Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire családbarát a FIDESZ,...

Mennyire családbarát a FIDESZ, amikor fizetőssé teszik a bölcsődei ellátást is?

Figyelt kérdés

Ismét hatalmasat léptünk előre a népesség csökkenésének megállításának útján:


[link]


2011. dec. 27. 16:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
anyuka vissza tudjon menni dolgozni Egy másik kérdésnél meg azon okoskodsz,hogy miért nincs munka hely.Én csendben maradok de te meg fizetsz!
2011. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
41%
Én nem okoskodtam sehol, nem én vagyok egyedül ilyen százalékon.De kicsit elgondolkodhatnál.
2011. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 escrogar ***** válasza:
Kirepült a fejekből a családi adózás már, uraim?
2011. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

Ki az a normális ember, aki egy pillanatig is családbarátnak gondolja a fideszt?


Mellesleg leszögezném, hogy ebben zivataros történelemben csak egyetlen vezetésnek jutott eszébe családbarát intézkedéseket foganatosítani (Gyes, Gyed, Családi pótlék, bölcsődék, óvodák nyitása). IGEN! Ez a szocializmus volt, se előtte, se utána ilyen intézkedéseket soha nem hoztak, és amíg nem lesz Munkáspárt 2006-os kormány, addig ne is álmodjatok róla, hogy hozni fognak!

2011. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
18%
Igazából szerintem ezzel azt a középkori felfogást akarják erőltetni, hogy a nők ne dolgozzanak, hanem ha kisgyerekük van, ne adják bölcsödébe.
2011. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fizetős bölcsivel van a baj, hanem a bérekkel, amiből már nem tudják fizetni.
2011. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
28%

Először is a fidesznek nem volt programja. Pártíz oldal tömény bullshit volt az egész.

Másrészt azért ez a díj nem olyan veszélyes, 10 ezer forint körül van. Nem írja a cikk, de ha ebben benne van a gyerekek étkeztetése is, akkor szerintem abszolút elfogadható. Napi 500 Ft-nál akárhol többet keres az anyuka, szóval végeredményben még így is pluszban lesz a családi kassza.

2011. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

17.

Ezzel csak az a probléma, hogy minden ilyen intézkedésnél lehetne ezt mondani és sok kicsi már nagy. Már sokaknak alig marad a kasszában.

2011. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Fidesz, MSZP egy kutya...mind csak ígérni tud aztán annál szebb amikor a sok nyugdíjas megválassza és éhen halni se marad miből mert a lábuk alól kiveszi a talajt az adott kormány.


Minden csak drágul de az hogy a min.bér emelkedne az nem.De chips adótól az eb adóig minden van már.Most itt van a bölcsi fizetése.Jah és 3 éves kortól köteles oviba járni.Szóval akkor amint megszületik a gyerek veszed neki a dolgokat adózol belőle a fizetésből is alapból,fizess azért is hogy az óvónőnek had sírhasson a szája ,hogy ,,CSAK" 150 ezret keres!!!és ennek már 5 éve,mert 5 éve ennyi a fizetése!!!


Fizess oviba: csoport pénz,gyümölcs pénz,alkalmakra pénz(karácsony,anyák napja...)jah óvónéniknek 1000/fő ajándékra ami a mi csoportunkban(húgom ahova jár)25 gyerek van!és kaptak össz vissz az óvónők egy egy kb 5-6000 ft tescos összerakott csomagot,ki nem hagyhatom ha jön zenekar vagy akármi(cirkusz,bábszínház.stb)akkor az is pénz pénz pénz....



Szóval elhiszem hogy minden pénzbe kerül de van aki örül hogy élni tud és ne pedig még ezt is fizetni .Egy átlag családnak nagy megterhelés ez.

2011. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a bölcsőde eddig sem volt ingyen, mert az étkezésért kb. 7000 Ft-ot kellett fizetni havonta. Ami rendben is van, persze, nekik sincs ingyen. De ha most még erre rátesz 10 e ft-ot, akkor az már 17 e ft. Mondván, hogy "most már GYES mellett is lehet dolgozni". Én főleg ezen a mondatukon akadtam ki, hiszen pont a Fidesz volt az, aki eltörölte, hogy GYES mellett ne lehessen 8 órában dolgozni.

Ez egyébként mind rendben is lenne, csak hát, ha az ember 60 e Ft-ot keres, annak ugyebár a 3/4-e (6 órásban) 45 e Ft, beadom a gyereket bölcsibe 17 -e-ért, a nagyobbikat oviba 7000-ért (ő is eszik), kifizetem a buszbérletet. Akkor mennyi marad? 15 e Ft. Na, akkor inkább itthon maradok, és én nevelem a gyermekeimet. (Bár a nagyobbikat állítólag kötelező lesz oviba iratni, de erre még külön befizetek.)

Igen, valóban az a cél, hogy az anyukák ne menjenek vissza dolgozni, vagy csak a tehetősek. Nettó 100 e Ft alatt semmiképpen sem lesz érdemes. Az más kérdés, hogy mit dumálnak a nők munkába állásáról, meg a családtámogatásról. Az csak mese, de a tettek beszélnek. Nincs ennyi munkahely ebben az országban, ezért hoznak ilyen intézkedéseket. Az más kérdés, hogy ebből csak az lesz, hogy a nők nem vállalnak gyereket. De azért vizsgálóbizottságokat állítanak fel, akiket azért fizetnek, hogy kutatgassák, hogy miért nem akarnak a nők szülni mostanában.

Mellesleg én nem sajnálom az óvó néniktől a fizetésüket, ami max. BRUTTÓ 150 e, annak, aki már 20 éve ott dolgozik. Egy pályakezdő főiskolát végzett pedagógus kezdő fizetése 80 E ft. És mellesleg ők nevelik a gyerekeinket, szóval nem kéne ennyire fröcsögni ellenük.

2011. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!