Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg a rémhírterjesztők a...

Tényleg a rémhírterjesztők a felelősek azért, hogy egyre többen menekítik a pénzüket külföldre?

Figyelt kérdés
Gíró Szász András kormányszóvivő szerint már vizsgálják, kik a rémhírterjesztők. Az nem tűnik fel nekik, hogy a betétek elvétele miért éppen pont az ő kormányzásuk másfél éve után merült fel, és soha máskor?

2012. jan. 6. 20:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát aki figyelte az elmúlt másfél évet, az tudja, mit ér Orbán szava, meg mit ér a törvény. Eddig 4-5 nap is kellett egy törvény elfogadásához, a most bevezetett kivételes sürgős eljárásban viszont már 4-5 óra is elég lesz. És volt betétbiztosítás, nincs betétbiztosítás. Még mielőtt engem is rémhírterjesztéssel vádolnának, én nem állítom, hogy ez lesz, de jogilag semmi akadálya ennek ma Magyarországon. És a jelek szerint ezt nem csak én látom így.
2012. jan. 6. 21:17
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Állam csőd esetén, az infláció miatt így is úgy is értékevesztett lesz a betét lásd pengő. Mert a betétbiztosítási alap nem fizeti inflációból adódó értékvesztést.


Ha a kormány mondjuk holnap után reggelre megszavazza, (amire elméletileg képes) hogy ettől a perctől kezdve övék az a cirka 90 milliárd ami most az alapban van. (ha jól tudom ennyi)

Abban a pillanatban be fog fagyni a teljes hitel piac.

Nem lesz több állam papír vásárló, és gyakorlatilag abban a pillanatban beáll a csőd. Ezt a lépést véletlenül sem fogja megtenni semmilyen kormány.

A betétbiztosítási alapot nem állam csőd ellen hozták létre hanem pl: erste (hogy az osztrákoknak én is adjak valamit) holnap becsődöl ki lehessen fizetni a betéteket.

2012. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Értem.
2012. jan. 6. 22:18
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Lassan mondom, hogy önök is megértsék.

Nem lesz gázár emelés.

Mondta a kormányszóvívő nem is olyan régen. És lássanak csodát lett gázár emelés. Bár lehet, hogy nem annak nevezték, mert most mindennek sajátos neve van. A lényeg az, hogy többet fizetek a gázért.

Ezek után mi a rémhír és ki a rémhír terjesztő ?

Engem a kormány nyilatkozatai igen megrémítenek.

A bankbetétek biztonságban vannak ! / ?

Nem lesz államcsőd ! / ?

2012. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) év elején a bankbetétek biztonságával kapcsolatban. Sokan nem tudják, de 100 ezer euróig biztosítja az intézmény a betéteket - hívja fel a figyelmet Dr. Fekete-Győr András ügyvezető igazgató. Bár egy rendszerszintű bankválságra nem adna választ
2012. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!