
2012. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
63%

#24 00:26

"-Na,akkor kezdjél el számolni,és persze gondolkodni sem ártana.Évente 4,8 millió forintot markolnak fel az adófizetők pénzéből,és ha csak 15 évet számolunk eme felhőtlen nyugdíjas évekre,az kereken 72 millió forint.Szerinted ezért anyu meg apu valóban megdolgozott?Szerinted ennyi járulékot fizettek a letöltött éveikben?Na ne vicceljél már."


A rendszer nem így működik. Inkább te gondold végig, amit írtál.

2012. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Nem kell sírni a nyugdíjasok miatt, húsz éven belül kihal az a generáció, akiről azt hiszitek, hogy viszi a pénzeteket. Innentől kezdve Magyarország lakossága 7,5 millió lesz és akkor már mindenki jól fog élni, mert ennyi az eltartó képessége az országnak. Arra miért nem háborogtok, akik más országokból jöttek át hozzánk és itt kapják a nagy nyugdíjat. Én ilyet is ismerek.

A politikusoknak kellene elöl járni jó példával: a saját fizetésüket lehetne csökkenteni - legalább egyharmaddal, a különböző járandóságokat elvenni tőlük és örüljön, hogy a parlamentben ülhet a semmiért, mert érdemi munkát egyik sem végez, csak élősködnek a nép nyakán.

Nekünk meg gyerekeket kelleni csinálni csőstül - Orbánt ezért az egyért becsülöm, mert tudott csinálni öt gyereket, és ő minta - ezzel meg lenne oldva a mi nyugdíjunk is mert az utódok kitermelnék. Hajrá "gyerek készítők".

2012. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!