Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan, lehet érteni néhány...

Komolyan, lehet érteni néhány Eu fannak a logikáját?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés válaszai közzül kiragadva.


" ""Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a Jobbik milyen alternatívát tud nyújtani, ha kilépünk az EU-ból, mert odáig ok, hogy zászlót éget, de semmit nem mond arról, mi lesz, ha kilépünk. A mai gazdasági helyzetünkben nem tudunk ipart kiépíteni és piacokat szerezni. De ha ti tudjátok a választ, kérlek osszátok meg velünk "EU fanokkal".



Nem értem a kérdést?


A jobbikosoktól kérdi hogy miként tovább?

Mintha az elmúlt 22 év és föleg az elmúlt 8, valami sikertörténet lenne a számunkra.


Ti tényleg nem értitek hogy semmilyen iparunk nem épűlt és nincsenek új piacaink, sőt leamortizálták a politikusaink segédletével az iparunkat, és elorozták a piacainkat is. Az sz ha így haladunk, ebben a közegben ezekkel a feltételekkel, akkor csak leépülünk.

Vagy azt hiszitek majd az Eu mindent vissza ad kamatosan?

Vagy hogy enged minket felfejlődni konkurenciának?


2012. jan. 15. 20:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Én nem értem, sosem értettem az olyan embereket akik még önmaguknak is ellenségei. Miért jó nekik éhezni, nyomorogni? Hiába tagjai a felső tízezernek, ha még sokáig ül a nyakunkon az Eu előbb utóbb ők is hajléktalanok lesznek.
2012. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%

Én azt tapasztalom, hogy az EU-ellenesek (itt elég nagy az átfedés a Jobbikosokkal) valamilyen számomra érthetetlen oknál fogva abban a hitben élnek, hogy az EU-nak az egyetlen kizárólagos célja az, hogy tönkretegye Magyarországot.

Azt hiszik, hogy az elég világ, de főleg az EU csak ellenünk fogott össze azzal a céllal, hogy csapást mérjenek a magyar iparra és mezőgazdaságra. Szükségük van egy ellenségképre, amit most az EU-ban találnak meg.


Mondom mindezt úgy, hogy két éve a Jobbikra szavaztam. De amit most csinálnak, az alapján csalódtam bennük.

2012. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

Én nem "fan" vagyok, csak gazdasági diplomám van. Szerintem az EU egy jó gazdasági közösség, sokkal többet tud nyújtani egy országnak, mintha csak maga az ország lenne egyedül.


A németek, és a franciák is mind hajléktalanok, persze...


A Jobbik a zászlóégetéssel egy szánalmas akciót hajtott végre, rontja az ország hitelességét.

2012. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

"Én nem "fan" vagyok, csak

gazdasági diplomám van."


Akkor tudhatnád, hogy nem csak a nyereséggel, hanem a veszteséggel is számolni kell... És az utobbiból jóval több van.

2012. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

""Én nem értem, sosem értettem az olyan embereket akik még önmaguknak is ellenségei. Miért jó nekik éhezni, nyomorogni? Hiába tagjai a felső tízezernek, ha még sokáig ül a nyakunkon az Eu előbb utóbb ők is hajléktalanok lesznek.



Látod ez az amit nem értek én sem.

Pedig a tendencia világos, mert a társdalom egyre jobban csúszik lefelé. Előbb utóbb nem lesz csak a felső 10 ezer na meg a többi lecsúszott!


Tiszta D- Amerika.


Mintha még néha a hasonlóság is teljes fedésbe lenne!

2012. jan. 15. 20:42
 6/31 bumbi02 ***** válasza:
76%

én a ti logikátokat nem értem...


még egyszer se kaptunk arra választ hogy

Hogyan tovább?


múltkor belinkeltem egy oldalt, ahol az EU-s pályázatokat nézhetitek meg, hogy miket támogat az EU, semmi reakció nem érkezett.. A szabad munkaerő áramlás kifejezetten szr dolog, fujj undorító.. Autópályákhoz kapott támogatás.. kiráz a hideg.. mire jó egy autópálya?..



Néha meglep hogy mennyi EU-hoz értő "szakember" van itt..Egész eddig kussba volt mindenki, havonta 1 ilyen kérdés volt hogy miért nem lépünk ki, most meg naponta 5öt is feltesztek..


ilyenkor elgondolkozom hogy: Mindenki egyszerre most jött rá hogy ez szr nekünk, vagy a Vezír azt mondta hogy ez szr nekünk és most ezt hangoztatja mindenki?

2012. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

Inkább úgy mondanám, hogy az EU nem lehet mindenki alternatívája.

Például én a vállalkozásomhoz mindenféle támogatást szeretnék felvenni, amit nem kell visszatéríteni. Tehát nekem jó az EU.

Egy fiatal, aki kijut egy külföldi egyetemre, vagy egy magyar diplomás, aki nyugaton megcsinálja a szerencséjét, nekik jó az EU.

Mondhatni, hogy az Unió főleg azoknak "készült", akik a tercierben vannak.

Aki falun él, kétkezi munkás, és annyit vesz észre, hogy megszűnt a cukorgyár, az jogosan reklamálhat.

A két tábor soha nem fogja megérteni egymást.

Nektek is meg kell értenetek, hogy sok embernek(pl. nekem) az EU olyan anyagi lehetőségeket biztosít, amire a magyar államnak esélye sincs. Hülye lennék utálni.

Itt Budapesten is, szinte nincs olyan építkezés, ahová nem lenne kitéve, hogy "Készült az EU kohéziós alap társfinanszírozásával".


Nyilván egy falusi "jómunkásember" ezeket nem tudja igénybe venni. Az Eu nem a kékgallérosoknak kedvez.

2012. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

""Én azt tapasztalom, hogy az EU-ellenesek (itt elég nagy az átfedés a Jobbikosokkal)


Nem értelek.

Kit érdekel hogy kire szavaztál és kire fogsz?


A kérdésre kellene válaszolni.


Tartozni valahová?


De milyen áron?

2012. jan. 15. 20:46
 9/31 A kérdező kommentje:

""Én nem "fan" vagyok, csak gazdasági diplomám van. Szerintem az EU egy jó gazdasági közösség, sokkal többet tud nyújtani egy országnak, mintha csak maga az ország lenne egyedül.


A németek, és a franciák is mind hajléktalanok, persze...



Akkor most elis szégyelheted magad.

Hiszen pontosan tudnod kellene hogy a nyugati országok nagyrésze impérium volt. Most gyakorlatilag ugyan azt csinálja csak nem a távolt keleten.


Pontosan ebből van nekik.

Hiszen mekkora üzlet az hogy olycsón termeltetünk minden infrastrutúrális beruházás nélkül, a szoc rendszer és a béralkútól mentesen, és adjuk el a másik szerencsétlennek.

Miközben a másik szerencsétlennel gyáratatott szart visszük az eléőzőhöz.

Persze a szisztematikus monopol helyzet kialakítása után.


Mi nekünk a jó ebben?

2012. jan. 15. 20:52
 10/31 A kérdező kommentje:

""Inkább úgy mondanám, hogy az EU nem lehet mindenki alternatívája.



Pedig sajnos az egész társadalomra projektálva kellene nézni, mert hiába kapsz te pénzt ha lassan minden tönkremegy az országba.


Tipikusan az üveggyöngy indiánja vagy.


Ugyanis nem látod azt hogy hiába adnak építeni pénzt, ha a gazdaságunkat ma már teljesen uralják és ezerfelől szívják ki a pénzt. Ennek csak és kizárólag csőd lehet a vége.


Egyszerüen nem lehet azt fenntartani hogy egyszeri beruházásokra adnak valami morzsát, de közben a gazdaságunkat teljesen kivégzik.

Mert ez olyan mintha mintha betennél a számládra mindíg valamennyit hogy majd kamatozik, de mindíg többet vennél le róla. Az az eladósodsz.

2012. jan. 15. 21:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!