Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretnétek, ha ma nagy lenne...

Szeretnétek, ha ma nagy lenne Magyarország?

Figyelt kérdés

Arra kérlek titeket, hogy rugaszkodjunk el a valóságtól, és lépjünk egy kicsit a fantázia világába.


Bár tudom, hogy nincs a történelemben ha, de most mégis a ti személyes véleményetekre vagyok kíváncsi.


Ha 1920-ban nem csatolták volna el az ország 2/3-át, ma akár, még európai hatalom is lehetnénk.


Erdélyben, és Felvidéken rengeteg a vas, és aranyérc, a régi Magyarország területén a mai technológia felhasználásával akár 50 millió embernek is élelmet teremthetnénk.


Ennyi idő alatt az etnikum arány is megfordult volna, s ma körülbelül az ország 70%-a magyar lenne.



Nagy Magyarország rendelkezett tengeri kijárattal, ércekkel és termőfölddel. Ezek mind hozzájárulhatnának egy mai versenyképes állam felépítéséhez.


Szeretnél élni egy ilyen országban?



2012. febr. 1. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Akkor sem volt az ország magyar lakossága 70%. Az elcsatolt területeken még kevesebb. Valószínűtlen,hogy mára ez meg változott volna.

Lehet,hogy jobban állnánk,de az biztos,hogy nem lennénk európai hatalom.

2012. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Kb. olyan súlya lenne, mint ma Lengyelországnak. Az is tény, hogy a kommunizmus ígyis úgyis elért volna minket és ez visszavetette volna MO fejlődését. Meg aztán az is tény, hogy Kelet-Európa (Kelet-Közép-Európa) mindig is 50 évvel le volt maradva. Mezőgazdasággal meg kitörölheted. Az az ipari forradalom előtt volt aduász. Ásványkincsek sem dobnak akkorát manapság egy ország gazdaságán; ami hiányzik az a tőke és a tudás. Na meg persze stabil, virágzó KKV-k.
2012. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

"Az is tény, hogy a kommunizmus ígyis úgyis elért volna minket és ez visszavetette volna MO fejlődését. "


Ha egyszer valóban elérne minket a kommunizmus az lenne az igazi fejlődés. De amíg ez nem következik be addig úgysem érted meg.

2012. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem az ország mérete a lényeg.

Nagyon sok függ a gondolkodástól is. Hogyha a magyar emberek gondolkodását gyökeresen át tudnánk jó irányba fordítani akkor így is lehetnénk erős európai ország. A lényeg annyi lenne ,hogy a magyar a magyart vegye ,de amíg erre nincs anyagi fedezet addig ez nem megoldható.

Maradt itt is sok ásványi anyag.

Hatalmas termőföldek hevernek parlagon mert a magyar megveszi a külföldit így a magyarnak nem éri meg termelni.

Példaként említeném a Finneket akik nem engedték be mondjuk a tescot és mc donaldsot sem láttam helsinkiben..


Hogyha a nagy magyarország megmaradt volna valószínüleg a nemzetiségek széthúztak volna nagyon és az ország egyik felében nem értették volna meg a másik felét.


Nem vagyok benne teljesen biztos ,hogy ,ha egy ilyen kicsi országot mint a mostani nem tudnak a "vezetők" elvezetni akkor a hatalmas 3x ekkora országgal mit kezdenének???

Nagyobb ország több ember rossz vezetés még nagyobb baj.

2012. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, az egy szép világ lenne.
2012. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Hogyha a nagy magyarország

megmaradt volna valószínüleg a

nemzetiségek széthúztak volna

nagyon és az ország egyik

felében nem értették volna meg a

másik felét."


A 18.szd-ban a franciaországi lakosságának mindössze csak az 50%-át tették ki frankok, mégis egyben van még az ország. Nekik sikerült beolvasztani a kisebbségeket a társadalomba, és persze ott adottak voltak azok a feltételek amiket a kérdező leírt. Én személy szerint nagyon szeretném! Ha egyben lenne az ország, sokkal erősebb lenne a gazdaság, jobbak lennének az életkörűlmények és sokkal több gyermek születne, tehát a Kárpát-medence 90%-a magyar ajkú lenne. "Azé lesz a jövő akié a gyereksereg"

2012. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne, nagyobb befolyásunk lenne az biztos,nagyhatalom nem biztos hogy lennénk.Meg hát egy tengerpart se jönne rosszul :). Sok magyarnak nem kéne határon kívül élnie.

És milyen erős foci és hoki válogatottunk lenne.

2012. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mindenki szeretne egy ilyen országban élni. Az előző válaszoló kommentjére válaszolva:

"Nagyobb ország több ember rossz vezetés még nagyobb baj."

Szerintem nagyobb ország, több ember, több lehetőség. Az ország méretének semmi köze az otromba, buta kormányainkhoz. Sőt, egy kis országot, ahol nincsenek lehetőségek, csak nehezebb elvezetni.


A másik, hogy igen, egykor nagyhatalom voltunk. Erre nekem személy szerint nem lenne szükségem, elég lenne, ha normális körülmények között lehetne élni.


Egyetlen baj van, hogy ilyesmiről felesleges álmodozni, azzal kellene gazdálkodni, amink van, és erre a helyzetre gondolkozni a megoldásokon.

2012. febr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!