Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis diktálhatnak nyugatról?

Mégis diktálhatnak nyugatról?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 5. 15:16
 1/9 A kérdező kommentje:

Fellegi Tamás csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondta, még semmilyen olyan papírt nem látott, ami az IMF-EU-hitelért cserébe kért gazdaságpolitikai feltételeket tartalmazná, így azokról nyilatkozni sem tud. Elemzői találgatások szerint azonban az elmúlt hónapok eseményei után az EU kemény feltételeket szabhat. Bár most minden a jegybanki és stabilitási törvényről szól, várhatóan ennyiben nem merülnek ki a hitelmegállapodás feltételei.


„A tárgyalásokkal kapcsolatban a legfőbb probléma az, hogy a korábbi összetűzések után már az EU sem tudna arcvesztés nélkül beleegyezni a hitelfolyósításba úgy, hogy nem szab szigorú feltételeket. Itt megjelenhet az elmúlt másfél év összes egymásra rakódó ügye, hiszen most van olyan helyzet, amikor beleszólhat a folyamatokba" - mondta az Indexnek Bebesy Dániel a Budapest Alapkezelő portfoliomenedzsere.


A portfolio.hu csütörtöki cikkében felidézi a Román IMF-megállapodást, ahol például tételesen megjelölték, hogy a központi kormányzatnak és a helyi önkormányzatoknak hogy kell csökkenteniük 90 napon túli fizetési hátralékaikat. Bérköltség kontrollt írtak elő a közszférában. A beruházások hatékonyságának növelése érdekében munkacsoportot hozattak létre, ami a következő 3-5 évben vizsgálja a fő projekteket és jelent róluk, elkerülendő a csúszásokat. A pénzügyminisztériumnak pedig jelentenie kell, ha ez mégis előfordulna, akár időbeli, akár költség értelemben.


Párhuzamot vonva akár elképzelhető, hogy Brüsszel a magyar Költségvetési Tanács eredeti funkcióinak visszaállítását is kérné. Romániában a hatósági árszabályozás és a határokon átnyúló kereskedés jogi és fizikai akadályainak mielőbbi lebontását illetve egy független, erős energiapiaci felügyeletet létrehozását, hasonló kérések Magyarországgal szemben is megfogalmazódhatnak.

2012. jan. 5. 15:18
 2/9 asmosys ***** válasza:
88%
Nem diktálnak, hazamentek. Az meg ilyen. :)
2012. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen, az EU és minden más nemzetközi szervezeti tagsággal nem csak kiváltságok/előnyök hanem hátrányok/kötelezettségek is járnak.

Amikor zsebre rakjuk az EU támogatásokat, akkor miért nem kérdezi ezt meg senki? Tudomásul kell venni, hogy mindennek ára van!

2012. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Senki nem ad kölcsönt úgy,hogy ostobaságokra költik,és a visszafizetés is kétséges.

Amit kérnek,az az ország stabilitását és a gazdaság lassú fejlődését szolgálná.

Ez nem diktálás,nem beleszólás a belügyekbe,hanem ésszerűség.

2012. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Az előző 3 komment visszaadta azt a reményemet, hogy nem csak hülyék járnak ide. :)
2012. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Inkább örülni kéne, hogy elkerülhetjük a csődöt. Legalább az emberek már nem hisznek Orbán álmaiban, hogy mi húzzuk ki a kakiból Európát.
2012. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Amikor zsebre rakjuk az EU támogatásokat, akkor miért nem kérdezi ezt meg senki?"


Azért mert abból a pénzből annyit látunk ahányszor megkérdeztük.

2012. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Előző: ezt minden hozzád hasonló leírja, csak épp nincs igazatok. A mi cégünk is nyert, nem is keveset.
2012. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 16:34


Azért nem látod mert nem a te magánszámládra utalták!

Szerinted a mezőgazdaságot, vidékfejlesztést, árvízkárokat, vállalkozás-fejlesztést stb... miből támogatta a kormány? (mindegy melyikről beszélünk)


Eddig a saját befizetéseinknél lényegesen több támogatást kaptunk vissza az Uniótól. Ezek után miért nincs joguk megkérdezni, hogy mire használjuk fel és hogy van-e értelme belénk ölnie ezeket a pénzeket?

Joguk van megkérdezni, hogy betartjuk-e az uniós alapelveket.

Ezeken akkor kellet volna elgondolkozni, amikor megszavaztuk az EU csatlakozást. A szavazók 85%-ban támogatták a csatlakozást és ha jól emlékszem akkor még Orbán Viktor és a Fidesz is lelkes híve volt az EU tagságnak és (Csurkáékon kívül) senki sem féltette az ország függetlenségét.

Most, hogy az EU be akarja velünk tartatni a szerződéses kötelezettségeinket hirtelen mindenkinek eszébe jutott a patriotizmus?

2012. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!