Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a válságból kivezető út?

Mi a válságból kivezető út?

Figyelt kérdés

2012. febr. 18. 14:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

"Multik kihajtása, hazai termelés beindítása."


És mit kezdesz a több százezer munkanélkülivel akiket a multi dolgoztatott?Nem tudsz egyik hétről a másik annyi munkahelyet teremteni.

2012. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 EagleHUN ***** válasza:
100%

"kérdés kicsi pontosítása: a magyar v. világgazdasági válság, társadalmi válság, globális válság, erkölcsi válság, politikai válság...

A magyar gazdasági válság megoldásához sok hasznos gondolatot olvastam fent. Még két dolog: Okos diplomáciai és kereskedelmi készség a magyaroktól a világ többi állama felé. Úgy érzem ez évszázadok óta gyenge pontunk. Kiszámíthatóság újra megteremtése, hogy ne fizessünk kockázati felárat pénzügyi tranzakcióinknál.

" ezzel a válaszolóval teljesen egyetértek!


A gazdasági válság megoldására Magyarországon én a következő hallott és saját megoldásokat javasolnám:

-Kezdjük el megvásárolni a saját termékeinket hogy a belső kereslettel élénkítsük gazdaságunk,

-erre egy nagyon jó megoldás a helyi pénz! Erre jó példa a Svájci WIR a GDP-jük ötven százaléka abban forog, és csak a másik fele a Frankban! Itt van róla pár link:

[link]

[link]


-a Magyarországi és nyugat európai válság fontos része hogy egyre kevesebb munkavállaló tart el egyre több nyugdíjast. Ez Magyarországon úgy néz ki 2020-ra 1 munkavállaló 2 nyugdíjast fog eltartani, még úgy is hogy a nyugdíjkorhatárt emelgetik, és közben a nyugdíjakat nem! Vagyis ha pl 300000 a bruttód abból 200000-et elvesz az állam, és még akkor saját magát az oktatást egészségügyet út/híd építést ki sem fizette! Ez matematikai lehetetlenség. Sajnos már túl késő cselekedni, mert 10 év alatt nem nő fel egy gyerek! Ez az előző kormányok hibája! És egyetlen megoldása van:

Minden fiatal pár 2-3 gyereket szüljön!

-Ennek egyébként azonnali gazdaságélénkítő hatása lenne, hiszen a jelenlegihez képest +40000 gyerek/év, azonnal növelné a védőnőkre szülészekre nőgyógyászokra ápolónőkre való igényt szerintem kb országszerte vagy 5-10 ezer fővel. Kicsit később fölfutnának a bababoltok, játék és használati eszköz előállítás, aztán óvónő, tanár igény jelentkezne újabb 10000-fős számban. Mire ezek a gyerekek felnőnek pont annyival több munkahely lesz Magyarországon amennyien ők voltak.


-Meg kell szabadulni az energiafüggőségünktől, jelenleg az itt fölhasznált energia 80% külföldről származik. Ez gazdaságilag úgy fest hogy behozza az egyik multi a nyersanyagot és pénzt a másik az energiát(amiért egymás közt fizetnek a multik és költség címén csökkenti vele a saját adóját!), itt előállítunk valamit a te munkaerőddel. az előállított értékhez képest téged fityingekkel fizetnek ki. Az előállított értéket kiviszik eladni. Te pedig a saját energiafogyasztásod után a fitying fizetésed 50%-át kifizeted a saját energiahasználatodra (víz gáz villany, távhő, melegvíz...). Szó szerint kifolyik a pénz a kezünkből: Tehát első lépésben le kell szigetelni minden lakó és állami ingatlant a lehető legjobb minőségben. Ez munkahelyeket teremt az építőiparban, és a szigetelés előállításba. A sok apró különálló pályázatból és vállalkozótól országszerte egyébként jóval nehezebben szerez pénzt a korrupció is. (Sajnos nem véletlen hogy a nagy és egyedi beruházásokat támogatják a kormányok, onnan könnyebb sikkasztani/lopni).

Ha ez megvan ahova lehet szélturbinákat, az épületek tetejére pedig melegvíz előállító napcollektorokat tenni. ez újabb munkaerőigényt és előállítási igényt indít be.

Így leszoríthatjuk 20%-ra külföldi energiahordozók arányát! 60% itthon marad!


- Szomorú tény de a magyarországi cégek az előállított érték kevesebb mint 40%-át költik a bérekre, míg tőlünk nyugatabbra 50-60% -sem ritka. Ezen az állam tudna változtatni, de nem a minimálbér emeléssel. Többkulcsos a cégbevételtől és a hozzá viszonyított bérköltségtől függő cégadóval, és a bejelentett pozíciók közti maximalizált fizetéseltéréssel lehetne védekezni.

Példa a cégadóra: 40% vagy az alatti bérköltség esetén magas adó, 40-50% közt közepes, 50% fölött alacsony adókulcs.

Példa a %-os bértáblára: 20% maximalizált eltérés esetén:

Igazgató keres Bruttó 1M-ót rendeben keressen de akkor top managerek bruttó 800k, középvezetők 640k, mérnökök 512k, technikusok/mérnöksegédek 409k, műszakvezetők/karbantartók 327k, képzett operátorok/gépkezelők/qualitisek bruttó 262k, képzetlen alkalmazott takarítók/csomagoló/cégbüfés stb 209k. (Bruttóban)

Már ez is több mint a minimálbér jóval! És a legmagasabb és legalacsonyabb bruttó bér közti különbség "csak" 80% és nem 200% 300% mint most! Aztán minden cég eldöntheti hogy inkább az igazgatónak fizet kevesebbet, vagy a dolgozóknak többet. Ja és fontos hogy csak állam által elfogadott pozíciók vannak, pl az előbbiek az előbb felsorolt sorrendben. Nehogy plusz pozíciók beiktatásával megkerüljék a törvényt.


- A fejekben is változásokra van szükség. Hányszor halottam már hogy "a cég fizetget mi meg dolgozgatunk", vagy azt "hogy a fizetésemhez képest dolgozom".

Meg kell érteni, a munkavállalás egy szerződés, amit mindkét fél aláírt. Ha te elfogadod a feltételeit akkor azt vállaltad és pont. A másik hogy az meg már mindenkinek a saját igényességét mutatja meg hogy "szar" munkát nem ad ki a kezéből. A legtöbb cégnél ha látják hogy jól dolgozol, akkor a fizetésemelésnél is gondolni fognak rád, esetleg 1-2% -al többet kapsz mint mások. Ha valahol ez nem így működik, hanem haver barát ... alapon, azt a céget hagyjátok ott! Előbb utóbb majd csak becsődöl a sok elhagyó munkaerő miatt.


Úgy gondolom ezek a lépések lennének jelenleg a legfontosabbak sőt nélkülözhetetlenek az országnak. ezek megtétele nélkül szó szerint a halál és pusztulás vár ránk.

2012. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az utolsó hsz rendkívül hasznos volt.

Sajnos a vezetőink ezt v nem nem tudják v nem akarják észrevenni és megoldani.


A válságot általánosságban értettem, nyilván az a része, ami hangsúlyozottan ami minket érint.

2012. febr. 25. 11:34
 14/15 anonim válasza:
100%

Hogyan kezdődött a válság?


1 Energia árrobbanás -> rezsiköltségek növekedése – ok fogy az energiaforrás, drágul a kitermelés, háború

2 Élelmiszer árrobbanás -> árak növekedése – ok klímaváltozás, népesség növekedés (részben közvetlenül a környezetszennyező energiaforrások)

3 Globalizáció -> csökkenő bérek – ok verseny a fejlődő országok munkaerőpiacával, bevándorlás

4 Nyugdíj válság -> egyre kevesebb pénz nyugdíjakra, nő a nyugdíjkorhatár -> ok csökkenő születés szám, előbbi okok összessége

5 Demokrácia válsága -> korrupció, közpénzek nem megfelelő felhasználása – ok korrupt gazdasági elit finanszírozza a választások megnyeréséért saját pártját, akik majd csak az ő érdekeiket képviselik

6 Hitel válság -> a fejlett országok lakosai kezdetben hitelfelvétellel próbálják életszínvonalukat fenntartani, de a fenti körülmények folyamán ez nem lehetséges, bedőlnek a hitelek

= Világválság


A válasz az innováció:

- 1 új energiaforrás kutatása,

- 2 értéktöblet létrehozása szellemi munkával -> növekvő fizetések, a többi gazdasági szektorban is!

- 3 oktatás, kultúra terjesztése, növelése,

- 4 pártfinanszírozás megoldása: jó munka, eredmények jutalmazása (tudom hülyén hangzik de kapjanak több pénzt), rossz munka, be nem teljesült igéretek büntetése pénz levonással,

Az egész demokráciát átszervezni, hogy a jók benn maradjanak, a férgese pedig kihulljon és ne kívülről kapják a "fizetésüket"!

- 5 új gazdasági elit, akik az innovációból gazdagodtak meg, mert ők fogják biztosítani a további fejlődést



Az EU és az USA is az innovációban szenvedtek visszaesést a "Kelettel" szemben, akik célja, hogy átvegyék, megtanulják a nyugati technológiákat. Az olcsó munkaerővel csak nagyon gyér sikert lehet elérni.

Sajnos a korrupt demokráciákban egyre kevesebb pénz jut a valódi innovatív cégekhez, mert ezt ez válik a párt közeli cégek kifizető helyévé.

2012. febr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 EagleHUN ***** válasza:
14-el egyetértek, én csak a Magyar gazdaság lehetséges megoldásairól írtam, 14-es leírta a világ és politika válságának okát illetve pár megoldást.
2012. febr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!