Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Haladunk valahová, vagy csak...

Haladunk valahová, vagy csak kirabolnak minket?

Figyelt kérdés

Konkrétan a megszorításokra, az életünket ellehetetlenítő adókra és pénzbeszedésekre gondolok. Megértem, hogy sz*rban van az ország. Azt is elfogadom, hogy az éhhalál közeléig adóztatják a kispolgárokat. Kibírom egy ideig, néhány évig.


De ezek a megszorítások vezetnek valahová? Ha tegyük fel 2-3 évig nyomorban élünk, meglesz az eredménye? Én szívesen beáldozom ezt a jövőért, ha tényleg az ország megmentése a cél, és nem csak egyesek további gazdagítása. Fejlődünk, vagy tönkre megyünk?


2012. febr. 2. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen lesz eredménye:

Aki teheti, az már most menekül. Az ország gondolkodni és alkotni képes értelmesebb fele kiment, vagy tervezi az ország elhagyását.

Később ez csak rosszabb lesz, hiszen az inaktív, képzetlen, munka világát generációk óta nem ismerő rétegeket az egyre kisebb számú aktív dolgozónak kellene eltartani.

Most lehúznak rólunk annyi bőrt, amennyit csak lehet. Az eredménye az lesz, hogy még jobban visszaszorul a termelés, teljesen lecsökken az értékteremtő tevékenység.

Ez újabb kölcsönökhöz és megszorításokhoz vezet, mert az inaktívakat "etetni" kell.

Közben "természetesen" pénzzé "kell" tenni mindent, ami értéket képvisel, beleértve a vízbázisainkat, a termőföldet, mindent.

A termelésünk nagy része már így is külföldi tulajdonban van, azaz: a munkát "mi" végezzük, de az ország nem profitál belőle.

Tehát igen, lesz "eredménye" a megszorításoknak, hiszen az országunk a fejőstehén és a nyírható birka szerepét tölti be a külföldi érdekcsoportok szemében.

2012. febr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Első válaszolónak! Miért kell ilyen idióta bomlasztó szövegeket bevenni, s terjeszteni hogy az értelmiségi, okos ember elhúz innen mert szar ez az ország, birkanép a magyar stb ! Ilyenekkel van a baj mint te!
2012. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak szimplán kirabolnak. De nem csak most, már húsz éve így megy.
2012. febr. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

"Én szívesen beáldozom ezt a jövőért, ha tényleg az ország megmentése a cél, és nem csak egyesek további gazdagítása."


Tíz tizenöt éve még én is így gondoltam, de minél többet adóztam annál szarabb lett. És ha nem egy szűk kör gazdagítása lenne cél akkor őket is adóztatnák, viszont ezzel szembe mi történt? Csökkentették terheiket.

2012. febr. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Első: nem csak a külföldieknek vagyunk birkái,hanem a belföldi gazdagoknak is! Az ő jövedelmük egyre nő,a többieké pedig csökken.

Így a termelő réteg vagy megdöglik,vagy elmegy külföldre. Akkor majd a gazdagok állnak a kapa mellé?

2012. febr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

21 éven keresztűl adóztam.

Tavaj meguntam és úgydöntöttem hogy ezekután 1Ft-t nem fogok befizetni. Megvalóstottam magamkörűl azokat a feltételeket hogy önellátó legyek és a pluszt még pénzre is cseréljem.


Nem adózom tovább, mert 21 évig csak elszórták és elsz@rták a befizetéseim. Úgy irányították az országot hogy annak semmi haszna nem lett csak az adósság gyűlt.

Inkább megoldom magamnak a nyugdíjamat stb stb.

Ha lesz értelme hivatalosan dolgozni, termelni, éslátom hogy van értelme adózni, akkor visszaállok a sorba.

2012. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ez aggasztó. Sajnos ebben az országban nem tanultak meg értelmesen lopni.

Megeszik a káposztát és levágják a kecskét. Pedig hatalmas pénzeket kereshetnének a kivégzések nélkül is. Soha nem akartam külföldre menni, mindig úgy gondoltam, hogy beérem az itthoni keresettel és eléldegélek. De mostmár én is menekülnék. Vagy legalább tennék valamit, ha lenne értelme, ha lenne aki elkezdi.

2012. febr. 2. 09:28
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 Mivel foglalkozol? Magadnak termeszted az ételre valót? Hogyan sikerült és mekkora terület kell hozzá?

Mondjuk azért áfát meg az üzemanyagok adóját akkor is fizeti az ember, ha önellátó, valamit csak meg kell vennie akkor is, meg a rezsinek is van áfája.

2012. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekünk is 20ezret kellet beosztani ebben a hónapban kajára még szerencse hogy a pelussal kihúztuk mert ma jött mag a családi. De itt nem lesz jobb szerintem. De hova lehet menni és mit csinálni? Mi is már nyulat és egy-két pipit fogunk tartani és kihasználom az udvaron is a kiskertem nyújtotta lehetőséget. Ha nem kaptunk volna heti 1-2 alkalommal kaját nem is tudom mi lett volna. Nekem is nagy álmom hogy önfentartók legyünk de ahhoz is pénz kéne :(

Siralom ez ahogy van [link]

2012. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!