Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi vezet oda,...

Szerintetek mi vezet oda, hogy valakit ennyire megháborítson a politika?

Figyelt kérdés

A választásokkor még végzős gimnazista voltam.

A suliban volt egy 19 éves skinhead gyerek, aki nagyon jobbikos volt. Aztán mikor kiderült, hogy a Jobbiknak nem lett meg a 2/3, a gyerek megpróbált öngyilkos lenni.

Mi vezethet valakit ilyen brutális szintre? Ezek szerint tényleg igaz az a városi legenda, hogy a skinheadekkel vmi "baj" van?


2012. jan. 3. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted Orbán nem vágta volna át a csuklóit ha nem kap 2/3 ot?



" Persze az a legérdekesebb hogy a skinhead-ek nem nagyon díjjazák a jobbikot, ők inkább nemzeti szocik, vagy anarchisták.

2012. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hülyeség.


Én nem egy olyan skinheadről hallottam, aki azért lett öngyilkos, mert kiderült, hogy zsidó felmenői voltak. Egy helyi városi legenda szerint az egyik ehhez hasonló skinhead meg nem öngyilkos lett, hanem megpróbált belépni a New World Orderbe, de időközben megtudta, hogy nem létezik.

2012. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen, ezek ilyen hülyék. Nem hiába hívják őket bonehead-eknek.


"Én nem egy olyan skinheadről hallottam, aki azért lett öngyilkos, mert kiderült, hogy zsidó felmenői voltak."

Én olyanról hallottam, hogy miután kiderült róla, boldogan ment a rabbihoz, és azóta is mélyen vallásos zsidó.

2012. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább pszichiátriai, mint politikai kérdés.


A kérdésben szereplő gyerek labilis, szélsőséges, agresszív, stb. Keresett egy eszmét, amibe bele tudja adni a benne tomboló agresszív... vagy ki tudja, milyen... energiákat.


Ha nincs a Jobbik, akkor ugyanilyen lelkesedéssel lenne más pártnak, szervezetnek is tagja.

2012. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez általános. Vannak elmebeteg emberek és kész. Nekem pl. volt egy évfolyamtársam az egyetemen. Egyszer berúgott, és leugrott a kolesz tetejéről, mert Afrikában éheznek a gyerekek, és ezért öngyilkos akart lenni. Szerencsére csak a karja tört el. Pedig ez nem is politikai hovatartozás kérdése.
2012. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Én sose lennék öngyilkos politika miatt, de ha megint az MSZP nyer, akkor végleg itt hagyom az országot, velem ne szarakodjon egyik párt se.
2012. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki skinhead, vagy általában jobbikos lesz, annak sok dolog nincs rendben a fejével. Önértékelési zavaros, kisebbségi komplexusos, próbál kitűnni, feltűnősködni, de a lányok ennek ellenére nem veszik észre... ki a fene szereti a kopasz, félhülye majmokat, akik csak az agyukat játsszák, hogy 50 kilósan milyen kemények, ráadásul erőszakosak? Senki.


Sokan csak kitaszítottak az emberi értékeik hiányosságai miatt, ezért csak közösséget keresnek, azaz más szellemi toprongyokat, mint a bőrfejűek. A közösség persze befogadja őket, mert kevesen vannak és szükségük van minden emberre.


Aztán meg emberileg teljesen nullák, soha nem voltak képesek letenni semmit az asztalra, azaz értéktelenek, ennek okán tulajdonságaikat ruházzák fel értékkel (nemzetiség, bőrszín, rassz), és arra büszkék, amiért nem kell tenniük semmit, mert adott.


Innen eljutnak a bőrfejű-jobbos közösségbe, ahol már vannak hasonló bőrszínre-nemzetiségre büszke emberek, ahol ők értéktelenként értékessé válhatnak. De ennek ellenére ugyanolyan értéktelenek maradnak.


A csajok hiánya pedig a bőrfejű szubkultúrában homoerotikus jelleget is ölt, nem véletlen, hogy a nácik és a szkinhedek között sok a homoszexuális, még annak ellenére is, hogy kifelé homofóbiát mutatnak.


De van megoldás, egyszerűen normális erkölcsiségre van szükség. Tenni kell valamit az emberiségért, amire büszke lehet. Le kell vetkőzni a gőgöt, az önzőséget, az individualizmust, és a közösségért tenni, mert attól lesz valaki tisztességes és becsületes ember. Ilyenek például a kommunista fiatalok, akik segítik egymást, másokat, szolidárisak a hajléktalanokkal, nem pedig agyonverik őket. Tudnak olvasni olyan nagy filozófusokat és közgazdászokat, mint Marx és Lenin. Nem csoda, hogy nekik lesz csajuk, a bőrfejeknek pedig nem.

2012. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
értéstek már meg hogy nem minden Skinhead náci, rasszista, hungarista. Az eredeti skinhead stílus Angliában alakult ki a 60 as években. SKA és Reggae zenéket halgattak. Egyáltalán nem voltak elmeháborodottak.
2012. nov. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!