Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai jogszabályok miért...

Nem dávid kérdése:

A mai jogszabályok miért ilyen szigorúak a fegyvertartással szemben?

Figyelt kérdés

Elvileg egy átlag ember is tehet fegyvervizsgát de ha bemegy a rendőrségre és nem tudja megindokolni mire kell neki a fegyver akkor nem kapja meg.


Kérdésem miért ilyen nehéz fegyverhez jutni?



Mivel országunk egyre szegényedik így nőni fog bünőzés. Gáz riasztó fegyverhez ugyan hozzá lehet jutni de például ha a hazánkba megtámadnak 4-5en akkor semmit sem érünk el vele.



Nah persze most jön lehetne ellenérvelni ha könnyebben lehetne fegyverhez jutni akkor olyan embereknél is lesz akiknél nem kéne hogy legyen. De mondjuk aki maffia körökbe mozog az úgyis megveszi feketén. Aki meg nem normális az megbukik az orvosi vizsgálaton meg ugye álltalába az nem büntetlen előéletű.



Én nekem az kérdésem ha egy büntetlen előéletű ember miért nem tarthat otthon legalább egy 9mm pisztolyt önvédelem céljából?


Én személy szerint nagyon szeretnék tartani mert ahol lakok folyamatosak a betörések és lopások és nekem ez biztonság érzetet adna.


2012. jan. 5. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek neked fegyver ha úgyse használhatnád. Még a rendőr se használhatja, akkor te mit akarsz? Börtönbe kerülni?
2012. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki maffia körökben mozog, az nem hozzád fog betörni. A pitiánerek foglalkoznak veled, akik most nem, vagy nagyon nehezen jutnak fegyverhez.


Vegyél 1-2 nagytestű kutyát, elég az.

2012. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 asmosys ***** válasza:
Gumist vehetsz, tarthatod otthon. Amire neked kellhet, arra jobb mint az éles.
2012. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is támogatnám a fegyverhezjutást, de elsősorban a nem halálos fegyvereknél. Amerikában állítólag azokhoz is kerül fegyver akihez nem kellene, meg az ottani barátaim mondják, hogy ott több is a fegyveres rablás emiatt.


Szerintem inkább tanulj valami harcművészetet, az öklöd mindig nálad lesz. A pisztollyal meg nem érsz semmit sem, ha éppen a torkodhoz szegezik a kést és a szomszéd szobában van, rosszul is elsülhet a dolog (előbb találja meg a betörő, mint te).

2012. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!