Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt a tegnapi Békemenet...

Miért volt a tegnapi Békemenet 90% öreg?

Figyelt kérdés
HA megnézzük a híradásokat alig látunk fiatalt. Volt egy hír ahol mondták is, hogy az átlag életkor 60.
2012. jan. 22. 07:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Nekem úgy tűnt mit ha a szent Péter térről is lett volna tömeg növelő tömeg bevágva,amikor a pápa áldást oszt.
2012. jan. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Mert olyan korszakban szocializálódtak ahol a személyi kultusz általánosan elfogadott volt, ők azok akik vezéralakot keresnek, hiányos ismereteik miatt könnyű rájuk demagógia eszközeivel hatni.
2012. jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

A mai fiatalok nem hiszik, hogy tudnak valamin változtatni.

A 60-as évek diákmozgalmai voltak az igaziak, akkor meg tudták őket mozgatni. Ezek az öregek a 60-as években voltak fiatalok...

2012. jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%
A legtöbben közékorúak voltak.
2012. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

Talán:

Mert mi még egy olyan korban voltunk fiatalok, amikor nagyon oda kellett figyelnünk, hogy hol, kinek, mit mondasz, vagy éppen mit teszel, különben jött a retorzió. (Pl. személy szerint KISZ-vezetőként kijelentettem, hogy nem akarok KISZ-esküvőt, csak szűk családit, mert az az én magánügyem, erre "eltanácsoltak" a KISZ-ből, ami miatt viszont "megbélyegzett" lettem)

Talán mert elegünk van már abból, hogy mindig más mondja meg, mi a jó nekünk (akkor az MSZMP + SZU), most a Nyugat + EU akar diktálni. Miért nem engedik, hogy úgy éljünk, azt tegyük saját hazánkon belül, ahogyan azt tervezzük? Miért akarják megmondani ők azt, hogy mi a jó nekem? Lehet, hogy esetleg igazuk van, de engedjék már meg azt, hogy erre magam jöjjek rá, ha tényleg úgy van, én magam határozzam meg azt, hogy ha az nem jött be, akkor hogyan tovább?


Szerintem alapjaiban ez a mai 60-asok problémája.

És ha már itt tartunk: MSZP = MSZMP = SZU, a Jobbik bár sok esetben egyetértek azzal, amiket mond, de rögtön eszembe jut a "csizma-csattogtató" felvonulásuk = II. világháborús fekete-ingesek = ÁVÓ, amitől még ma is borsódzik a hátam. Persze Viktornak is vannak "elkúrt" dolgai, ha a Jobbik nem csak jobb lenne, hanem a LEGJOBB, talán teljes mértékben én is odaállnék. Így inkább távoltartom magam mindegyiktől. Ezt legalább ma már nem kíséri retorzió.

2012. jan. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

Sok válasz adható a kérdésedre, amelyek mindegyike megközelítheti a valóságot.

Ha igaz, amit a rendőrség állít, hogy kb. 400 000 fő vett részt a Orbán Viktor „békemeneten”, akkor ez a szám nagyjából megegyezik a felnőtt lakosság létszámának 10 %-ával. És akkor rögtön helyben vagyunk, mert a felvonulók az egész ország területéről jöttek. Most már csak azt kell elemezni, hogy a lakosság hány %-a nyugdíjas, és egybevetni a felvonulók létszámával.

Az egyes felvonulók nyilatkozatai (feltehetően az újságíró reprezentatív válaszokat közölt az olvasóval): „Öltönyt vettem, inget és a legszebb nyakkendőmet, az csak természetes, hogy ezzel megtisztelem Orbán Viktort” vagy „sőt még a hajamat is bedaueroltattam” vagy „én Orbán Viktorért vonulok, meg, na jó, Schmitt Pálért is” stb. Ezek után érdemes lenne a IQ-szórását összevetni a felvonulók számával. Meglepő eredményt kapnánk! Különösen, ha a görbe bal oldali számaira vetődne tekintetünk! :-) :-) :-) :-) :-)

De jó lenne azt is tudni, hogy hányan jöttek a környező országokból. Íme: „Egy férfi, aki az erdélyi Sepsiszentgyörgyről érkezett, azt mondta, hogy 22 órát vonatozott azért, hogy »részvételével meghálálja Orbán Viktornak a magyar állampolgárság megadását.«”

Az idézetek megtalálhatók: A legszebb ruhájukban vonultak Orbán Viktorért c. cikkben: [link]


:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

2012. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Miért nem engedik, hogy úgy éljünk, azt tegyük saját hazánkon belül, ahogyan azt tervezzük?"


De akkor mi se várjuk az EUs pályázatokat és az IMF segítségét.

2012. jan. 22. 09:41
 8/23 Pro Patria ***** válasza:
24%

"De akkor mi se várjuk az EUs pályázatokat és az IMF segítségét."

- A hitellel mindig csak a hitelező jár jól...

2012. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"A hitellel mindig csak a hitelező jár jól..."

De a hitelesnek is lesz haszna különben nem kellene a hitel.

2012. jan. 22. 10:59
 10/23 gondolkozzmar ***** válasza:
32%

"az IMF segítségét."


Még mindig ennyire hülyék az emberek?Az IMF nem segíteni akar,fogd már fel.

2012. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!