Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha választanod kell, akkor...

Ha választanod kell, akkor adózól vagy a gyerekeidet eteted és járatod iskolába?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 15:23
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Az állam nemcsak segélyt nyújt az állampolgárainak, és az adóbevételeket közel sem csupán segélyekre fordítja az állam. Abba inkább ne menjünk bele, hogy a bevételeket az állam hogyan hasznosítja, mert elég evidens, hogy rosszul.


Viszont ha nem fizetsz adót, akkor nyilván úgy fair a részedről, hogy nem is veszel igénybe semmifajta állami juttatást, sem te, sem a gyerekeid. Azaz magániskolába jártok és fizettek érte, magánorvoshoz, magánkórházba jártok, gyógyszereket sosem írattok fel, hanem mindent teljes áron vásároltok, TB támogatás nélkül. Amikor a gyerekeid picik voltak, nem vettetek igénybe védőnői szolgálatot stb.


Én világ életemben alkalmazottként dolgoztam és olyan cégnél, amely nem engedhette meg magának, hogy ne legyen minden dolgozója teljesen hivatalosan bejelentve, így én sosem tudtam elkerülni az adófizetést, de le is sülne a bőr a képemről, ha ezt tenném.


Nem hiszem el, hogy ne lenne ebben az országban más módja a boldogulásnak, és kizárólag adócsalással lehetne megélni. Az a baj, hogy ezzel sok millió másik embert szivatsz meg, mert a hozzád hasonlók miatt kell nekünk többet betenni a közösbe.

2012. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!