Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy a Magyar Gárda szélsőséges?

Figyelt kérdés
Azért mert egyenruhájuk van ,akkor az már szélsőséges?
2009. máj. 26. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Mert árpádrongyos kis nyilasmagyar gyűlölködő faszok.
2009. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Nos engem meg nyilasokra és a munkásőrökre emlékeztet.
2009. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Azért mert a Magyar Gárda megvédi vagy segit bajba jutott Magyarokon, és ez a hatalmon lévöknek nem tettszik.
2009. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Melyik bajbajutott magyart véd vagy védett meg a Gárda?

Segített is valakin,akinek árverezik a házát,mert nem tudja a hitelt fizetni?Ez csak egy szokásos maszlag.

2009. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Mert a médiában így emlegetik.

Szinte szinonímaként, ezt szoktuk meg. Szerintem középségesek.

A nyilasozás butaság.


Midenki azt szajkózza amit hall, olvas. Akaratlanul is beleeszi magát a gondolkodásba. Így működik a reklám.

Őket meg MINDIG előhozzák ahányszor lehet (persze, mint szélsőség) ők ilyen jollyjokerek erre.


A szélsőség meg ugye negatív jelzőként szerepel.

Én anarchista lennék, de ezt a szót sem ismerik. Azt hiszik azt jelenti, hogy robbantgatsz, pedig nem, hanem azt hogy helyi kérdésekben helyben döntessz.

"Az anarchizmus célja a szociális igazságtalanságok kiküszöbölése az egyenlő lehetőségek megteremtésével."

Ez a szélsőség, bár a kormány ugyanezt hangoztatja, nemigaz?

2009. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Törvényszerű, hogy ha a társadalom többsége úgy érzi, nincs otthon a saját hazájában, és hogy a mérsékelt ellenzékiség ezen nem segít, akkor oda szeretne csapni az asztalra. Ezt az indulatot csatornázta a Jobbik. Az indulat szerintem megalapozott és jogos, én is frusztrált vagyok az utóbbi évek demokráciának csúfolt fosztogató bohóckodásától.

A Jobbik szóhasználata és a módszer viszont nem célravezető, mert paradox módon a baloldali pártokat erősíti. A társadalom egyik fele másképp gondolja a közös ügyeinket (úgy, hogy nincsenek közös ügyek, csak egyéni alkuk és ügyeskedés). Ez a fél ország, barátaim. Ha szembementek vele, abból ugyanakkora baj lesz, mint ha semmit sem tesztek (sokadszorra is befut a harmadik erő, a régi-új gazdasági elit).

Erő az összefogásból lesz, a demokrácia úgy lesz a népé, ha egyik fele nem a másikat marja, hanem együtt dolgoznak a jólétért. Ha ebben vagy érdekelt, szólj hozzá az ovobacsi.hu portál témáihoz.

Jelszavak szintjén azt javaslom, hogy a Jobbik finomítsa a koncepciót: pl. mondja azt, hogy "A Magyar Köztársaság a normakövető pannonoké." Ez nem vicc, a pannon egyesítő fogalom, a magyar etnikailag szűkített, legalábbis még nem bevett a szélesebb értelemben, ami a zsidókat és a cigányokat is tartalmazza. Ezzel az apró jelszómódosítással a Jobbikot nemcsak szélsőségesnek nem lehetne mostantól nevezni, hanem a programja is egyből demokratikusabbá, szerethetőbbé, élhetőbbé válna.

2009. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pannonok?

Eddig úgy tudtam, hogy Pannónia a mai Magyarország Duna által (Északról-Keletről) határolt nyugati része! Ezek szerint Pest (nem Budapest!) nem Pannóniában van. Akkor kik is pontosan a pannonok?

2009. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

"Pannonok?"

Pannónia tényleg kisebb, mint a Magyar Köztársaság, gyakorlatilag a Dunántúl. Mégis lenne haszna bevezetni, mert a Magyar Köztársaság is kisebb, mint elődje. Ráadásul nincs más gyűjtő tájszavunk, a Kárpát-medence túl nagy és pontatlan, nemzetközileg is balhés. De ha van más ötleted, vesd fel (a lényeg, hogy ne etnikumhoz kötött szó legyen, és használható legyen mo.-i kisebbségekre meg határon túli magyarokra is.)

2009. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a szaracénoknak is haggyunk már teret! :) Egy alföldi.
2009. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Úgy érted, "Szaracénország a szaracénoké?" vagy "Az Alföld az alföldieké?"

Akkor inkább "A Magyar Köztársaság a magyar politikai nemzet normakövető tagjaié."

2009. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!