Mit tett a Fidesz mióta kormányon van? Mi várható jövőre, milyen terveik vannak?
Lehetővé tette a kettős állampolgárságot a határon túli magyarok számára, ezzel szavazati jog is jár a nem Magyarországon élő magyaroknak.
Miután az alkotmánybíróság alkotmány ellenesnek ítélte a 98%-os különadót az állami végkielégítésekre egy törvénnyel módosították az AB hatásköreit, így például költségvetési kérdésekben nem kérhet utólagos normakontrollt a testület. Valamint több tagot is delegáltak az intézménybe, akik az ellenzék szerint a kormánypárti többséghez köthetők.
Új médiaszabályozást vezetett be, mely egy Médiatanács nevű bizottság kezébe adja a teljes média felügyeletét a közszolgálatitól a kereskedelmi csatornákig, valamint Európában egyedülálló módon ennek a testületnek az írott és az internetes sajtóorgánumokra is kiterjed a hatásköre. A tanács tagjai az ellenzék szerint mind köthetők valamilyen formában a FIDESZ-hez.
Bevezette az egykulcsos személyi jövedelemadót. Ettől a fogyasztás növekedését, és a beruházási kedv emelkedését várta a kormányzó párt. Sokak szerint viszont az így kiesett 500-800 milliárd forintra becsült összeg miatt megszorításokat kellett eszközölni, valamint a belső fogyasztás és a beruházási kedv nem nőtt inkább csökkent.
A rendvédelmi szervek szolgálati nyugdíját szociális juttatássá változtatta, amit adókötelessé tett. Ez a módosítás a már folyósított nyugellátásokra is vonatkozik, tehát a törvény visszamenőleges hatályú.
Kinevezte a Legfőbb Ügyészség élére Polt Pétert, aki korábban FIDESZ tag volt. A legfőbb ügyész megválasztásának jogát az országgyűlés kétharmados döntéséhez kötötte.
Új alkormányt vezetett be 2012 január elsejétől.
Megszavazta a jegybanktörvénynek nevezett sarkalatos törvényt, mely tartalmazza a PSZÁF és az MNB összevonását, valamint az így született integrált szervezet élére egy elnököt ültet.
Hatályba léptették szintén a fenti dátummal a Stabilitási törvénynek nevezett jogszabályt, mely többek között nem fogadja el az EU adóalap harmonizációs törekvéseit, valamint az egykulcsos adó megváltoztatását kétharmados parlamenti döntéshez köti.
Csökkentette a társasági adó mértékét a kisvállalkozásoknak, ugyanakkor nöttek a járulékok, az ÁFA szintje a korábbi 25%-ról 27%-ra emelkedett, növekedett az alkohol a dohányáru és az üzemanyag jövedéki adója.
Új választójogi jogszabályt szavazott meg, mely a választókerületi besorolást drasztikusan megváltoztatja, valamint a Parlament létszámát kétszáz főben maximalizálja. Valamint (sokak szerint aránytalanul) kedvezményez a mindenkori győztes pártnak. Rengeteg kritika érte ezt a törvényt, egyes ellenzéki erők azt gondolják, hogy azok a választókerületek amelyekben döntően több MSZP szimpatizáns van nagyobbak lettek, így kevesebb mandátumot eredményez egy választás a legnagyobb ellenzéki pártnak. Valamint úgy gondolják , hogy bizonyos FIDESZ és ellenzéki térségek illetve billegő térségek azért lettek összevonva masszív FIDESZ-hez húzó területekkel, hogy így több FIDESZ mandátumot eredményezzen egy választás. Ezeket a vádakat mind a három ellenzéki politikai erő felhozta a kormányzó párt ellen.
Majdnem mindegy, mit csinált a FIDESZ
Az elmúlt 20 év kormányzása lassú, de biztos út az államcsődhöz. A 2012-es évben erre a világon mi vagyunk a legesélyesebbek, és a negatív "célokat" rendszerint sikerül is elérnünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!