Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig a másiknak kell...

Még mindig a másiknak kell ütni elöször?

Figyelt kérdés

Most már nem számít hogy én mennyire verem meg a másikat, ha önvédelemböl csinálom..

De ha jól értem mégmindig a másiknak kell kezdeményezni a verekedést?


Még mindig meg kell tudni bizonyitani hogy védekeztem, de ezt hogy bizonyítom meg, ha mondjuk nincs szemtanu?


2012. jan. 4. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:

"Még mindig a másiknak kell ütni elöször?"


az attól függ


"Most már nem számít hogy én mennyire verem meg a másikat, ha önvédelemböl csinálom."


azért ha megölöd, akkor az számít.


"De ha jól értem mégmindig a másiknak kell kezdeményezni a verekedést?

"

igen


"Még mindig meg kell tudni bizonyitani hogy védekeztem, de ezt hogy bizonyítom meg, ha mondjuk nincs szemtanu?"


Igen BE kell tudni bizonyítani. Eddig is, ha nem volt szemtanú, akkor cseszhetted.

2012. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hogy ez az új törvény kb, csak annyit változtat meg hogy, ha valaki megtámad, és én kiverem egyik fogát, akkor azzal nem törödnek?


De mivan ha tolókocsiban kerül a megtámadó, azért az már túlzás ha valaki úgy megveri, akkor már rég nem önvédelemböl verem, ilyen helyzetben hogy értelmezhetö az új törvény?

2012. jan. 4. 09:02
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Jog áll szembe-joggal.jog áll szembe -jogtalansággal.jogtalanság áll szembe-joggal.Válogasd ki mire mi vonatkozik.Jog értelmezés-jog alkalmazás.
2012. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmikülönös.


Amerikalizálódtunk.

Ez kb olyan mint mint amikor a farmer kiáll a tornácra a puskájával és jelzi hogy az övé ott minden.

Ha valaki beteszi a lábát hívatlanúl, már is kimerítette azt a fogalmat hogy ön és a tulajdon védelme.


Az az, még verekedésbe sem kell hogy keveredj egy rablóval.


Melleleg, ki mondja meg hogy előbb felszólítassz a portád elhagyására, és a nemleges reakciót követi a bumm a fejbe, vagy meg sem szólalsz és bumm a fejbe?


Ezzel a módosítással annyira lazta lett az ön és tulajdon védelem hogy gyakorlatilag mindent megtehetsz a saát tulajdonodban.



Persze ennek a hátulütője, ami az USA ban is van.

Az az, egy tolvajnak vagy betörőnek,nemcsak a törvénnyel kell szembenézni, hanem az életével játszik, ennek megfelelően készűl fel az eshetőségekre.

Az az, ő is fegyverrel megy rabolni és nem kérdez vagy dulakodik , hanem lő!

2012. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

szerintem, nem hangzik olyan jól ez az új törvény, bár szerintem jó hogy védekezésnél kicsit lazában nézik..


De erröl tartottak ilyen "nemzeti konculációt"?

2012. jan. 4. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

"De mivan ha tolókocsiban kerül a megtámadó, azért az már túlzás ha valaki úgy megveri, akkor már rég nem önvédelemböl verem, ilyen helyzetben hogy értelmezhetö az új törvény?

"


úgy, mint a fidesz összes törvénye.

gumiszerűen.

2012. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elvileg minden támadást, olyan módon kell kivédeni vagy megvédeni magadat, amilyen mértékben az téged ért. Szóval önvédelemből sem lehet senkit megölni, ha mondjuk kaptál tőle egy pofont. Viszont ha az életedre támad, akkor megölheted, anélkül, hogy felelősségre vonnának.
2012. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Elvileg minden támadást, olyan módon kell kivédeni vagy megvédeni magadat, amilyen mértékben az téged ért."


Bocs, de épp erröl szól az új törvény, hogy ezt nem nézik..

2012. jan. 5. 00:29
 9/10 anonim ***** válasza:
A mértéket nem nézik?Az elhárítást azért arányba kell helyezni a támadás mértékével.No most rám emelte a kezét,és nyomorékká rugdoshatom,ezt nem gondolod komolyan?
2012. jan. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem én csináltam a törvényt!!

Ezt mondták, hogy ez van.. Aztán feltettem a kérdést hogy pontosan hogy kell ezt értelmezni, de az hogy mién arányban verték egymást, azt pontosan kimondja a törvény hogy nem nézik mostantól!

2012. jan. 5. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!