Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a hungarocentrik...

Mit gondoltok a hungarocentrikus áltudományosságról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 14:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell kioktatni Pedro csak mert 25 évvel idősebb vagy:)"

"Nem azért "oktatlak ki" mert idősebb vagyok, hanem azért, mert téves dolgot írsz. (Mellesleg nem akartalak "kioktatni", ha annak tűnt, akkor elnézést kérek.)"


Áhh dehogy csak marhultam nehogy komolyan vedd:)És nem téves csak pontatlan nem mindegy:P


"Netán, antiszemita kedves Pedro?"

"Ennek ellent mond az, amit közvetlenül ez alatt idéztél tőlem..."


Tudom,szerinted komolyan gondoltam....



"[eddig nem is tudtam hogy zsidó:-D]"

Pedig az volt a szerencsétlen. Már 1920-tól megpróbáltál ellehetetleníteni, nevetségessé tenni, de nem sikerült. Végül 1932-ben emigrált az USÁ-ba.


Teljesen igazad van, hogy a tudományt nem szabad politikai, vagy faji alapon minősíteni. Ez FÜGGETLEN mindezektől, és egy fizikai, vagy pszichológiai, vagy akár közgazdasági törvény, elv, vagy elmélet nem lesz sem több, sem kevesebb attól, hogy ki is az, aki megalkotta, vagy kimondta."


Akkor továbbra is egyetértek veled és persze magammal is:)


"Sajnos a tudomány MŰVELŐIRE is éppúgy igaznak kell(ene) lennie ennek, azaz nem lesz valami CSAK AZÉRT igaz, vagy hamis, mert az bizonyos politikai, vagy nemzeti céloknak megfelel. Persze, elméleteket lehet alkotni, de azért a józan ész keretein belül kellene maradni... :-DD "


Minek ,azon nem lehet jót nevetni:)


U.i sikerült széoffolni a témát ,végülis mindegy másra nem volt jó:D

2012. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
28%
Az áltudományosságot már alapból elítélem és megvetem. Szaniszlót nem kell bántani ő legalább kiáll a magyarságért ha néha hülyeségeket is mond de szerintem ő sem gondolja komolyan ezeket. Azért el kell ismerni hogy azért virágzik nálunk ez a műfaj mivel nálunk évtizedeken át tilos volt büszkének lenni származásunkra és néha ma és ezt érzem. És bizony például nem minden igaz a ma oktatott történelemmel kapcsolatban. Az a baj hogy egyik oldalnak sincs teljes mértékben igaza ezért sokan sajnos a két véglet közül választanak amikor meglehetne találni az egyensúlyt azt a pontot ami valóban igaz és lehet is rá büszkének lenni. A másik dolog átlehet menni az ezotéria kategóriába és látni hogy mennyi gond van a fejekben és ez nagyban köszönhető a médiának.
2012. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy ilyen nagy hévvel veszekedtek a semmiről, miközben a kérdező még mindig nem adta elő, hogy mi a sz*rra gondolt...
2012. jan. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nem tudom mire ez a nagy felháborodás, még nincs 1 napja, hogy kiírtam a kérdést. Csak nem gondolod, hogy állandóan itt fogok ülni?


Egyébként szerintem egyértelmű, hogy mire gondoltam: arra, amikor egyes emberek mindenféle, nemcsak a józan észnek, de még egymásnak is ellentmondó teóriákkal állnak elő. Pl: a magyarok ezelőtt x ezer évvel is a Kárpát medencében éltek, itt mindig is a magyar nyelvet beszélték, sőt mi több, az egész világ tőlünk tanult meg beszélni. Ugyanakkor mi egyszerre származunk az etruszkoktól, meg a hunoktól, meg a suméroktól, meg Atlantiszról jöttünk, meg a Szíriuszról.

Vagy amikor váltig állítják, hogy a magyar nyelv nem finnugor, hanem hun (holott a hun nyelvről gyakorlatilag semmit nem tudunk, minthogy nem igazán maradtak fenn nyelvemlékek). Ezzel szemben a finnugor nyelvekkel kézzelfogható a hasonlóság (pl. a manysi nyelvben a számok 1-8-ig szinte teljesen egyeznek a magyarral stb.).

És még ezeregy teória van, amiknek a lényege mind az, hogy mi sz*rtuk a spanyol viaszt.

2012. jan. 29. 13:31
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!