Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nem mennek majd el...

Akik nem mennek majd el szavazni, azzal tisztában vannak, hogy a Fideszt támogatják?

Figyelt kérdés
Én megértem, hogy sok a csalódott ember, aki egy kormányképes erőt sem lát. Viszont, ha nem mennek el szavazni azzal a jelenlegi kormányra szavaznak. Ehelyett javaslok egy lehetőséget (ha addig sem lesz egy értelmes új párt), hogy szavazzanak 2 ellenzéki pártra. Így szavazatot vesznek el a Fidesztől, de egyik pártot sem támogatják igazán. Páldául LMP és Jobbik, vagy Jobbik MSZP, vagy LMP és MSZP, vagy ......
2012. jan. 11. 13:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
14:43, javaslom, dobd fel a felsorolásodat egy új kérdésként, hogy ki mennyire ért egyet vele. Kérj tételes válaszokat mindegyikre.
2012. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy egyre többen rájönnek, hogy nincs más választás, mint választani. Sajnos ilyen a mi rendszerünk, hogy 53%-ot kapott párt a parlamentben már 2/3-as többséggel rendelkezik. Az új választási törvény, még jobban a Fidesznek kedvez.
2012. jan. 11. 14:45
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
De amúgy te milyen választási rendszert tartanál igazságosnak, a szipla listásat? Én megmondom öszintén semmi értelmét nem látom az egyéni kerületeknek.
2012. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Olyan rendszer tetszik, ami jobban tükrözi a valós támogatottságokat. Ami 10%, az legyen a parlamentben is 10%. Viszont a parlamentbe való jutás határát levinném 3%-ra.
2012. jan. 11. 15:39
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

5, 7, 10-es válaszoló!

Látom, azért a "Kultúrális forradalom" Téged még nem ért utol...


Iyenkor sajnálom, hogy nem lehet értékelni a kérdezőt. Kapnál tőlem egy zöld kezet.

Pont ezen okok miatt szavaztam az MSZP-re 2010-ben, sajna nem jött be.

2012. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
:D Kösz!
2012. jan. 11. 16:11
 17/20 anonim ***** válasza:
63%
Ezt mondom én is, hogy akkor legyen olyan, mint az EU képviselők választása, cask egy kötött lista. A mostani ugyebár a vegyes rendszer, ami mindig a legnagyobb pártoknak fog csak kedvezni, amíg a képviselők közül 186:200 (az új számokat nem ismerem, de gondolom az arány nagyjából stimmel) arányban egyéni kerületekből kerülnek ki. A 3%-kal az a baj, hogy ha a mostani számokból indulunk ki, az csak 6 ember lenne. Bár lehet azon vitatkozni, hogy mennyivel ér többet 10, mint 6. Namost az egyéni kerületek azért vannak, hogy az ott válaszott képviselő a helyi érdekeket képviselje (állítólag). A mienk nem csinált lófszt sem. Ráadaásul, amíg kötelező a megfelelő gombot megnyomni, addig semmi értelme az egésznek, ülhetnének ott 10-en is, összesen. Főleg hogy a kontruktív ellenzéki munka (amiből egyébként nem sok van) nem lesz figyelembe véve.
2012. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%
Én legutóbb a Jobbikra szavaztam, habár biztos voltam benne, hogy nem nyerik meg. Nem támogatom őket mindenben, de vannak épkézláb ötleteik, ezért gondoltam ellenzéknek jók lesznek. Most is szavazzak rájuk? Hát, nem akarnám, hogy megnyerjék, ahhoz túl radikálisak nekem. LMP meg nem szimpi.
2012. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen, de legalább elmész szavazni. Nem mindenki van teljesen kiábrándulva a pártokból, szóval ezt is meg tudom érteni.
2012. jan. 11. 21:21
 20/20 KJUsul ***** válasza:

Nem,ők azzal vannak tisztában, hogy nincs értelme megválasztani, melyik legyen az a párt,amelyik négy évig biztosítja a pénzkiszivattyúzást az országból, közben ellopja, mait az ura enged neki.


Nincs értelme azért sem, mert ha véletlenül valamilyen valóban nemzeti párt népszerűvé válik, akkor mennek a pártkatonák és halottak, nem létezők, meg a nem szavazók helyett szavaznak az utolsó 5 percben. Ha ez sem segít összefirkálják a nemzeti pártok szavazólapjait, és megy az egész az égetőbe, amilyen hamar csak a törvény engedi.


Csak az új 56 segít!!!

2012. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!