Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik a "wishful thinking"-...

A Jobbik a "wishful thinking"-re épül?

Figyelt kérdés

Én a párt előretörése óta úgy látom, hogy a párt is és a szimpatizánsai is, bizonytalan dolgokat kezelnek axiómaként.

Például anno annyira mondogatták, hogy 2009-re összeomlik az USA, hogy-bár ezt a mai napig szégyenlem-, de még én is elhittem.

Ugyanígy jósolták 2010-re Izrael felbomlását, és a Jobbik 2/3-os eredményét, a kapitalizmus bukását.

Ráadásul nagyon sok dologról ma is így beszélnek. Például ilyeneket olvasok bizonyos oldalakon: "Az elcsatolt részek visszaszerzéséig", "A királyság visszaállításáig", "A halálbüntetés visszaállításáig..." "A holokamu ipar végéig", "Homok került a cionista gépezetbe", "A bankokrácia a végnapjait éli", "Ebbe beletört a judeobolsevikok bicskája".

Sok szimpatizáns pedig úgy beszél, mintha már Oroszország lenne az egyedüli szuperhatalom.

Ugyanígy biztosra veszik, hogy Irán nyeri meg a háborút.

Vagy ez egy különös retorikai eszköz?


2012. jan. 30. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem is történetek még meg (sajnos), igen közel állnak már hozzá.
2012. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a Jobbik biztos abban, hogy amit mond nem fog bejönni, de ezzel tartja a hitet a jó népben. De ezt teszi a Fidesz is, az egymillió munkahely ígéretével.
2012. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl sok vonzás törvényét olvastak.
2012. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Már tavaly óta ígérgetik "két héten belül" az USA-Irán háborút, és azt, hogy az USA kezdi majd el.
2012. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezek többsége retorika de ettől még hihetnek benne az emberek.Biztos van 5-6 ezer vagy még több ember aki ha hívnák azonnal elindulna románok vagy szlovákok ellen, ettől még a jobbikosok többsége tudja hogy abszolút nem aktuális ez a kérdés, mégse hagyja fel a reményt hogy egyszer majd megváltozik..Oroszország meg nagyhatalom és az egyik legfontosabb partnere Magyarországnak.Ilyet meg hogy Amerika összeomlik majd ilyet nem hallottam tőlük.Izrael meg addig lesz fontos az usa-nak amíg lesz a közel-keleten olaj.
2012. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyszerűen ők egy alternatív valóságban élnek. Nem lehet mással magyarázni, hogy nincsenek tisztában a realitásokkal.
2012. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ok, akkor most válaszol egy Jobbikos is a sok marhaságra!


"Én a párt előretörése óta úgy látom, hogy a párt is és a szimpatizánsai is, bizonytalan dolgokat kezelnek axiómaként.


Persze, ma a valóság stabil!

Semmi nem stabil ma, ugyanis egy világgazdasági paradigma váltás zajlik. Átrendeződnek az erőviszonyok a világban, és a globalizmus okozta fentathatatlan gazdasági folyamatoknak köszönhető túltermelési válság még megoldásra vár. A keleti országok a világgazdaság termelésébl egyre többet hasítanak ki maguknak, miközben a munka a fejlett országokban egyre kevesebb, viszont a fogyasztás nem ugyan ebben a formában változik.


""Például anno annyira mondogatták, hogy 2009-re összeomlik az USA, hogy-bár ezt a mai napig szégyenlem-, de még én is elhittem.


Az USA soha nem fog bedőlni, hiszen privilég pénznyomtató, aminek az inflációs hatását a valutája révén szétteríti a világban. Nem lehetséges a bedőlése, csak ha mindenki bedől. Ez soha nem volt Jobbikos retorika.


"Ugyanígy jósolták 2010-re Izrael felbomlását, és a Jobbik 2/3-os eredményét, a kapitalizmus bukását.


Izrael?

Nem bukhat be, hiszen a mai napig a külsőtámogatottsága hatalmas. 2/3 csak retorika és politikai fogás.

A kapitalizmus nem bukik meg soha, de az imperialista törekvések és a globalizmus a végóráit éli.

Ma már csak erőszakkal tartják fenn.

Iránt meg tényleg soha nem fogja legyűrni az USA, ahogy bukott Vietnámba, Irakban, úgy itt is fog.

Az ok egyszerű! Szárazföldi csapatok nélkül nem lehet háborút nyerni, az Usa meg nagyon érzékeny az ember veszteségre. De Iránnak nagyobb a hadereje mint az eddig megtámadott összes országnak együtt, az az esélytelen az USA!



""Ráadásul nagyon sok dologról ma is így beszélnek. Például ilyeneket olvasok bizonyos oldalakon: "Az elcsatolt részek visszaszerzéséig", "A királyság visszaállításáig",


Erről néhányan igaz hogy vitatkoznak, de nem jellemző.


"A halálbüntetés visszaállításáig..."


Egy opció. De inkább ez is retorika.


"A holokamu ipar végéig",


Miért? Nem csináltak belőle komplett iparágat?


"Homok került a cionista gépezetbe",


Hát igen, csak vegyük a Palesztínok ügyét, akik egyre több jogokat és elismertséget vívnak ki világszerte.


"A bankokrácia a végnapjait éli", "Ebbe beletört a judeobolsevikok bicskája".


Abban a formában, hogy a globalizmis és neoliberális gazdaságpolitika, a növekedésre épülő és kölcsönökbl finanszírozott működését értelmezzük, úgy tényleg nem fognak működni!


"Sok szimpatizáns pedig úgy beszél, mintha már Oroszország lenne az egyedüli szuperhatalom.


Nem az egydüli, de törfelfelé, és nekünk is nagyobb figyelmet kelle rá fordítani, ahogy a németek is rávannak állva. "vajon miért" Ők is Jobbikosok?


""Ugyanígy biztosra veszik, hogy Irán nyeri meg a háborút.


Már leírtam.

Irán nem egy elmaradott és a világtól elszigetelt hatalom.

Az Oroszok és Kína ma már nagyobb termelési részesedéssel rendelkezik a világ gazdaságából mint az Eu, és ők Irán legnagyobb kapcsolatai. Iránnak akkora hadserege van hogy nem lehet összehasonlítani az Iraki hadsereggel, és technikailag is a sokszorosa. Az Usa csufos veeséget fog szenvedni, ez borítékolható. Persze csak ha megtámadja, ami jól mutatja hogy nem is meri megtámadni.


"Vagy ez egy különös retorikai eszköz?


Persze hogy van benne az is, melyik pártnál nincs?

2012. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt mondod, "thinking"?
2012. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

09:35


Az rendben van, hogy te nem így látod, de ha nem írtad volna, hogy jobbikos vagy, akkor soha nem találnám ki. A jobbikosok túlnyomó többsége ugyanis pont az ellenkezőjét állítja annak, amit írtál.

Mikor engem támadtál, hogy "sok marhaságra", valójában a többi jobbikost támadtad, hiszen csak azt idéztem, amit ők szoktak írni.

2012. jan. 31. 17:10
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló, több helyen is tévedsz.


Először is a túlköltekezés nem a neoliberális gazdaságpolitika eleme, hanem pont annak ellentéte. A neoliberális gazdaságpolitika elutasítja a túlzott hiányt a költségvetésben.


Másodszor, honnét veszed hogy a globalizmus a végét járja? A világ most globálisabb mint akármikor, ahogy a technológia és a kommunikáció eszközei mind fejlődnek, főleg ahogy a világ egyre többpólusú lesz, és a fejlődő országok mint Kína, India, Brazília, és Oroszország egyre nagyobb szeletet hasítanak a világ gazdaságából.


Amit a Jobbik csinál az nem retorika, hanem populizmus.

2012. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!