Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a hiba benne?

Mi a hiba benne?

Figyelt kérdés
Én szlovákiai magyar vagyok. Próbáljátok nekem megmagyarázni, hogy miért kell az új alkotmány ellen tüntetni. Eddig még egy normális negatív kritikát sem olvastam róla. Miben hátráltatja hirtelen az emberek életét???
2012. jan. 11. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Kellett valamit keresni a baloldaliaknak, amibe bele lehet kötni, hát most demokraták és köztársaság pártiak lettek ahelyett, hogy azért tennének, hogy jobb legyen az országnak, huszadrendű dolgokért tüntetnek...
2012. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Semmiben. Ez csak a liberális, hazug média provokációja!
2012. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
2012. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ne csak a Fideszesek propagandáját olvasd,hanem több fórumot! Az egész alaptörvény egy vicc csupán!

Alapvető dolgok hiányoznak belőle (jogilag rossz), viszont olyan dolgok vannak benne,ami értelmetlen és csak azt szolgálják,hogy a Fidesz uralmát hosszú évekre biztosítsa.

Ezen felül vannak részei,amik nem egyértelműek. Majd a hozzákapcsolódó törvényekben határozzák meg.

Csak egy példa: A magzati élet védelme. Ez mit fog jelenteni? Tilos az abortusz?

Nem véletlen,hogy Sólyom László,volt Köztársasági Elnök is élesen bírálja. Róla még rosszindulatúan sem lehet az állítani,hogy baloldali vagy libsi. Éppen a Fidesznek köszönhetően választották meg anno. Ért hozzá,mert hosszú évekig az Alkotmány Bíróság elnöke volt.

2012. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 asmosys ***** válasza:
84%

Az alkotmánnyal az hétköznapi életben kevés dolgunk van. A nagy többség egyszer sem olvasta. Sem ezt sem a régit, ha igen, nem feltétlenül érti. Ettől függetlenül ebből ered a jog és törvényalkotás. Fontos lenne /lett volna/ körültekintően fogalmazni. Továbbá több rögzített szándék is kifogásolható.

pl: Hiányzik az államfő joga, miszerint feloszlathatja a parlamentet. Korlátozza az alkotmánybíróságot, miniszteri választójog vesztését nem ismeri el megbízás megszűnésének okaként, önellentmondásos, ami egyszerű többséggel elérhető, annak módosítását 2/3-hoz köti. sok-sok stb

2012. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkét fél válaszát.
2012. jan. 11. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!